przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
BPSC - ERP, SYSTEMY ERP, MESJeden z największych polskich producentów nabiału posiada już pełny dostęp do rozwiązań klasy MES. Oprogramowanie BPSC kompleksowo obsługuje rejestrację przepływu surowca w ramach linii produkcyjnych zakładu w Piątnicy. Na podstawie tak pozyskanych informacji możliwe jest odtworzenie ścieżki produktu w systemie ERP - Impuls 5
{MosModuel module=WiadomościMES_Reklama}
W oparciu o zastosowanie w zakładzie produkcyjnym OSM Piątnica, oprogramowania klasy MES powstaje Raport Rozliczania Produkcji. Umożliwia on rozliczanie produkcji w wymiarze ilościowym i wartościowym na podstawie rejestracji zdarzeń. W najbliższym czasie zakres wdrożenia systemu Impuls 5 zostanie wzbogacony o rozwiązanie monitorujące transport realizowany przez firmy zewnętrzne.
Wykorzystanie rozwiązań zawartych w systemie Impuls 5 pozwala na pełną kontrolę łańcucha produkcyjnego: od surowca, przez półprodukt, po produkt finalny. Oznacza to, że rejestrowane są wszystkie parametry surowca oraz materiałów bezpośrednich (np. jednostki tłuszczu czy plazmy). System wykazuje ich faktyczne zużycie, konfrontując te dane z założeniami wynikającymi z receptur. Pozwala to na pełny wgląd w koszty produkcji – podkreśla Andrzej Szubryt, Konsultant ds. Wdrożeń w BPSC SA.
Ostatni etap wdrożenia systemu Impuls w OSM Piątnica wymagał bardzo precyzyjnego przygotowania, głównie w zakresie uruchomienia produkcyjnego systemu MES. Podstawowym czynnikiem ryzyka w czasie uruchomienia produkcyjnego była zmiana procesu rejestracji zdarzeń w systemie, który początkowo nie był powiązany z przekazaniem wyrobu gotowego do magazynu. Obecnie, na wyjściu generowane są dokumenty magazynowe oraz etykiety paletowe. Bez właściwie zaprojektowanego i wdrożonego rozwiązania, kolejny proces, jakim jest przyjęcie wyrobu gotowego do magazynu wysokiego składu, nie mógłby zostać zrealizowany – podkreśla Robert Krawczyk, Project Manager BPSC SA koordynujący prace wdrożeniowe.
Przed ekspertami BPSC pozostał jeszcze kolejny etap wdrożenia systemu Impuls 5 w drugim zakładzie Grupy zlokalizowanym w Ostrołęce. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie, uruchomionego wcześniej systemu Zarządzania Magazynem Wysokiego Składowania o rozwiązania z pozostałych obszarów funkcjonalnych systemu Impuls 5 wraz z elementami oprogramowania klasy MES.

Start produkcyjny systemu MES w OSM Piątnicy zakończył się sukcesem i został zrealizowany w planowanym terminie.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy należy do najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się firm mleczarskich w Polsce i na świecie. Uznaną pozycję rynkową osiągnęła dzięki najwyższej jakości swoich produktów, ich innowacyjności oraz spełnianiu oczekiwań szerokich grup konsumentów.

OSM Piątnica, niezmiennie od ponad 20 lat pozostaje liderem w produkcji i sprzedaży Serka Wiejskiego. Spółdzielnia produkuje także śmietany – których jest największym dostawcą w Polsce, świeże twarogi, serki do smarowania ( Twój Smak, Twój Smak – puszysty), oraz kefiry i serek Mascarpone.

W 2011 roku ofertę firmy uzupełniły innowacyjne desery z konfiturą na bazie kefiru, Sery twarogowe w plastrach, a także Mleko Wiejskie. W roku bieżącym OSM Piątnica zaczęła podbijać kolejny segment rynku wyrobów mleczarskich – rozpoczynając produkcję gęstego Jogurtu typu bałkańskiego z mascarpone i Jogurtu Naturalnego.

Mleczarnia, jako jedna z pierwszych w kraju wdrożyła w 2003 r. system ochrony środowiska naturalnego w oparciu o normę ISO 14001, będący częścią Zintegrowanego Systemu Zarządzania. W roku 2010 r. OSM w Piątnicy po raz kolejny, jako jeden z pierwszych zakładów mleczarskich w kraj, uzyskał certyfikat IFS (International Food Standard) – potwierdzający spełnianie na poziomie wyższym międzynarodowych wymagań w zakresie najwyższej jakości i bezpieczeństwa żywności.

Źródło: www.bpsc.com.pl

 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250