2012 r. będzie rokiem mobilności

WNPW 2011 roku dostawcy systemów IT odchodzili od kreacji gotowych, uniwersalnych rozwiązań, koncentrując się na tworzeniu aplikacji dopasowanych do specyficznych potrzeb branżowych przedsiębiorstw - mówi Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.
 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 

Jego zdaniem, firmy nie chcą mieć tego samego co ich konkurencja, poza tym każde przedsiębiorstwo realizuje inną strategię biznesową pod względem metod pracy czy pozyskiwania klientów. - Dlatego narzędzia informatyczne wybierane w 2011 roku stanowiły nie tyle gotowe rozwiązania, co pewien model biznesowy, który można modyfikować i rozbudowywać, dostosowując jego funkcjonalności do indywidualnych potrzeb firmy - mówi Adam Komorowski.
Natomiast rok 2012, zdaniem przedstawiciela Microsoft, będzie obfitował w kreację rozwiązań dopasowanych do potrzeb branżowych opartych na stabilnej platformie ERP, narzędzi do raportowania typu Business Intelligence, a także aplikacji oferowanych w chmurze.
Dużą popularnością będą cieszyć się także rozwiązania chmurowe na urządzenia mobilne typu tablety czy smartfony, w tym mobilny CRM, aplikacje do przeprowadzania analiz, raportowania czy prowadzenia sprzedaży, umożliwiające efektywną pracę poza biurem, np. w przypadku handlowców – prognozuje Adam Komorowski. - Przewidujemy utrzymanie się trendu wzrostowego dla usług oferowanych w modelu cloud computing.
W 2012 roku Microsoft planuje udostępnienie swojego rozwiązania klasy ERP w modelu cloud oraz dalsze inwestycje w technologię chmury i działania nastawione na social media na rynku światowym – informuje Adam Komorowski. - Rok 2012 będzie zdecydowanie „rokiem mobilności”, obfitującym w kreację usług w chmurze i aplikacji mobilnych oraz narzędzi umożliwiających korzystanie z nich. Spowoduje to ogromny wzrost konkurencyjności na rynku, przekładający się na liczne fuzje i przejęcia między firmami.
Przedstawiciel Microsoft przewiduje, że największa rewolucja w dziedzinie wykorzystywanych narzędzi informatycznych czeka sektor MŚP.
Natomiast jeżeli chodzi o konkretne branże z pewnością w IT nadal będzie inwestować sektor przemysłowy, szczególnie mam tu na myśli firmy zajmujące się produkcją, a także branża handlowa i sektor usługowy – mówi Adam Komorowski. - Oczekujemy także rosnącego zainteresowania rozwiązaniami biznesowymi wśród instytucji publicznych i administracji.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top