Microsoft posiada niezwykle rozbudowaną ofertę usług dla firm i użytkowników domowych. Jednym z nich jest chmura Azure, przeznaczona dla firm chcących korzystać z nowoczesnych technologii bez ogromnych nakładów finansowych. Poznaj Microsoft Azure, sprawdź, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Twojej firmy i dowiedz się jak odebrać bezpłatną analizę wydajności firmowej infrastruktury IT, dzięki Microsoft Solution Assessment.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 
 
Czym jest Microsoft Azure?

Microsoft Azure to prawdopodobnie najbardziej niekonwencjonalny element oferty Microsoft, ponieważ nie jest to tradycyjna aplikacja czy usługa. Azure jest wielozadaniową platformą w chmurze, która umożliwia korzystanie z gotowych aplikacji i rozwiązań zatwierdzonych przez Microsoft.

Odbierz bezpłatny audyt infrastruktury Twojej firmy – Microsoft Solution Assessment

W Azure dostępnych jest ponad 200 gotowych usług, które gotowe są do uruchomienia i wykorzystania w Twojej firmie. W bibliotece usług Azure znajdziesz między innymi maszyny wirtualne, narzędzia do zarządzania bazami danych lub przechowywania plików, rozwiązania umożliwiające pracę z urządzeniami Internet of Things czy sztuczną inteligencją. Możesz korzystać z nich by wspomagać procesy wewnątrz swojej firmy lub wykorzystać dostępne zasoby w celu stworzenia własnej, bardziej rozbudowanej usługi, którą udostępnisz swoim klientom.

Przykładem zastosowania chmury Azure do własnych potrzeb jest aplikacja CloudTax, stworzona przez GWW, jedną z największych firm prawniczych w Polsce. CloudTax wykorzystuje zasoby i moc obliczeniową chmury Azure w celu zweryfikowania poprawności plików JPK, które użytkownik wgrywa do aplikacji. Ta aplikacja dostępna jest w przeglądarce internetowej i nie wymaga instalacji na komputerze, ponieważ wszystkie jej zasoby umieszczone są w chmurze.

Po stronie użytkownika zapewnia to wygodny dostęp oraz wysoką wydajność aplikacji, jednocześnie nie wymagając od GWW posiadania własnej infrastruktury technologicznej, która byłaby potrzebna do utrzymania takiej aplikacji.

Jak Azure wpływa na biznes?

Azure jest niezwykle elastyczną platformą, nie tylko jeśli chodzi o możliwości, ale także w kwestii finansów. Założenie konta na platformie Microsoft Azure jest w 100% bezpłatne i pozwala na zapoznanie się z interfejsem oraz działaniem samej platformy. Nie musisz także inwestować w wyspecjalizowany sprzęt jak serwery obliczeniowe czy magazyny na dane, ponieważ cała usługa znajduje się w chmurze. Możesz do swoich zasobów dodawać i odejmować usługi bez żadnych dodatkowych opłat.
  • zwiększenie produktywności,
  • poprawa bezpieczeństwa,
  • zmniejszenie kosztów dzięki optymalizacji, 
  • lepsza kontrola nad infrastrukturą informatyczną.
Podczas audytu Solution Assessment zostanie przydzielony Ci konsultant, który wspólnie z Tobą zainstaluje wymagane oprogramowanie badające wydajność infrastruktury oraz przejdzie cały proces. Po jego zakończeniu otrzymasz raport zawierający obszary mogące zostać zoptymalizowane pod kątem kosztów i wydajności, dzięki przejściu do chmury Azure oraz niezobowiązującą ofertę dostosowaną specjalnie do potrzeb Twojej firmy.

Źródło: www.home.p/microsoft-azure

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top