przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
WNPDla przedsiębiorstw branży przemysłowej bardzo istotne jest pozyskiwanie szybkiej i kompleksowej wiedzy o procesach produkcyjnych – przekonuje Andrzej Morawski, wiceprezes zarządu BPSC.
REKLAMA:
snt banner 300
 
Dlatego, zdaniem naszego rozmówcy, tak dużą popularnością cieszą się rozwiązania klasy MES, dające możliwość przeprowadzenia całej produkcji od planu, fizyczną realizacje i rejestrację danych na produkcji, raporty i analizy z każdego miejsca na produkcji poprzez normatywy ustalone w przedsiębiorstwie, aż po kalkulację, wysyłkę i wyniki finansowe.
Pełna integracja z systemem ERP oraz z urządzeniami (jak np. wagi, terminale - także bezprzewodowe), etykieciarki oraz wiele innych, pozwala na sprawne planowanie i zarządzanie realizacją produkcji na każdym stanowisku – mówi wiceprezes Morawski.
Jak podkreśla nasz rozmówca, podstawą działalności firm produkcyjnych jest jednak funkcjonalność MRP, która zawiera podsystem Planowanie Zdolności Produkcyjnych, oferujący narzędzia umożliwiające stworzenie harmonogramu prac produkcyjnych dla zarejestrowanych w systemie zleceń. - Pozwala także na analizę możliwości wykonania produkcji nieuwzględnionej w harmonogramie – wyjaśnia Andrzej Morawski.
Zaletą najbardziej rozbudowanych systemów klasy ERP jest posiadanie, poza obszarami charakterystycznymi dla każdego rozwiązania tego typu, szeregu dodatkowych funkcjonalności o różnym zakresie – wskazuje nasz rozmówca. - Od zarządzania magazynem wysokiego składowania, rozwiązania klasy MES przez elektroniczną akceptację faktur czy portal pracowniczy po zarządzanie projektami. A co najważniejsze, nie ma konieczności inwestowania w te wszystkie rozwiązania od razu. Skalowalność systemu umożliwia jego łatwe rozbudowywanie wraz z rozwojem działalności i wymaganiami użytkowników.
Wiceprezes Morawski zauważa, że zdecydowanie ważniejsze niż jeszcze 5-10 lat temu jest podejście do sposobu użytkowania systemu w poszczególnych obszarach firmy.
Jak wykazały prowadzone przez nas analizy, system ERP spełnia właściwie swoją rolę, gdy jest przyjazny dla użytkowników – mówi. - Tylko wtedy do oprogramowania będą trafiać możliwie najbardziej pełne, kompleksowe i wiarygodne dane wprowadzane na poszczególnych stanowiskach pracy.
Źródło: www.wnp.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250