Hanselmann & Cie. Technologies GmbH: przejście z SAP do proALPHA ERP
logo proalpha 2018Hanselmann & Cie. Technologies GmbH jest spółką zależną firmy consultingowej Hanselmann & Compagnie GmbH z sektora MŚP. W kwietniu 2023 system ERP proALPHA zastąpił dotychczas wykorzystywane rozwiązanie SAP. Konieczność przeprowadzenia krótkoterminowej i przy tym kosztownej implementacji SAP HANA skłoniła firmę Hanselmann & Compagnie do zapoznania się z ofertą alternatywnych systemów ERP. Wybór padł na system proALPHA ERP, udostępniający w standardzie odpowiednie rozwiązanie branżowe dla średniej wielkości przedsiębiorstw.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Hanselmann & Cie. Technologies, operujące wcześniej pod nazwą Murrplastik Produktionstechnik GmbH, specjalizuje się nie tylko w innowacyjnych technologiach z zakresu formowania wtryskowego tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, meblowego oraz przemysłu budowy maszyn i instalacji. W ramach funkcjonowania "fabryki referencyjnej" Grupy Hanselmann & Compagnie testowane są również koncepcje cyfrowe powstające dzięki nowym technologiom i wieloletnim doświadczeniu zdobytym dzięki wyświadczanym usługom consultingowym. W 2020 roku rozpoczęto proces transformacji z Murrplastik Produktionstechnik GmbH do Hanselmann & Cie. Technologies, a jego celem jest stworzenie przedsiębiorstwa skoncentrowanego na potrzebach klientów i osiągnięcie tzw. doskonałości produkcyjnej.

Rosnąca popularność rozwiązań branżowych

Z powodu konieczności przejścia na SAP HANA i wysokich kosztów takiej aktualizacji, przed Hanselmann & Cie. Technologies pojawiła się opcja zmiany wykorzystywanego oprogramowania ERP. Długotrwały proces ewaluacyjny wyłonił zwycięzcę, którym okazał się system proALPHA. Dla Hanselmann decydujące znaczenie miały już istniejące rozwiązania branżowe eksperta w zakresie ERP+, np. dla przemysłu motoryzacyjnego, czy dla przedsiębiorstw produkcyjnych z zakresu budowy maszyn i instalacji. Innym niezmiernie ważnym aspektem była skala funkcjonalności zawartych w standardowym rozwiązaniu proALPHA. Dzięki temu nakłady na modyfikacje mogły zostać zminimalizowane, co znacząco obniżyło całkowite koszty implementacji dla Hanselmann & Cie. Technologies.

Przedsiębiorstwo mogło ponadto skorzystać z oferty portfolio Grupy proALPHA i wdrożyć zintegrowane oprogramowanie do zarządzania jakością w produkcji Böhme & Weihs, zaliczane do najlepszych na rynku systemów CAQ (ang. Computer Aided Quality). W ten sposób firma Hanselmann & Cie. Technologies mogła zastąpić wszystkie dotychczasowe systemy i ostatecznie zrezygnować z wdrożenia SAP HANA. Zintegrowany, kompletny system proALPHA realizuje tym samym wszystkie wymagania – od ERP do kontroli jakości. Projekt migracyjny rozpoczął się na początku 2022 roku. Start produktywny nastąpił w kwietniu 2023.

Wzrost efektywności o 20 procent

"Poprzez przejście na system proALPHA ERP spodziewamy się, że efektywność w całkowitym przebiegu produkcji – od zapytania klienta do dostawy – wzrośnie o 20 procent", mówi dr Jochen Hanselmann, dyrektor zarządzający Hanselmann & Compagnie GmbH. "W obrębie zarządzania jakością oczekujemy jeszcze wyraźniejszej poprawy w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Natomiast największą zaletą współpracy z proALPHA jest dla nas uzyskanie głębokiego wglądu w nasze procesy. Poprzez implementację kolejnego najnowocześniejszego rozwiązania możemy kontynuować proces transformacji rozpoczęty w 2020 roku - Dr. Jochen Hanselmann, Dyrektor zarządzający Hanselmann & Compagnie GmbH

Ogromnie cieszy nas współpraca z firmą Hanselmann & Compagnie oraz pomyślnie przeprowadzona migracja i całościowe zastąpienie rozwiązania SAP w spółce podrzędnej Hanselmann & Cie. Technologies", przyznaje Björn Goerke, CTO Grupy proALPHA. "Jako przedstawiciel sektora małych i średnich przedsiębiorstw jesteśmy doskonale zaznajomieni z kluczowymi zagadnieniami, z którymi zmagają się inne przedsiębiorstwa tego rozmiaru, w szczególności w przemyśle produkcyjnym. Poprzez rozwiązania przedsiębiorstw z naszej Grupy nasze portfolio oferuje dużo więcej niż tylko klasyczny system ERP. Zarządzanie jakością przy wykorzystaniu Böhme & Weihs, czy też szczególnie aktualny dziś temat zarządzania energią z pomocą ENIT idealnie wpisują się w naszą koncepcję zapewniającą naszym klientom kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach ERP, za pośrednictwem wiodących na rynku rozwiązań, uszytych na miarę potrzeb sektora firm produkcyjnych - Björn Goerke, CTO Grupy proALPHA.


Źródło: www.proalpha.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top