Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Mimo zdefiniowanych polityk bezpieczeństwa 8 na 10 firm niepokoi się o przestrzeganie przepisów przez ich pracowników, a 4 na 10 przedsiębiorstw uważa, że wykrywanie incydentów związanych z bezpieczeństwem w chmurze i reagowanie na nie należy do czołowych wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

 
REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Firmy Oracle i KPMG LLP przeprowadziły niedawno globalne badanie z udziałem 450 specjalistów ds. informatycznych. Jego wyniki dowodzą, że przedsiębiorstwa mają trudności z ochroną swoich danych przed rosnącą liczbą naruszeń bezpieczeństwa. Raport z badania Oracle i KPMG na temat zagrożeń w chmurze na rok 2018 dowodzi, że 90% specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji klasyfikuje ponad połowę danych ich firm w chmurze jako dane wrażliwe. Co więcej, 97% dysponuje zdefiniowanymi regułami na potrzeby chmury, zdecydowana większość (82%) niepokoi się jednak o to, czy pracownicy ich przestrzegają.

Dla przedsiębiorstw przechowujących dane wrażliwe w chmurze kluczem do ich monitorowania i ochrony jest zoptymalizowana strategia bezpieczeństwa. 40% respondentów stwierdziło wręcz, że wykrywanie incydentów związanych z bezpieczeństwem w chmurze i reagowanie na nie należy obecnie do ich najważniejszych wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W ramach starań ukierunkowanych na sprostanie temu wyzwaniu 4 na 10 firm zatrudniły wyspecjalizowanych architektów zabezpieczeń w chmurze, a 84% stawia na szerzej zakrojoną automatyzację, aby skutecznie chronić się przed wyrafinowanymi atakami.
W miarę jak przedsiębiorstwa przenoszą coraz większą część swoich systemów do chmury, tradycyjne zabezpieczenia nie są w stanie dotrzymać kroku szybkiemu wzrostowi liczby użytkowników i aplikacji, a także ilości danych i wielkości infrastruktury” — powiedział Akshay Bhargava, wiceprezes Oracle, szef działu chmury (Cloud Business Group). „Przy wprowadzaniu kolejnych usług chmurowych autonomiczne zabezpieczenia mają newralgiczne znaczenie, ponieważ pozwalają łatwo wdrażać i kontrolować zintegrowane reguły obejmujące środowiska hybrydowe i chmury. Wykorzystując automatyczne uczenie, sztuczną inteligencję i narzędzia do koordynacji, przedsiębiorstwa mogą szybciej wykrywać zagrożenia i na nie reagować oraz chronić swoje zasoby.
Współczesne tempo wprowadzania innowacji i zmian w strategiach biznesowych sprawia, że niezbędne są elastyczne, ekonomiczne rozwiązania oparte na chmurze” — powiedział Tony Buffomante, szef działu usług w zakresie cyberbezpieczeństwa w KPMG LLP. „Na usługi chmurowe przechodzi coraz więcej firm, dlatego tak ważne jest, aby ich cele w zakresie działalności biznesowej i bezpieczeństwa były ze sobą zgrane. Przedsiębiorstwa muszą też same zadbać o rygorystyczne mechanizmy kontrolne, nie ograniczając się jedynie do cyberzabezpieczeń oferowanych przez dostawcę chmury.
Źródło: www.oracle.com/pl

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250