przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
APRISO - sytemy MES, zarządzanie produkcjąRozwiązanie, które zostanie oparte na systemie FlexNet (klasy MES/MOM) umożliwi zwiększenie kontroli na etapie produkcji akumulatorów oraz dostaw, realizowanych przez kooperantów General Motors. Projekt prowadzony jest przez Hewlett Packard.
REKLAMA:
snt banner 300
 
Akumulatory, nad którymi będzie czuwać system FlexNet są obecnie wykorzystywane w autach Chevrolet Volt z hybrydowym napędem.
Wytwarzanie tego typu akumulatorów wymaga szerokiej współpracy z poddostawcami, co wymusza całkiem inne podejścia do zarządzania łańcuchem dostaw i produkcją. Popyt na rynku ulega wszakże ciągłym wahaniom, technologie ewoluują, a produkcja jest rozproszona - mówi Kevin Mixer, dyrektor odpowiedzialny za systemy jakości w GM.
Z tych też powodów konieczność powiadamiania o jakości produkcji oraz lokalizowanie źródła problemu w czasie rzeczywistym nigdy nie była tak pilna jak dzisiaj. Wdrożenie systemu FlexNet pozwoli sprostać i jednej i drugiej potrzebie.

Dzięki pełnej integracji systemu FlexNet z najniższym poziomem organizacji (maszynami, pracownikami i wykorzystywanymi narzędziami) monitoring i kontrola procesów jest szczegółowa i odbywa się w czasie rzeczywistym. Obieg danych jest całkowicie zautomatyzowany, a dane np. o zużyciu materiałów, ilości produktów, czy o zmianie statusu zamówień, są automatycznie aktualizowane w bazie systemu.

FlexNet prowadzi na bieżąco także genealogię, czyli historię powstawania produktu (łącznie z weryfikacją dostawcy każdego komponentu). Każda podjęta czynność jest jednocześnie definiowana i wspomagana przez aplikację Process Builder, będącą integralną częścią systemu.

Jeśli pracownik zapomni wykonać choćby najprostsze zadanie, np. nie ustawi właściwych parametrów lub nie wprowadzi danych do komputera, system może natychmiast powiadomić użytkownika o zdarzeniu.

Podobna reakcja następuje w chwili (nawet) minimalnego odchylenia od przyjętych parametrów. FlexNet natychmiast zareaguje, wskazując nie tylko miejsce i przyczynę zdarzenia, ale też inne podejrzane komponenty.

Źródło: www.apriso.com.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250