Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Larry Ellison  poinformował podczas specjalnej konferencji o wprowadzeniu pierwszej usługi opartej na nowym, rewolucyjnym rozwiązaniu Oracle Autonomous Database. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud to pierwsza na świecie usługa udostępniająca bazę danych w chmurze, która samodzielnie działa, zabezpiecza się i naprawia. Usługa ta wykorzystuje uczenie maszynowe do zapewnienia znakomitej wydajności, bezpieczeństwa i dostępności, bez udziału człowieka, przy dwukrotnie niższych kosztach niż w przypadku platformy Amazon Web Services.

REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Ta technologia zmienia wszystko – powiedział Ellison. Oracle Autonomous Database opiera się na technologii tak rewolucyjnej jak sam Internet. Samodzielnie się uaktualnia, dostraja i naprawia. Bazy danych Amazon kosztują więcej, a potrafią mniej.
Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud zapewnia wszystkie funkcje analityczne, zabezpieczenia i wysoką dostępność bazy danych Oracle przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności skomplikowanego konfigurowania, dostrajania i administrowania - nawet jeśli obciążenia hurtowni lub wolumeny danych ulegają zmianom. Autonomiczna baza danych to całkiem nowa oferta, która zapewnia następujące korzyści:
  • Łatwość obsługi. Pierwsza w branży bezpieczna, łatwa w obsłudze hurtownia danych, która zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz architekturę wysokiej dostępności – w zaledwie kilka sekund. Migracja do chmury jest prosta z uwagi na pełną kompatybilność z bazami danych działającymi lokalnie.
  • Szybkość. Znakomita wydajność obsługi zapytań bez konieczności dostrajania. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud działa znacznie szybciej niż inne hurtownie danych w chmurze, a Oracle gwarantuje obsługę takiej samej liczby obciążeń przy dwukrotnie niższych kosztach niż w przypadku platformy Amazon Web Services*.
  • Elastyczność. Niezależne skalowanie online zasobów obliczeniowych i pamięci masowej. Możliwość dynamicznego zwiększania lub zmniejszania zasobów umożliwia dokonywanie opłat w oparciu o faktyczne zużycie, co znacznie ogranicza koszty.
Najpopularniejsza na świecie baza dla hurtowni danych teraz jest również najprostsza i najbezpieczniejsza. Oracle wykorzystuje swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie oraz czołową pozycję technologiczną do przekształcenia sposobu, w jaki firmy korzystają z usług baz danych. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud to pierwsza z wielu usług Oracle Autonomous Database Cloud. Inne usługi, które niebawem zostaną wprowadzone, obejmują Oracle Autonomous Database do przetwarzania transakcji; Oracle Autonomous NoSQL Database do szybkiego zapisu i odczytu na masową skalę (często wymagane w przypadku urządzeń Internetu Rzeczy); Oracle Autonomous Graph Database do analizy sieciowej. Do najważniejszych funkcji Oracle Autonomous Database należą:
  • Autonomiczne działanie: wyeliminowanie wkładu pracy człowieka i ludzkich błędów w celu udostępniania, zabezpieczania, monitorowania i odzyskiwania bazy danych oraz tworzenia jej kopii zapasowych i rozwiązywania problemów z nią związanych. Automatyczne wprowadzanie uaktualnień i poprawek podczas pracy.
  • Samodzielne zabezpieczanie: ochrona przed atakami z zewnątrz i ze strony nieuczciwych użytkowników wewnętrznych. Automatyczne wprowadzanie aktualizacji zabezpieczeń podczas pracy w celu ochrony przed cyberatakami oraz automatyczne szyfrowanie wszystkich danych.
  • Samonaprawa: zautomatyzowana ochrona przed wszystkimi planowanymi i nieplanowanymi przestojami dzięki dostępności na poziomie 99,995%, co daje mniej niż 2,5 minuty przestojów w miesiącu, łącznie z planowaną konserwacją.
Oracle Autonomous Data Warehouse opiera się na bazie danych Oracle Database 18c, pierwszego produktu wprowadzonego w ramach dorocznego cyklu udostępniania oprogramowania Oracle. Baza danych Oracle Database 18c to swoiste epicentrum innowacji, zapewniające ponad 100 nowych funkcji. W tym roku Oracle planuje również wprowadzenie usług Oracle Autonomous Analytics, Oracle Autonomous Mobility, Oracle Autonomous Application Development i Oracle Autonomous Integration.

Autor: Patryk Jaworski

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250