Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Podczas konferencji Oracle CloudWork Thomas Kurian, Prezes Oracle i szef działu rozwoju produktów, przedstawił i omówił najnowsze rozszerzenia Oracle Cloud Platform, dzięki którym wszystkie usługi będą samodzielnie działały, zabezpieczały się i naprawiały.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Sztuczna inteligencja i automatyczne uczenie są powszecnie stostowane przez Oracle we wszystkich usługach platformy, aby pomóc klientom w obniżeniu kosztów, zmniejszeniu ryzyka, przyspieszeniu wprowadzania innowacji i przeprowadzaniu analiz predykcyjnych. Tym samym firma wyznacza nowy standard branżowy w zakresie autonomicznych narzędzi chmurowych.
Przyszłość odnoszących sukcesy działów informatycznych to pełna, całościowa automatyzacja — powiedział Kurian. Oracle sprawia, że staje się to rzeczywistością. Włączamy funkcje autonomiczne w strukturę naszej chmury, aby pomóc klientom chronić ich systemy, szybciej wprowadzać innowacje i zapewnić im przewagę nad konkurencją dzięki podejmowaniu lepszych decyzji w czasie rzeczywistym.
Przedsiębiorstwa, które chcą szybko wprowadzać innowacje, potrzebują zestawu bezpiecznych, wszechstronnych, zintegrowanych usług chmurowych do tworzenia nowych aplikacji i obsługi najbardziej wymagających obciążeń korporacyjnych. Tylko usługi chmurowe Oracle mogą zautomatyzować kluczowe funkcje operacyjne, takie jak dostrajanie, wprowadzanie uaktualnień i poprawek, tworzenie kopii zapasowych i modernizacje, zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność, wysoką dostępność i bezpieczeństwo korporacyjnych systemów informatycznych. Ponadto, aby przyspieszać wprowadzanie innowacji i bardziej inteligentne podejmowanie decyzji, do platformy Oracle Cloud Platform dodano funkcje autonomiczne opracowane specjalnie z myślą o tworzeniu aplikacji, funkcjach mobilnych i botach, integracji aplikacji i danych, analizach, bezpieczeństwie i zarządzaniu.

Autonomiczne funkcje Oracle, w tym pierwsza na świecie autonomiczna baza danych zaprezentowana na konferencji Oracle OpenWorld, stanowią integralną część platformy Oracle Cloud Platform. Baza danych Oracle Autonomous Database wykorzystuje zaawansowane mechanizmy sztucznej inteligencji i automatycznego uczenia, aby wyeliminować pracę człowieka, błędy ludzkie oraz ręczne dostrajanie, oraz pomaga osiągnąć niespotykaną wcześniej dostępność, wydajność i bezpieczeństwo w znacznie niższej cenie. W 2018 r. zostaną udostępnione liczne autonomiczne usługi bazodanowe, z których każda będzie dostosowana do określonych obciążeń, m.in. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud Service do analiz, Oracle Autonomous Database OLTP do obciążeń transakcyjnych i mieszanych oraz Oracle Autonomous NoSQL Database do szybkich operacji odczytu i zapisu na masową skalę.

Podczas konferencji zaprezentowane zostało również narzędzie Oracle Digital Assistant do interakcji pomiędzy usługami Oracle SaaS i PaaS, w tym również analizami. Oracle Digital Assistant zapewnia użytkownikowi scentralizowaną łączność umożliwiającą interakcję ze wszystkimi danymi użytkownika w obrębie systemów CRM, ERP, HCM, aplikacji niestandardowych i wyników analizy danych biznesowych. Asystent wykorzystuje sztuczną inteligencję do tego, aby w inteligentny sposób korelować dane i automatyzować czynności użytkowników.
Platforma jako usługa staje się newralgicznym komponentem modelu świadczenia usług w chmurze i pomaga przedsiębiorstwom zwiększać elastyczność biznesową i innowacyjność — powiedział Saurabh Sharma, główny analityk w firmie Ovum. Prezentując autonomiczne usługi PaaS oparte na sztucznej inteligencji i automatycznym uczeniu, Oracle oferuje przedsiębiorstwom poszukującym sposobów na szybsze wprowadzanie innowacji większą wydajność, obniżenie kosztów i eliminację błędów ludzkich. Autonomiczne funkcje PaaS wchodzące w skład Oracle Cloud Platform pozwolą przedsiębiorstwom rozbudowywać, tworzyć kopie zapasowe, modernizować, przeprowadzać diagnostykę, korygować i zabezpieczać firmowe usługi PaaS.
Autor: Patryk Jaworski

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • snt button 250