Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
loading...
W ramach realizowanej strategii rozwoju, firma La Redoute wybrała platformę do elektronicznej wymiany danych (EDI) od Comarch. Rozwiązanie zoptymalizuje procesy w łańcuchu dostaw realizowane w modelu droppshipping, szczególnie popularnym w e-commerce. Polega on na przeniesieniu procesu dostarczenia towarów na dostawcę. Platforma umożliwia firmie skuteczniejsze śledzenie procesu składania i realizacji zamówień.

REKLAMA:
KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP
 
Głównym celem projektu jest zapewnienie wiarygodności i jakości danych wymienianych między partnerami biznesowymi w trakcie całego procesu realizacji zamówienia. W dotychczasowej wymianie dokumentów zdarzały się błędy lub nieprawidłowości utrudniające monitorowanie statusu zamówień. Nieścisłości te znacząco wpływały na jakość odbioru usługi przez klienta końcowego, dając w efekcie negatywny obraz działalności przedsiębiorstwa.

Ponad 80 000 dokumentów wymienianych miesięcznie

Projekt został uruchomiony w 2018 roku. Oprócz migracji technicznej obejmuje podłączenie nowych kontrahentów. W projekcie La Redoute wymienia miesięcznie ponad 80 000 różnych typów dokumentów: zamówień, potwierdzeń zamówienia i awiz wysyłki, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie e-faktury. Z rozwiązania korzystają oddziały zlokalizowane we Francji, Belgii i Szwajcarii. W przyszłości firma planuje objąć projektem wszystkie kraje, w których działa.

Go Live projektu miał miejsce w czerwcu 2018 roku. Od samego początku zależało nam na dostarczeniu La Redoute stabilnej platformy EDI, będącej w stanie sprostać wysokim ambicjom i wymaganiom jakościowym firmy. Po kilku miesiącach od uruchomienia projektu możemy powiedzieć, że udało nam się osiągnąć założone cele. Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej, partnerskiej współpracy. Obecnie pracujemy wspólnie nad podłączeniem nowych kontrahentów oraz rozbudową platformy za granicą - mówi Matthieu Roussel, key account manager w Comarch.


Przez cały okres realizacji projektu, zespół Comarch brał pod uwagę nasze wymagania i uwzględniał ograniczenia wynikające ze specyfiki naszego sektora. Cały zespół bardzo intensywnie pracując był otwarty na nasze oczekiwania, wykazując się poczuciem odpowiedzialności za projekt, co bardzo doceniamy - mówi Mathieu Blampain, kierownik ds. projektów informatycznych w La Redoute.


Źródło: www.comarch.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT