SAP przejmuje Sybase

SAP - systemy ERP, MRP, ERP, CRM, Business IntelligenceFirmy SAP i Sybase, Inc., ogłosiły dziś, że jeden z oddziałów SAP, SAP America, podpisał umowę o przejęciu Sybase Inc. Dzięki połączeniu obu firm, organizacje korzystające z ich rozwiązań będą mogły lepiej zarządzać ogromną ilością danych, z jaką mają do czynienia każdego dnia oraz dostarczać informacji i analiz w czasie rzeczywistym, by wspierać użytkowników w podejmowaniu lepszych i bardziej umotywowanych decyzji.
 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
Przedsiębiorstwa zyskają większą efektywność działania i będą mogły skuteczniej reagować na zmieniające się otoczenie rynkowe. Zgodnie z warunkami kontraktu SAP America złoży ofertę gotówkową na wszystkie akcje Sybase pozostające w obrocie w wysokości 65,00 USD za akcję, co w sumie daje wartość około 5,8 miliarda USD.

Transakcja przejęcia Sybase przez SAP jest korzystna dla obu firm ze względu na możliwość połączenia ofert produktowych i sił rynkowych. Firma SAP będzie mogła zwiększyć dostępność swoich rozwiązań poprzez większe wykorzystanie urządzeń mobilnych, a także lepiej realizować swoją wizję transakcji in-memory. Umożliwi to SAP pozyskanie nowych klientów znacząco zwiększając tym samym popularność rozwiązań firmy w nowych segmentach rynku. Innowacyjna platforma mobilna Sybase może połączyć wszystkie aplikacje i dane (pochodzące z systemów SAP oraz z innych rozwiązań) i udostępnić je za pomocą urządzeń mobilnych. SAP, Sybase oraz klienci obu firm będą mogli korzystać z sieci Sybase by, za pośrednictwem 850 operatorów, docierać do 4 miliardów abonentów na całym świecie.

Technologia in-memory dostarczana przez SAP zapewni z kolei firmie Sybase dramatyczny wzrost wydajności procesów analitycznych. Sybase uzyska możliwość upowszechnienia swoich doświadczeń i wiedzy, zbudowanych głównie w sektorze finansowym, także w innych branżach i obszarach produktowych, w których SAP ma tradycyjnie silną pozycję.

Podstawowy obszar działalności biznesowej Sybase – bazy danych – zostanie także wzbogacony o technologię in-memory. Przejęcie Sybase nie oznacza jednak, że SAP zrezygnuje z otwartości swoich produktów – rozwiązania SAP wciąż będą współpracować z wszystkimi bazami danych wiodących producentów.

Korzyści z połączenia obu firm odczują także ich partnerzy. Będą oni mogli wykorzystać platformę mobilną Sybase do tworzenia własnych aplikacji, a także łatwo dostarczać je na różnego rodzaju urządzenia.
Dzięki tej transakcji SAP zdecydowanie rozszerzy swój rynek docelowy, udostępniając swoje rozwiązania setkom milionów użytkowników mobilnych. Fuzja oznacza połączenie najlepszego na świecie oprogramowania biznesowego z najpotężniejszą platformą infrastruktury mobilnej, powiedział Bill McDermott, co-CEO SAP i członek Zarządu firmy. To przełomowe wydarzenie dla klientów SAP i Sybase, którzy teraz będą w stanie dostarczyć najważniejsze informacje swoim pracownikom, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Dzięki temu, przedsiębiorstwa będą działać sprawniej, a pracownicy uzyskają możliwość podejmowania bardziej świadowych decyzji w krótszym czasie. Mogę zapewnić, że podejście SAP, które w centrum swojego zainteresowania ustawia potrzeby klienta, rozszerzymy teraz na wszystkich użytkowników Sybase.
Firma SAP potwierdziła, że mapy produktów obu firm pozostają aktualne. W nadchodzących miesiącach będą jedynie dodawane funkcjonalności, które pomogą uzyskać dodatkową wartość z dokonanych już inwestycji. Działy rozwoju produktu obu organizacji pozostaną niezmienione i będą ściśle ze sobą współpracować, by dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania.

Firma Sybase, z siedzibą główną w Dublinie w Kalifornii, dostarcza rozwiązania, które zapewniają odpowiedni poziom ochrony i możliwość skutecznego zarządzania informacjami. Wśród produktów oferowanych przez Sybase znajdują się bazy danych, middleware, usługi synchronizacji i szyfrowania, jak również oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi.
Urządzenia mobilne stają się podstawowym punktem dostępu do aplikacji biznesowych w różnych grupach zawodowych,powiedział Jim Hagemann Snabe, co-CEO SAP i członek Zarządu firmy. Połączenie SAP i Sybase da użytkownikom możliwość pełnego wykorzystania potencjału, jaki niesie za sobą mobilność w zakresie komunikacji, dostarczania treści, czy serwisów handlowych niezależnie od lokalizacji. Dodatkowo, innowacyjność produktów Sybase umożliwi faktyczną analitykę w czasie rzeczywistym i usunie barierę pomiędzy aplikacjami biznesowymi i systemami Business Intelligence.
Firmy ogłosiły, że Sybase będzie działać osobno, jako „Sybase, an SAP company”. Władze firmy pozostaną niezmienione. Zarząd SAP planuje zaproponować Radzie Nadzorczej firmy powołanie Dyrektora Generalnego Sybase do Zarządu SAP.
Transakcja ta pomoże SAP i Sybase zapewnić naszym klientom większe korzyści wynikające z mobilności i dostarczania informacji w czasie rzeczywistym, powiedział Vishal Sikka, Chief Technology Officer i Członek Zarządu SAP odpowiedzialny za innowacyjność i rozwój technologii. Technologia ‘in-memory computing’ firmy SAP już rewolucjonizuje analitykę biznesową i przyniesie ogromne zmiany w procesach zarządzania. Zespół odpowiedzialny za tę technologię w SAP będzie nadal zajmować się jej rozwojem, a uzyskane korzyści będą dostępne zarówno dla użytkowników SAP i Sybase.
To połączenie jest momentem zwrotnym w całym przemyśle produkcji oprogramowania, powiedział John Chen, CEO Sybase. Technologia ‘in-memory’ rozwijana przez SAP w połączeniu z bazami danych Sybase zrewolucjonizują sposób, w jaki zbudowane są aplikacje transakcyjne i analityczne. Połączenie przodujących dostawców oprogramowania biznesowego i rozwiązań mobilnych da użytkownikom możliwość prowadzenia swojego biznesu z dowolnego zakątka świata. To nowy rozdział w dziedzinie zwiększania efektywności biznesu.
Finalizacja transakcji planowana jest na trzeci kwartał 2010 roku i można oczekiwać, że spowoduje ona natychmiastowy efekt kumulacyjny w odniesieniu do zysków przypadających na jedną akcję (poza standardem MSSF). SAP spodziewa się efektu synergii zarówno w postaci przyrostu przychodów, jak również większej wydajności kosztowej. Dodatkowe informacje dotyczące planowanych produktów, strategii rynkowych i innych szczegółów połączenia obu firm zostaną ujawnione po zakończeniu transakcji.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top