Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
APRISO - SYSTEMY MES, BPMFlexnet klasy Manufacturing Execution System (MES) wspomaga zarządzanie produkcją i logistyką. W pracach nad najnowszą wersją systemu jednym z priorytetów Apriso było rozwinięcie dotychczasowych funkcjonalności w obszarze Business Process Management (BPM). Efektem jest nie tylko większa wydajność i elastyczność rozwiązania, ale też dodatkowe możliwości w obszarze projektowania (blueprinting) i prototypowania procesów produkcyjnych zgodnie z metodologią 'Agile'.
REKLAMA:
snt banner 300
 
'Agile', czyli szybko i sprawnie - tak też powinno przebiegać programowanie i rozwijanie systemów informatycznych, jeśli wspomagane przez nie firmy chcą szybko dostosowywać się do zmian w otoczeniu biznesowym. Pozornie nic nowego, ale wystarczy zajrzeć w głąb organizacji produkcji, by dostrzec zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach. Przed przejęciem produkcji z Anglii i Belgii augustowski oddział British Amercian Tobacco wytwarzał jeden gatunek wyrobów tytoniowych przez sześć dni w tygodniu i wyłącznie na polski rynek. Kilka lat później produkcja objęła ok. 700 wariantów i przekroczyła 70 mln sztuk papierosów dziennie, wymuszając tym samym przestawianie linii produkcyjnej kilka-, kilkanaście razy w ciągu doby.

Podobne zmiany nastąpiły u innego globalnego dostawcy, który, kierując ofertę do indywidualnych klientów, musi obecnie zmieniać procesy produkcyjno-logistyczne trzy razy w ciągu tygodnia. Ale nie w jednym, lecz w ponad 20 oddziałach. Jak wówczas uchronić firmę przed ryzykiem popełnienia pomyłki? Każda zmiana wszakże wymusza nową organizację w obszarze nie tylko produkcji, ale też współpracy z podwykonawcami, magazynowania i przygotowywania finalnego produktu do dystrybucji.

Owszem, przemodelowanie procedur są na bieżąco dokumentowane, by pracownicy wiedzieli, jakie czynności i w jakiej kolejności należy wykonywać. Jednak przy tak częstych zmianach w organizacji produkcji prawdopodobieństwo utraty kontroli nad zarządzaniem jakością jest większe niż w przeszłości.
Rynki globalizują się, są mniej przewidywalne, a „najlepsze praktyki” szybko przestają być najlepszymi. Z tych też powodów zdolność przedsiębiorstw do dostosowania się do zmieniających się warunków ma pierwszorzędne znaczenie – wyjaśnia Michelle Cantara, wiceprezes centrum badań naukowych w Gartner Group (Research Index: A Guide to Principles of Business Process Management," 08.09.2009).
Skutecznym rozwiązaniem nie jest jednak wyczerpująca dokumentacja, ale rozwiązanie informatyczne, w którym można prowadzić sprawne mapowanie i prototypowanie procesów produkcyjno-logistycznych. W tego typu koncepcję wpisuje się najnowsza wersja systemu FlexNet 9.5.

Oprócz narzędzi blueprinting i zaawansowanego prototypowania, najnowsza wersja rozwiązania Apriso umożliwia nie tylko dokładniejszy monitoring i automatyzację dokumentacji, ale też równoległą wizualizację procesów, które zachodzą w wielu oddziałach firmy.

Ponadto FlexNet 9.5 usprawnia synchronizację zadań w ramach całego łańcucha dostaw oraz zarządzanie cyklem życia produktów,redukując jednocześnie ryzyko popełniania pomyłek w trakcie produkcji.

Źródło: www.apriso.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250