przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Oracle przedstawił niedawno nowe rozwiązanie, które redukuje aż o 30% czas i koszty migracji z lokalnych aplikacji Oracle do chmury. „Migracja z pakietu Oracle E-Business Suite do chmury jest teraz łatwiejsza niż aktualizacja tego pakietu do nowej wersji” ― komentuje Larry Ellison, prezes zarządu i dyrektor ds. technicznych firmy Oracle. „Migracja ta będzie również dla klienta ostatnią przeprowadzaną przez niego aktualizacją”.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Rozwiązanie, o którym mowa, to Oracle Soar to the Cloud. Dostępne w nim narzędzia wykrywają integracje i dostosowania w aplikacji lokalnej Oracle, wyszukują parametry konfiguracji i metadane oraz wykorzystują te informacje do automatycznego konfigurowania instancji systemu Oracle ERP Cloud ― wyjaśnił Ellison.
Ponadto dane z aplikacji lokalnej są automatycznie wyodrębniane, przekształcane i ładowane do aplikacji w chmurze.

Oracle Soar wykorzystuje obszerną bibliotekę fabrycznie skonfigurowanych integracji, na przykład między systemem Oracle ERP Cloud a JD Edwards lub aplikacją Salesforce.com, dzięki czemu nie trzeba tworzyć takich integracji od zera ― dodał Ellison. Członkowie zespołu projektowego i kierownictwa firmy mogą na bieżąco monitorować status migracji, korzystając z aplikacji mobilnej, która udostępnia podręcznik wdrażania „krok po kroku” określający szczegółowe zadania i ich wykonawców w każdym dniu prac.

Podsumowując, firmy korzystające z rozwiązania Oracle Soar mogą przeprowadzić migrację do aplikacji Oracle Cloud w ciągu zaledwie 20 tygodni, a przez rok po uruchomieniu rozwiązania będą mogły korzystać z pomocy eksperta Oracle, który zostanie przypisany do projektu. „Rozwiązanie Oracle Soar zostało utworzone z myślą o coraz liczniejszych przedsiębiorstwach, które są już przekonane, że powinny przenieść swoje systemy do chmury, lecz wciąż nie wiedzą, jak to zrobić” ― powiedział Steve Miranda, wiceprezes Oracle i szef działu aplikacji.
Jeśli chodzi o systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), to wiele firm nie aktualizowało ich od pięciu, dziesięciu, a nawet więcej lat ― komentuje Steve Miranda.
Te przestarzałe aplikacje, często zmodyfikowane na skutek wielu dostosowań, utrudniają migrację do chmury. Z drugiej jednak strony coraz więcej firm zamierza przenieść swoje systemy ERP i inne ważne aplikacje do chmury, ponieważ chce wdrażać nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, blockchain, chatboty, czy Internet Rzeczy. Oracle integruje te technologie z tworzonymi przez siebie aplikacjami chmurowymi, aby najważniejsze przypadki użycia były obsługiwane już w konfiguracji standardowej.
Tempo zmian będzie się tylko zwiększać ― podsumowuje Steve Miranda. „Nie wiemy, o jakich technologiach będziemy rozmawiać za dwa lata. Aplikacje Oracle Cloud umożliwią jednak firmom szybkie wykorzystanie wszelkich nowości zarówno w obszarze technologii, jak i praktyk biznesowych. Poza tym klienci mogą spać spokojnie ― od chwili, gdy wdrożą rozwiązanie Oracle Soar i przeniosą swoje zasoby do chmury, wszystkimi aktualizacjami zajmie się Oracle”.
Autor: Margaret Harrist jest dyrektorem ds. strategii w zakresie treści i wdrożeń w firmie Oracle
Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250