Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Infor poinformował, że Grupa Altaïr, francuski koncern chemiczny obejmujący sześć spółek produkujących środki czystości, płyny do płukania tkanin, środki owadobójcze, pasty naprawcze i kity, zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania Infor M3. Aplikacja do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), która została zaprojektowana specjalnie z myślą o branży chemicznej, będzie głównym systemem do zarządzania procesami i wymiany informacji między podmiotami należącymi do Grupy.


REKLAMA:
KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP
 
 
Brunel Frères SARL to firma rodzinna założona w 1946 r., która w ostatnich 15 latach rozwijała się dzięki serii strategicznych przejęć. W 2019 r. Grupa Altaïr osiągnęła przychody na poziomie 100 mln euro. Obecnie zatrudnia niespełna 400 osób we Francji, w Hiszpanii, Belgii i Polsce. Oferta Grupy obejmuje około 3000 produktów pod pięcioma markami (Starwax, Oro, Mistol, Sinto i Kapo) sprzedawanymi w ponad 40 krajach.

Decyzja o wdrożeniu rozwiązania Infor M3 została podyktowana ambitnymi planami rozwoju Grupy.

Możliwości rozwoju naszej firmy w coraz bardziej złożonym, międzynarodowym środowisku przy użyciu systemu ERP na serwerze AS400 wyczerpały się — powiedział Sylvain Berdin, menedżer projektu ERP w Grupie Altaïr. Postanowiliśmy skupić się na najskuteczniejszym sposobie ograniczenia czasu przeznaczanego przez nasze zespoły na rozwijanie konkretnych funkcjonalności dotychczasowego systemu, ponieważ podejście to nie zaspokajało już potrzeb Grupy Altaïr.


Po analizie ofert innych dostawców, takich jak SAP, IFS, Sage i Microsoft, Grupa Altaïr we współpracy z firmą doradczą Adix wybrała rozwiązanie firmy Infor.

Powody naszej decyzji są bardzo proste” — powiedział Berdin. „Po pierwsze Infor skontaktował nas z imponującą liczbą firm z naszego sektora, które korzystają już z tego rozwiązania. Wszystkie te firmy wyraziły się o nim pochlebnie, zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorstwa z sektora chemicznego, w tym dotyczące łańcucha dostaw. Rozwiązanie Infor M3 udostępnia funkcjonalności opracowane specjalnie z myślą o naszym sektorze oraz pozwoli nam osiągnąć ambitne cele rozwoju na całym świecie. Byliśmy pod wrażeniem funkcjonalności, efektywności i skalowalności rozwiązania, co wpisuje się w nasze plany dotyczące Przemysłu 4.0.


Grupa Altaïr zleciła firmie Infor wdrożenie rozwiązania M3, outsourcing serwerów oraz utworzenie centrum przetwarzania danych we francuskim Lille, które będzie obsługiwać podmioty wchodzące w skład Grupy. Wdrożenie umożliwi centralizację informacji, poprawę komunikacji między spółkami zależnymi oraz dzielenie się dobrymi praktykami. Infor M3 wesprze zarządzanie działaniami związanymi z zakupami i sprzedażą, produkcją (wytwarzaniem chemikaliów i opakowań), logistyką, kontrolą jakości i finansami.

Infor po raz kolejny udowodnił swoją zdolność do zaspokojenia potrzeb konkretnej branży dzięki dedykowanemu rozwiązaniu, które można dopasować do wielkości firmy, a następnie skalować wraz z jej międzynarodowym rozwojem — powiedział Laurent Jacquemain, wiceprezes i dyrektor Infor na region południowej Europy. Rozwiązanie Infor M3 zostało wybrane z uwagi na bogatą funkcjonalność dostosowaną do potrzeb sektora, regularne aktualizacje oraz jakość świadczonego przez nas wsparcia. Ponadto, podczas całego okresu realizacji projektu nasi eksperci branżowi oraz eksperci w zakresie produktów będą do dyspozycji użytkowników.


Źródło: www.i-pcc.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT