Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
„Ile tak naprawdę pieniędzy można zaoszczędzić dzięki chmurze?” — to kluczowe pytanie, które zadaje sobie każda firma przy podejmowaniu decyzji o migracji do chmury. A ponieważ coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi obecnie na ten model przetwarzania — przewiduje się, że w 2019 r. globalne wydatki na IaaS wyniosą 28 mld USD1, czyli o 155% więcej niż w 2015 r.2 — pytanie to wymaga szybkiej odpowiedzi.

REKLAMA:
snt banner 300
 
Na szczęście jest już nowy kalkulator całkowitego kosztu posiadania (TCO) stworzony przez Oracle. Jest to jedno z szerokiej oferty narzędzi obejmującej bezpłatne wersje próbne, zamawianie za pomocą jednego kliknięcia oraz praktyczne wskazówki od firm, które przeszły już migrację. Wszystko to ma pomóc przedsiębiorstwom w przeprowadzeniu transformacji do chmury.

Kalkulator TCO jest ogólnie dostępny i uwidocznia użytkownikom różnicę pomiędzy kosztami korzystania z infrastruktury lokalnej a kosztami korzystania z infrastruktury w chmurze Oracle — niezależnie od tego, czy chcą oni przenieść do chmury swoje centrum przetwarzania danych, zarządzać pracami programistycznymi i eksploatacją w chmurze czy tworzyć i uruchamiać aplikacje przeznaczone do działania w chmurze.

Kalkulator jest łatwy w obsłudze i wymaga podania jedynie podstawowych informacji. Na ich podstawie narzędzie generuje spersonalizowany raport przedstawiający konkretne oszczędności, co pomaga działom IT w podejmowaniu świadomych decyzji i uzasadnianiu migracji z biznesowego punktu widzenia.

Oracle zwiększa swój udział w rynku IaaS, ponieważ zarówno duże korporacje, jak i rozwijające się przedsiębiorstwa zwracają się do niej o pomoc w korzystaniu z infrastruktury w chmurze. Prezes zarządu Oracle i dyrektor ds. technicznych Larry Ellison prognozuje, że w ostatecznym rozrachunku IaaS będzie największym filarem chmurowej działalności Oracle.

Źródło: www.oracle.com

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250