Urząd Miasta w Sztokholmie z systemem ERP UNIT4

UNIT4 podpisał z Urzędem Miasta w Sztokholmie umowę dotyczącą wdrożenia sytemu ERP UNIT4 we wszystkich wydziałach. Kontrakt na ponad 14 mln euro będzie ważny przez 15 lat. Celem jest zwiększenie efektywności i wydajności pracy.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Zespoły projektowe rozpoczęły prace wdrożeniowe we wszystkich wydziałach, by zapewnić płynne przejście na nowy system oraz szybko odpowiadać na zapytania użytkowników. Około 10 tys. użytkowników zostanie przeszkolonych z zakresu obsługi oprogramowania. Wdrożenie systemu będzie zarządzane przez Urząd Miasta, a wsparcie będzie udzielane przez UNIT4 oraz partnera wdrożeniowego Tieto. Oczekuje się, że system zostanie w pełni zaimplementowany do maja 2015 roku.
Jesteśmy pewni, że konsolidacja różnych systemów w jeden, zintegrowany system ERP firmy UNIT4, znacząco obniży koszty, zwiększy efektywność i finalnie wpłynie na naszą zyskowność – powiedział Gunnar Björkman, zastępca dyrektora zarządzającego Urzędu Miasta w Sztokholmie. Efektywne zarządzanie finansami pozwoli na bardziej skuteczne działania na rzecz naszych mieszkańców. Przejrzystość jest tutaj kluczowa, tak samo jak kluczowe jest, by nasze systemy spełniały najwyższe wymagania korporacyjnego ładu. Wgląd w dane na temat efektywności działania poszczególnych wydziałów pozwoli nam na zwiększenie ich wydajności i wykorzystanie dostępnych zasobów.
Wcześniej w Urzędzie Miasta, poszczególne wydziały korzystały z różnych, niepowiązanych ze sobą systemów. W momencie wdrożenia nowego oprogramowania UNIT4, nastąpi rezygnacja z dotychczasowych rozwiązań.
Z radością przyjęliśmy informację o sukcesie naszych kolegów w Szwecji. Z dużą uwagą będziemy obserwować realizację projektu i stworzone w jego trakcie rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że również polskie instytucje publiczne będą w coraz większym zakresie korzystały z systemów informatycznych wspierających ich działanie i poprawę efektywności. Szczególnie teraz, gdy jest możliwość współfinansowania takich projektów z funduszy UE – powiedział Artur Sawicki, dyrektor zarządzający UNIT4 TETA. W Polsce rynek instytucji publicznych jest dla UNIT4 TETA bardzo ważny. Z każdym rokiem udaje nam się pozyskiwać nowych klientów, którzy dołączają do takich instytucji jak: Urząd Miasta Częstochowy, Instytut Pamięci Narodowej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Urząd Dozoru Technicznego oraz miejskie przedsiębiorstwa wodociągowe w kilku dużych miastach. Bardzo dynamicznie rozwija się również nasza współpraca z uczelniami wyższymi, z których, w ostatnich kilku latach, wiele zdecydowało się na wdrożenie zaawansowanego rozwiązania informatycznego.
Źródło: UNIT4 TETA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top