Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA podpisało umowę z firmą Comarch na integrację systemu informatycznego do obsługi procesów związanych z zarządzaniem funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych z aplikacją Comarch PPK.

REKLAMA:
snt ile kosztuje wdrozenie erp
 
Usługa pozwoli na sprawne uruchomienie i obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz jego automatyzację w firmach, które zlecą prowadzenie PPK do Aviva oraz korzystają z systemów Comarch HR i Comarch PPK.

Comarch, jako jeden z liderów w branży informatycznej w Polsce, był dla nas naturalnym partnerem przy projekcie informatyzacji obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych. Oferowany przez Comarch system pozwoli nam sprawnie zintegrować środowiska informatyczne klientów z naszym oprogramowaniem, dzięki czemu proces wdrażania i obsługi administracyjnej funduszy przebiegnie łatwo i bezproblemowo – mówi Tymoteusz Paleczny, wiceprezes zarządu Aviva Investors Poland TFI SA.Wykonanie bezpośredniej integracji między Comarch PPK a środowiskiem informatycznym AVIVA, służącym do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych ze strony instytucji finansowej pozwoli na sprawną obsługę PPK w przedsiębiorstwach, które zdecydują się na z skorzystanie z usług instytucji finansowej z zakresu zarządzania procesami związanymi z programem. Wszystkie dane potrzebne do zarządzania PPK, począwszy od umów o przystąpieniu do programu, przez deklaracje pracowników oraz informacje o wysokości składek będą bezpośrednio przekazywane z oprogramowania kadrowo-płacowego firm do systemów informatycznych Aviva. Dzięki pełnej integracji środowisk informatycznych zarówno instytucji finansowej, jak i przedsiębiorstw dane będą przesyłane bez konieczności ręcznego uzupełniania plików, dodatkowych przeliczeń i weryfikacji.

Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to duże wyzwanie dla firm, bez względu na ich wielkość czy profil działalności, ponieważ wymaga przygotowania organizacji do obsługi programu oszczędnościowego i uporządkowania nowych procesów wewnątrz przedsiębiorstwa. Aplikacja Comarch PPK pozwoli wprowadzić dodatkowe procesy sprawnie, bez konieczności chociażby zatrudniania kolejnych osób do zespołu kadrowo-płacowego czy ponoszenia dodatkowych kosztów. Wykorzystanie systemu informatycznego pozwoli na automatyzację wielu powtarzalnych i żmudnych procesów oraz zaoszczędzi pracownikom czasu. Dodatkowo pracodawca będzie spokojny, że uda mu się zrealizować wszystkie obowiązki, a dane zostaną bezpiecznie przekazane do funduszu obsługującego PPK – podkreśla Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes zarządu Comarch i dyrektor sektora ERP.Aplikacja Comarch PPK to system przeznaczony do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Jest ściśle zintegrowany z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie. Funkcjonalności systemu pozwalają na prowadzenie rejestru i ewidencji pracowników oraz wykazu wystąpień i przystąpień pracowników do PPK oraz na generowanie plików zawierających dane o składkach na PPK dla instytucji finansowych. Aplikacja jest już dostępna i można bezpłatnie pobrać jej demo.

Aplikacja Comarch PPK cieszy się ogromnym zainteresowaniem rynku towarzystw ubezpieczeniowych dla których integracja z naszą aplikacją będzie stanowić o przewadze konkurencyjnej w rynkowej walce o pracodawców. Dlatego jesteśmy przekonani, że za chwilę pojawią się kolejne umowy na integrację systemów informatycznych do obsługi procesów związanych z zarządzaniem funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych z aplikacją Comarch PPK – mówi Przemysław Drzymała, dyrektor sprzedaży globalnej w Comarch.Źródło: www.comarch.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems 2019 duzy gif 4
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • Greenfit obniz koszt wdrozenia