Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Tylko 8% polskich przedsiębiorstw korzysta z chmury obliczeniowej, co daje nam... 28 miejsce w UE. Gorszego miejsca w tym rankingu już nie zajmiemy. Od europejskich liderów - Holandii i Malty dzieli nas prawdziwa przepaść.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Wynik badania tym bardziej zaskakuje, gdyż z roku na rok deklaracje składane przez managerów IT dot. wdrożenia chmury obliczeniowej utrzymują trend wzrostowy. Producenci oprogramowania ERP, CRM, a nawet pakietów biurowych posiadają w swojej ofercie S-a-a-S'owe odpowiedniki tradycyjnych licencji najpopularniejszych aplikacji. Zatem gdzie tkwi problem? Przecież nasze prywatne dokumenty lądują na Dropboksie, OneCloud albo Dysku Google, zdjęcia trafiają do iCloud i na serwery Facebooka... Niejednokrotnie te treści - przechowywane i przetwarzane przez chmury obliczeniowe - nie są mniej drażliwe od danych przedsiębiorstwa, w którym pracujemy.

Wiele powiedziano o wadach i zaletach chmury obliczeniowej, jej rodzajach, roli w kształtowaniu świata biznesu. Nie sposób też polemizować z ekspertami ds. bezpieczeństwa danych - ciężar spoczywa na dostawcy usługi, wszelkie gwarancje opisywane w umowach SLA są nam dostarczane w pakiecie. Mówiąc o cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa nie da się pominąć tematu cloud computingu.

Co raz częściej w swojej pracy zawodowej spotykam się z pytaniami o chmurę obliczeniową - także w kontekście jej zastosowania przy wdrożeniu systemów klasy workflow/DMS. Właściciele przedsiębiorstw, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy administracyjni upatrują w modelu usługowym istotny element strategii budowania przewagi konkurencyjnej. System Plus Workflow jest w pełni przystosowany do modelu usługowego, zarówno w kontekście wdrożenia chmury prywatnej, jak i hybrydowej.
 
Okazję, aby przekonać się o tym mieli m.in. producenci w branży FMCG, jak i firmy usługowe w sektorze finansowym i e-commerce. Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów w modelu S-a-a-S w niewielkim stopniu różni się od zbudowania rozwiązania w modelu on-premise. Rośnie popularność rozwiązań OCR dedykowanych do odczytu danych z dokumentów finansowych, oferowanych w modelu usługowym. Ich wysoka skuteczność wynika z faktu, iż zasilanie danymi o dokumencie i ich przetwarzanie odbywa się modelu rozproszonym. Wdrażając system elektronicznego obiegu dokumentów Plus Workflow przygotowujemy środowisko pod kątem przyszłej integracji z OCR'em chmurowym.

Długoterminowa prognoza dla polskich działów it przewiduje spore zachmurzenie. Eksperci rynkowi podkreślają, jak duże opóźnienie towarzyszy temu zjawisku.

Źródło: www.suncode.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250