Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Enterprise Resource Planning (ERP) to system umożliwiający zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Szereg różnorodnych modułów odpowiadających konkretnym działom w firmie wspiera ich działanie i usprawnia kompleksową pracę przedsiębiorstwa. Poznaj historię 3 firmy, z różnych branż, które dzięki wdrożeniu enova365 osiągnęły lepszy poziom prowadzenia biznesu.

REKLAMA:
snt ile kosztuje wdrozenie erp
 
 
ERP dla organizacji pożytku publicznego

Stowarzyszenie Siemacha to największa w kraju organizacja wychowawczo edukacyjna. Ponad 250 pracowników Stowarzyszenia wspiera dzieci i młodzież stwarzając im lepsze warunki do nauki i rozwoju. Siemacha prowadzi nowoczesny Dom Dziecka, ma ponad 30 placówek wychowawczo - opiekuńczych dziennych i całodobowych, liczne Centra Rozwoju oraz oddziały Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Czego Siemacha oczekiwało od ERP? Przede wszystkim system musiał być w stanie odwzorować złożoną strukturę organizacji, zarówno w planowaniu struktury kont, zarządzaniu kadrami, jak i rozliczaniu projektów. Wybór padł na rozwiązania enova365. Wdrożenie moduł Kadry Płace enova365 znacząco poprawiło przejrzystość i usprawniło audyty, dzięki rozbiciu płac pracowników zgodnie z ich źródłami finansowania. Obszar Projekty umożliwił systematyczne rozliczanie dotacji i darowizn. Dodatek Elektroniczne Wyciągi Bankowe znacząco przyśpieszył ewidencję wyciągów bankowych oraz rozrachunków, a co za tym idzie - rozliczeń ze sponsorami.

ERP w produkcji

Mieszczący się w okolicach Bielska-Białej u stóp Góry Skrzyczne, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją. Na rynku wędliniarskim działa od 1992 roku, ale najlepsze receptury ich wyrobów sięgają wiele lat wstecz. Dziś firma zatrudnia ponad 250 osób i dalej dynamicznie się rozwija.

Intensywny rozwój firmy wpłynął na potrzebę wdrożenia kompleksowego informatycznego systemu zarządzania. Musiał on działać spójnie z istniejącym już wewnętrznym systemem zamówień i zapewnić integrację obszarów Księgowego i Handlowego. Szczególnie ważne było znalezienie wsparcia dla przedstawicieli handlowych.

Wdrożenie ERP enova365 zapewniło integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, lepszy przepływ informacji, optymalizację czasu oraz elastyczność raportowania. Dodatkowo wdrożenie modułu dla przedstawicieli handlowych pozwoliło na stały dostępu do informacji o obrotach, stanie płatności oraz aktualnych promocjach.

ERP dla e-commerce

Firma ENiS, właściciel sklepu internetowego sklepopon.com działa na rynku od ponad 20 lat i jest lider w dziedzinie dopasowywania i sprzedaży opon. Dzięki nastawionemu na rozwój podejściu właścicieli, od 10 lat przedsiębiorstwo prężnie rozwija się również w branży e-commerce. Dziś ich skupienie na maksymalizacji zadowolenia konsumenta sprawia, że mogą poszczycić się miejscem w pierwszej trójce firm dystrybucyjnych w branży oponiarskiej w Polsce.

W związku z rozwojem, automatyzacja procesów biznesowych staje się niezwykle istotna w każdej firmie. Potrzebę tę szczególnie jednak widać w branży e-commerce, gdzie sprzedaż odbywa się nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma poszukiwała rozwiązania informatycznego, które umożliwi integrację z używaną już platformą e-commerce oraz zapewni optymalizację procesów zachodzących w magazynie wysokiego składowania.

Wdrożenie systemu enova365 kompleksowo wpłynęło na rozwój firmy. Procesy przetwarzania zamówień są zautomatyzowane, a obsługa magazynu i wysyłka opon działają dużo płynniej i sprawniej. Nowy poziom zyskało również zarządzanie sprzedażą i relacjami z Klientami.

Sklepopon.com wysłał nawet 30 tys. opon miesięcznie, wdrożenie systemu ERP pozwoliło na zoptymalizowanie obsługi tak dużej ilości zamówień.

Niezależnie od branży i wielkości firmy wdrożenie systemów ERP dzięki automatyzacji rutynowych procesów usprawnia pracę przedsiębiorstwa i zapewnia możliwość obsługi jeszcze większego grona klientów. Jak pokazały powyższe przykłady system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa można tak dopasować do firmy, aby wspierał ją niezależnie od rozmiaru i obszaru działania.

Źródło: www.enova.p l

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems 2019 duzy gif 4
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • Greenfit obniz koszt wdrozenia