Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
loading...
Studenci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie mieli okazję poznać nowoczesne metody zarządzania firmą w oparciu o praktyczne wykorzystanie systemów ERP w ramach „Laboratorium z rachunkowości w module FI SAP". W pierwszy weekend lutego firma Altab, we współpracy z dr Marianem Krupą, przygotowała zajęcia warsztatowe z zakresu systemów ERP dla studentów studiów podyplomowych na kierunku "Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa".

 
REKLAMA:
snt button 250 2019
 
 
Podczas zajęć prowadzonych przez dr Mariana Krupę uczestnicy Laboratorium SAP na podstawie scenariusza operacyjnego mogli przeprowadzić symulację prawdziwych procesów biznesowych w oparciu o system ERP. Zakładanie Partnerów Handlowych, rejestracja ofert, tworzenie zleceń zakupu i sprzedaży, przyjęcie towarów na magazyn oraz rejestracja pozostałych operacji magazynowych i finansowych były realizowane w oparciu o system SAP Business One (Integracja procesów i funkcji logistycznych i finansowych w SAP Business One).
Interaktywne raporty, kokpity managera, mapy relacji i integracja danych – wszystko to staje się niezbędne przy sprawnej i skutecznej organizacji, budżetowaniu, realizacji i kontroli procesów operacyjnych w dzisiejszych przedsiębiorstwach – mówi prowadzący zajęcia dr Marian Krupa. – Stąd pomysł na organizację zajęć, pozwalających na przetestowanie narzędzi zgodnych z nowymi trendami w analityce biznesowej i zarządzaniu biznesem – dodaje.
Uzupełnianie wiedzy o wymiar praktyczny jest niezwykle istotne w dzisiejszych realiach biznesowych - mówi Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab S.A., pierwszego w Polsce Centrum Serwisowego SAP Business One. – Dlatego tak ważne jest by już na etapie kształcenia przyszli managerowie mieli szansę zetknięcia się ze sprawdzonymi narzędziami do zarządzania przedsiębiorstwem i zastosowania ich w praktyce, np. podczas zajęć warsztatowych - dodaje.
Laboratorium SAP na Akademii Leona Koźmińskiego realizowane jest w ramach studiów podyplomowych na kierunku „Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw". Studia adresowane są do kadry kierowniczej, pracowników działów finansowo-księgowych, biur rachunkowych oraz innych osób pragnących zdobyć niezbędną i aktualną wiedzę z rachunkowości i finansów przedsiębiorstwa.

Zajęcia wspierane przez Altab odbywają się na tym kierunku cyklicznie. Kolejne planowane są w drugiej połowie czerwca.

Źródło: www.altab.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250 2019