Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...

Kraj

HansaWorld finalistą konkursu firmy Nokia

Hansa World - sysemy ERPProdukt systemów klasy ERP - HansaWorld Enterprise zajął trzecie miejsce w kategorii: „aplikacje dla przedsiębiorstw” w trzeciej edycji konkursu Nokia S60 Challenge. Wyniki zostały ogłoszone 17 Października w czasie  pokazu  telefonów biznesowych w Londynie.

QAD wysoko w raporcie Aberdeen Group

QAD - dostawca rozwiązań ERPW lipcu i sierpniu b.r. firma analityczna Aberdeen Group przeprowadziła badania wśród 1100 międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych, porównując wykorzystanie dostępnych na rynku systemów ERP. Według deklaracji respondentów podstawowymi kryteriami wyboru systemu jest jego funkcjonalność oraz poziom wskaźnika Total Cost of Ownership (TCO).

Przedsiębiorstwa w centrum uwagi Microsoft

Podczas pierwszej edycji konferencji Convergence 2006 EMEA przedstawiciele Microsoft omówili najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi firmami i instytucjami oraz metody radzenia sobie z nimi dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania wspomagającego zarządzanie.

Aplikacje TETY zgodne z platformą HP Integrity

TETA S.A., wrocławski producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie w przedsiębiorstwie, poinformowała o przeportowaniu na platformę HP Integrity trzech swoich kluczowych aplikacji: systemu ERP -  TETA 2000, TETA Personel, TETA Controlling.

QAD przejmuje FBO Systems

Firma QAD podjęła decyzję o włączeniu w struktury korporacji firmę FBO Systems, międzynarodowego dostawcę aplikacji do zarządzania majątkiem trwałym przedsiębiorstw (Enterprise Asset Management). Transakcja opiewa na kwotę 4 mln. USD. Tym samym QAD wzmocni kolejny element pakietu aplikacji wspomagający działania firm produkcyjnych.

Comarch w albańskiej policji

Comarch wygrał przetarg na zaprojektowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania zasobami dla Policji w Albanii. Projekt o łącznej wartości 1,45 mln EUR finansowany jest z unijnego programu pomocowego CARDS i ma na celu podniesienie efektywności działań albańskiej Policji, a w rezultacie wzmocnienie administracji publicznej tego kraju.

Epicor - dostawca systmów ERP ogłasza wyniki

Firma Epicor Software Corporation, w Polsce funkcjonująca pod nazwą Epicor|Scala, czołowy dostawca zintegrowanych aplikacji dla średnich przedsiębiorstw oraz oddziałów firm z listy Global 1000, ogłosiła wyniki finansowe na koniec trzeciego kwartału 2006, kończącego się 30 września 2006 r. Łączne przychody wzrosły o 36,8% do wielkości 95,7 mln USD, w porównaniu z 69,9 mln USD w trzecim kwartale 2005 roku.

Po pierwsze innowacja

W dniach 26 i 27 października w Jachrance k. Warszawy odbyła się jubileuszowa XV Konferencja Użytkowników Środowiska Progress. W tym samym czasie i miejscu odbyły się również konferencje organizowane przez partnerów Progress Software, czyli Spotkanie Użytkowników Systemu Prolib firmy Max Elektronik oraz Spotkanie Użytkowników Systemu HMS Solution firmy KALA SOFT.

SQL Server 2005 Compact Edition

Microsoft poinformował o wprowadzeniu na rynek SQL Server 2005 Compact Edition – nowej, kompaktowej bazy danych przeznaczonej do tworzenia dynamicznych aplikacji, zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

SOA pod nadzorem

Progress Software Corporation, będąca dostawcą infrastruktury do rozwoju, wrażania, integracji i zarządzania aplikacjami biznesowymi, przedstawiła wyniki badań, których celem było oszacowanie zapotrzebowania i gotowości rynku na usługi typ SOA Governance, czyli zarządzanie strukturami działającymi w architekturze SOA.

Kompania Piwowarska wybrała outsourcing z BCC

Kompania Piwowarska i BCC poinformowały o podpisaniu umowy na świadczenie usług outsourcingowych SAP w zakresie serwisu aplikacyjnego jednej z największych w Polsce instalacji systemu SAP.Użytkownicy oprogramowania QAD tworzą stowarzyszenie

Przedstawiciele polskich przedsiębiorstw korzystających z rozwiązań QAD podjęli decyzję o powołaniu Stowarzyszenia „Polska Grupa Użytkowników Aplikacji QAD”. W spotkaniu założycielskim wzięło udział 26 reprezentantów wywodzących się z 17 firm. Celem Grupy jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z wdrażaniem, użytkowaniem i budowaniem wartości w oparciu o aplikacje QAD. Prezesem Stowarzyszenia został Piotr Kubiak, wiceprezes zarządu firmy ZM Postęp.

Microsoft i Novell współpracują

Microsoft i Novell ogłosiły w dniu dzisiejszym początek szerokiej współpracy biznesowej i technologicznej. Jej celem jest stworzenie dogodnych warunków dla wspólnego działania produktów Microsoft i Novell. Umowa, która obowiązywać będzie co najmniej do 2012 roku, obejmuje także wzajemne udostępnienie odpowiednich praw własności intelektualnej na oprogramowanie dla klientów obu firm.

BizTech i S4E współpracują

Firmy BizTech Konsulting S.A.  i S4E S.A. podpisały umowę o współpracy i wspólnej realizacji projektów w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań IT związanych z gromadzeniem i zapewnieniem wysokiej dostępności danych oraz ich ochrony i archiwizacji.

Betacom pracuje nad akwizycją producenta systemów  ERP i CRM

Spółka pracuje nad akwizycją firmy specjalizującej się w systemach CRM i ERP, chce ją zakończyć do końca roku obrotowego. Mirosła Załęski - Prezes Zarządu -  potwierdził wcześniejsze deklaracje, że Betacom jest zainteresowany akwizycją firmy produkującej oprogramowanie. Może ona zostać sfinalizowana do końca marca przyszłego roku.

Microsoft Dynamics wprowadza nowe warunki licencjonowania oprogramowania biznesowego

Microsoft Dynamics poinformował, że w ramach nowego, bardziej przejrzystego planu Business Ready Licensing zdefiniowano dwa zestawy licencyjne wspólne dla wszystkich produktów ERP linii Dynamics, jak również nowy schemat cen, oparty przede wszystkim na liczbie jednoczesnych użytkowników. Opłata w ramach umowy abonamentowej dla produktów Dynamics ERP (nazywanej Enhancement Plan) zostanie ujednolicona w skali globalnej. Jednocześnie firma Microsoft zaoferuje użytkownikom produktów ERP zniżki na program Dynamics Customer Relationship Management.

Subiekt GT Sfera zgodny z Microsoft Vista

Otwarty system sprzedaży Subiekt GT Sfera został zwycięzcą konkursu na najlepsze aplikacje zgodne z systemem Microsoft Office 2007 oraz Microsoft Windows Vista. Konkurs został zorganizowany przez Microsoft Polska i był wprowadzeniem do premiery Windows Vista oraz Microsoft Office 2007. Celem konkursu było stworzenie aplikacji, które są zgodne z nowym systemem operacyjnym i pakietem biurowym.

Sybase iAnywhere – „Numer jeden” według IDC

Według raportu firmy analitycznej IDC, Sybase iAnywhere zajmuje pierwszą pozycję na rynku oprogramowania do zarządzania urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwie. Oceny dokonano w oparciu o przychody ze sprzedaży i udziały rynkowe dziewięciu największych graczy na rynku.

Złoty Bit dla CSF Polska

Pakiet rozwiązań wertykalnych, opartych o system Microsoft Dynamics-AX autorstwa firmy CSF Polska, wybrano najlepszym produktem konferencji ERP/EAI GigaCon, zorganizowanej przez Software Konferencje.

TETA 2000TETA laureatem dwóch nagród  w konkursie Microsoft.

TETA SA, polski producent oprogramowania dla biznesu, otrzymał nagrodę w obu kategoriach konkursu na najlepsze aplikacje wykorzystujące Windows Vista i System Microsoft Office 2007. Zwycięskie rozwiązanie to wchodzący dopiero na rynek nowy pakiet ERP spółki – TETA Constellation.

Biuro GT wspomaga pracę biura rachunkowego

Pojawił się nowy produkt w ofercie Insertu, stworzony specjalnie z myślą o biurach rachunkowych i doradcach podatkowych. Biuro GT ma ułatwić pracę księgowym i kadrowym zatrudnionym w biurach rachunkowych.IDS Scheer liderem rynku BPM

Wrześniowy raport Forrester Wave: Business Process Modeling Tools Q3 2006 pozycjonuje firmę IDS Scheer jako lidera rynku narzędzi do modelowania procesów biznesowych.

Rozwiązania SAP umożliwią bankowi Bank ABN AMRO zintegrowane zarządzanie kontami

SAPBank ABN AMRO rozszerzył współpracę z firmą SAP na obszar wdrożenia aplikacji specyficznych dla bankowości. Posłuży ono do zarządzania informacjami o kontach klientów w ramach globalnych operacji zarządzania środkami pieniężnymi. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 10 października 2006 podczas dorocznego forum dla sektora finansowego Sibos 2006, w Sydney, w Australii.

Oracle przejmuje konkurencję

Korporacja Oracle ogłosiła plany rozszerzenia swojej oferty oprogramowania warstwy pośredniej (ang: middleware) przez przejęcie firmy Sunopsis, producenta rozwiązań do integrowania danych w systemach heterogenicznych, czyli w systemach złożonych z różnych platform sprzętowych i różnego oprogramowania.

Nowy partner Epicor|Scala

Firma Epicor Software Corporation, w Polsce funkcjonująca pod nazwą Epicor|Scala, czołowy dostawca zintegrowanego oprogramowania korporacyjnego klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw, zawarła umowę o współpracy z firmą Jura-Soft.

O informatyczny kontrakt z Zabrzańskimi Zakładami Mechanicznymi walczą dwie firmy

Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A. (ZZM), producent kombajnów górniczych, przygotowują się do wdrożenia systemu klasy ERP - wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Wybór dostawcy aplikacji nastąpi w przyszłym miesiącu.

TRIMTAB RISING CENTER

Z początkiem października, Trimtab, producent i dystrybutor acSELLerate i Sellpoint, zintegrowanych systemów zarządzania procesami biznesowymi, wprowadza w życie innowacyjny projekt pod nazwą Trimtab Rising Center.

itelligence od roku w Kompanii Piowarskiej

itelligence Sp. z o.o. już ponad rok świadczy usługi outsourcingowe dla Kompanii Piwowarskiej S.A.. Zapewniają one sprawne funkcjonowanie pełnej architektury rozwiązania mySAP, wspomagającego podstawowe procesy biznesowe Kompanii Piwowarskiej. System ERP - mySAP outsourcowany jest w Centrum Systemów Informatycznych itelligence w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

Wzrost udziału Microsoft w polskim rynku baz danych

Według najnowszego raportu firmy analitycznej IDC, udział Microsoft w polskim rynku oprogramowania serwerów baz danych (Data Management Systems – DBMS) instalowanych na platformie Windows wzrósł do 50,5%. Natomiast łączne przychody firmy z tytułu sprzedaży oprogramowania DBMS ukształtowały się na poziomie 37 mln USD.

Matrix.pl powołał spółkę na Ukrainie

Matrix.pl powołał na Ukrainie spółkę informatyczną IMX. Nowy podmiot, z siedzibą w Kijowie, będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań biznesowych na Ukrainie oraz innych państw w regionie. Zadaniem spółki będzie dostarczanie rozwiązań i usług IT zgodnie z trendami i potrzebami biznesowymi na rynku lokalnym. Zespół IMX będzie liczył do końca roku 20 osób, spółka planuje dalszy wzrost zatrudnienia.

Finał konkursu Kadrowy Roku 2006

W dniu 28 września br. na Konwencie HR w Hotelu Sheraton odbyła się finałowa gala IV edycji ogólnopolskiego konkursu Kadrowy Roku 2006, którego inicjatorem jest producent oprogramowania dla przedsiębiorstw – firma InsERT, a współorganizatorem Grupa Wydawnicza INFOR.KONKURS LEFTHAND

Do 12 października mają Państwo szansę wziąć udział w trwającym konkursie firmy LeftHand – producenta oprogramowania finansowo-księgowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym: serwer, liczne oprogramowanie komputerowe, książki i czasopisma. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto jest użytkownikiem przynajmniej jednego programu LeftHand, nawet wersji darmowej. Szczegóły dotyczące konkursu oraz najnowsze wersje programów do pobrania znajdują sie na stronie producenta www.lefthand.com.pl.

SAP pomaga instytucjom korzyści z projektów IT

Firma SAP AG oraz Center for Technology in Government (CTG) przy University at Albany (stanowym uniwersytecie Nowego Jorku) przedstawiły dzisiaj metodykę stworzoną, by pomóc instytucjom rządowym w ustaleniu korzyści z inwestycji w IT. Nowa metodyka obliczania zwrotu z inwestycji w instytucjach publicznych – „Public ROI” – wspierana przez SAP i zaprojektowana przez CTG – pokazuje, że ocena korzyści dla administracji publicznej może wykraczać poza wskaźniki finansowe, takie jak oszczędność kosztów.

IDS Scheer pomaga PTK Centertel w optymalizacji procesów

PTK Centertel rozwija aplikację do sprzedaży i obsługi Klienta, a specjaliści z IDS Scheer Polska pomogą stworzyć właściwe dla tej  aplikacji środowisko IT, formułując  wymagania dla systemu informatycznego.


Prokom modernizuje system ERP mySAP.com w KGHM

Prokom Software podpisał umowę z KGHM Polska Miedź na dostarczenie sprzętu i oprogramowania IBM. Wartość kontraktu wynosi 2,3 mln zł.


PODOBNE

 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250