Jaka strategia IT zyskuje na znaczeniu w przemyśle?

wnpRynek IT w 2014 roku i w najbliższych latach będzie ewoluował w kierunkach, które już dziś budzą duże zainteresowanie i są obecne na rynku – prognozuje Dariusz Piotrowski, dyrektor działu enterprise Microsoft.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Nasz rozmówca zwraca uwagę, że przedsiębiorstwa dostrzegły już, iż IT to nie tylko infrastruktura, systemy i zespół informatyków, ale obszar, który może znacząco usprawnić funkcjonowanie całej organizacji.
Ta strategiczna zmiana podejścia najszybciej zachodzi w branżach zorientowanych w dużej mierze na konsumenta, jak bankowość czy telekomunikacja, jednak w przemyśle również stopniowo zyskuje na znaczeniu – mówi Dariusz Piotrowski.
Przedstawiciel Microsoft, powołując się na raport Gartnera, przekonuje, że 2014 rok mają zdominować takie trendy jak chmura, mobilność, w tym BYOD (bring your own device – korzystanie z prywatnych urządzeń do celów służbowych) czy tzw. Internet rzeczy. Nie można również zapomnieć o rosnącej ilości danych i potrzebie ich analizy oraz rozwiązaniach wspierających komunikację w firmie.
Spodziewamy się zatem dalszego wzrostu zainteresowania rozwiązaniami chmurowymi, a co za tym idzie ich dalszego rozwoju – mówi Dariusz Piotrowski. - Wzrośnie zapewne rola rozwiązań i aplikacji dostarczanych w modelu chmurowym (SaaS – Software as a Service). W obszarze mobilności firmy niewątpliwie będą sięgały po rozwiązania najlepiej wspierające produktywność, liczymy też na większe zainteresowanie narzędziami wspierającymi komunikację i współpracę.
Dariusz Piotrowski przekonuje także, że przedsiębiorstwa w zalewie danych wewnętrznych i zewnętrznych będą musiały sięgnąć po zaawansowane narzędzia analityczne i business intelligence – zarówno systemy bazodanowe, jak i narzędzia wspierające podejmowanie decyzji jak systemy klasy ERP.
Już dziś przyrost danych wydaje się gigantyczny, a wraz z rozwojem obszarów, nazywanych dziś „Internetem rzeczy”, podjęcie właściwych decyzji i utrzymanie przewagi konkurencyjnej bez precyzyjnej analizy będzie praktycznie niemożliwe - podsumowuje.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top