Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
W swoim wystąpieniu inaugurującym konferencję Oracle OpenWorld Larry Ellison, prezes i dyrektor Oracle ds. technicznych, przedstawił wizję dotyczącą chmury drugiej generacji, zaprojektowanej specjalnie dla przedsiębiorstw, bezpieczniejszej i bardziej zaawansowanej technologicznie niż jakakolwiek inna chmura dostępna na rynku.
 
REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Oracle udostępnia przedsiębiorstwom chmurę drugiej generacji „Gen 2 Cloud” z autonomicznymi funkcjami i znakomitymi zabezpieczeniami – rozwiązanie, które znacznie wyprzedza konkurencję pod względem wydajności i kosztów

Podczas gdy chmury pierwszej generacji są oparte na technologiach sprzed dekady, chmura Oracle Gen 2 Cloud została utworzona, aby pomóc przedsiębiorstwom w bezpiecznym uruchamianiu najbardziej wymagających obciążeń. Dzięki swojej unikatowej architekturze i funkcjom platforma Oracle Cloud jest wyjątkowo bezpieczna, wydajna i ekonomiczna. Ponadto Oracle Gen 2 Cloud to jedyna infrastruktura utworzona pod kątem uruchamiania Oracle Autonomous Database ― pierwszej i jedynej na rynku autonomicznej bazy danych.
Celem projektantów rozwiązania Oracle Gen 2 Cloud było stworzenie bezpiecznej platformy, na której można uruchamiać wszystkie obciążenia. Łatwo powiedzieć, ale zbudowanie bezpiecznej chmury okazało się bardzo trudne i wymagało wprowadzenia zasadniczych zmian w architekturze naszej chmury – powiedział Larry Ellison
Podstawą platformy Oracle Gen 2 Cloud jest infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure, która została zaprojektowana z myślą o bezpiecznym uruchamianiu każdego obciążenia w środowisku przedsiębiorstwa. Nowoczesne rozwiązania IaaS firmy Oracle obsługują bazę danych Oracle Autonomous Database i zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w całej sieci, co oznacza lepszą ochronę danych o znaczeniu newralgicznym.

Ellison omówił bieżący stan ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi, określając go jako „niewystarczający”. W związku z tym ważnym problemem przedstawił nowe, wysoce zautomatyzowane usługi zabezpieczające dostępne na platformie Oracle Cloud Infrastructure, które szybko wykrywają zagrożenia oraz pomagają w zapobieganiu im i usuwaniu ich skutków. Opisał również Oracle Autonomous Database ― najpopularniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie bazę danych, która dodatkowo wzmacnia zabezpieczenia Oracle, pomagając w zapobieganiu cyberatakom i kradzieży danych. Baza ta w unikatowy sposób skanuje system pod kątem zagrożeń oraz aktualizuje zabezpieczenia bez przerywania pracy. Oracle Autonomous Database rewolucjonizuje zarządzanie danymi. Dzięki funkcjom automatycznego zarządzania, dostrajania oraz wdrażania aktualizacji i poprawek umożliwia użytkownikom szybsze wprowadzanie innowacji na bezpiecznej platformie z opłatą za faktyczne wykorzystanie.
Wprowadzamy kolejne generacje technologii obliczeniowych, ale naszym celem zawsze była ochrona Waszych inwestycji w aplikacje i dane oraz ułatwienie ich przenoszenia do środowisk nowej generacji. Dotyczy to również platformy Oracle Gen 2 Cloud – powiedział – Larry Ellison
Ellison zaprezentował również rozszerzone funkcje autonomicznej bazy danych i nowe opcje jej wdrażania, takie jak Dedicated Exadata Cloud Infrastructure i Cloud at Customer. Klienci mogą wdrożyć rozwiązanie Autonomous Database na platformie Dedicated Exadata Cloud Infrastructure, która umożliwia izolowanie obciążeń, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i niezawodność obciążeń o znaczeniu newralgicznym. Z kolei rozwiązanie Oracle Autonomous Database Cloud at Customer nadaje się idealnie dla klientów, którzy z powodu obowiązujących regulacji postanowili nie przenosić się do chmury publicznej, ale chcą korzystać z bazy Oracle Autonomous Database we własnym centrum obliczeniowym.

Ponadto Ellison przedstawił wyniki testów porównawczych w formie krótkich prezentacji. Okazało się, że istnieją duże różnice między wydajnością rozwiązań Oracle i Amazon. Baza danych Oracle Autonomous Database została porównana z kluczowymi rozwiązaniami firmy Amazon ― Oracle Database na platformie Amazon Relational Database Service (RDS), Amazon Aurora i Amazon Redshift. Bezpośrednie porównania wykazały również, że Oracle Autonomous Database może działać bez przerw i zakłóceń w trakcie aktualizacji. Umowy SLA dla produktów firmy Amazon przewidują niezawodność i dostępność na poziomie 99,95% (z wyłączeniem większości przyczyn planowanych i nieplanowanych przestojów), podczas gdy Oracle oferuje umowy SLA gwarantujące poziom 99,995%.

Autor: Patryk Jaworski, ERP-VIEW.PL

PODOBNE


 

  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250