Hurtownie danych – funkcje i znaczenie dla BI

Przepisów na sukces biznesu jest na rynku wiele. Nie ulega jednak wątpliwości, że jednym z kluczowych czynników są sprawne i skuteczne procesy…

Porsche rozpędza się w kierunku cyfrowej transformacji z rozwiązaniami SAP

60 proc. kadry kierowniczej z branży motoryzacyjnej twierdzi, że jest bardzo lub bardzo dobrze przygotowana na technologie Przemysłu 4.0 –

Co analityka danych ma wspólnego z szybszym dostarczeniem przesyłek i lepszą opieką zdrowotną?

Kiedy rok temu Microsoft zaprezentował Azure Synapse Analytics, firma obiecała, że dane i możliwości analityczne będą dostępne dla ludzi –

Polisa na trudne czasy

Szybkość i zwinność to dwie cechy firm, które zyskały znaczenie w dobie tegorocznych zawirowań. Właśnie dlatego na uprzywilejowanej pozycji…

Kto analizuje, nie błądzi

Jak przekształcić gigabajty danych w konkretną wiedzę? Analiza danych i ich wizualizacja to skuteczna droga do wypracowania przewagi…

Przyszłość należy do firm potrafiących przetwarzać i wykorzystywać dane

W perspektywie pięciu lat 71 proc. firm planuje inwestować w analizę danych – wynika z badań MicroStrategy. Eksperci podkreślają, że firmy…

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
24 edycja RAPORTU ERP obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

W obecnej szybko zmieniającej się sytuacji biznesowej, aby osiągnąć sukces, konieczne jest być na bieżąco. Wymaga to efektywnego śledzenia i analizy dużych ilości danych, które są generowane przez różne operacje biznesowe. Jednakże, zarządzanie takimi danymi może być trudne i czasochłonne, szczególnie jeśli korzysta się z tradycyjnych systemów, które nie mają niezbędnych narzędzi do wizualizacji i analizy danych.

MICROSOFTZespół analityczny USP Zdrowie korzysta z danych, które przekuwa w decyzje, które są optymalne i podjęte we właściwym czasie. Tworzą oni wiele kompleksowych i przekrojowych raportów, które dają szczegółowy wgląd w sytuację biznesową firmy. Pozwala to osobom odpowiedzialnym za biznes na szybkie i dobre podejmowanie decyzji, dzięki czemu produkty lidera na rynku leków bez recepty trafiają do apteczek Polaków. Dzięki szybkiemu wykorzystywaniu analityki i włączaniu nowych danych, możliwe jest budowanie trwałych przewag konkurencyjnych, które są uzyskiwane dzięki zastosowaniu zaufanych technologii, takich jak chmura.

oracle 120Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni (PEWIK), to spółka zajmująca się gospodarką wodno-ściekową w samej Gdyni oraz kilku miastach i gminach regionu. Obsługiwana przez przedsiębiorstwo aglomeracja liczy ponad 380 tys. mieszkańców.

Transition Technologies PSC wspiera proces transformacji cyfrowej Haarslev, światowego lidera rynku w obszarach projektowania i wdrożenia rozwiązań przetwarzania oraz świadczenia usług przetwórczych w produkcji mączki rybnej i oleju rybnego z wartościowych produktów ubocznych przemysłu drobiarsko-mięsnego. Firma posiada zakłady produkcyjne w 17 krajach. Haarslev realizuje koncepcję Przemysłu 4.0 inwestując w cyfrową transformację procesów produkcyjnych. Jej elementem jest nowy system raportowania, opracowany na zlokalizowanej w chmurze platformie ThingWorx firmy PTC, który usprawnia przepływ danych o produkcji. Dostawcą rozwiązania jest TT PSC jako partner Rockwell Automation.

S&TNarzędzia Corporate Performance Management (CPM) pozwalają na przyśpieszenie tempa podejmowania decyzji biznesowych nawet o 90 proc. w porównaniu do firm konkurencyjnych.

Narzędzia Business Intelligence oferują doskonałe możliwości śledzenia kluczowych wskaźników wydajności operacji dla bieżących strategii i modeli biznesowych. Jednak dzisiejsi liderzy cyfrowi coraz częściej wykorzystują Data Science do zaawansowanej analizy dużych ilości danych. Data Science umożliwia przewidywanie nadchodzących wydarzeń, które mogą wpływać na organizację i napędzać rozwój zupełnie nowych modeli biznesowych, wpływając jednocześnie na wyraźną przewagę konkurencyjną. Specjaliści z tej dziedziny obejmują w firmach niezwykle ważne role, ale co za tym idzie – muszą cechować się niezwykłą wszechstronnością.

cogit logoCogit wyposaży Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w centralny system controllingowy. Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW. Wdrożenie będzie bazowało na wersji chmurowej Infor d/EPM, systemu Performance Management, który stanowi pełne wsparcie controllingu w zakresie budżetowania, analiz, raportowania oraz konsolidacji finansowej.

COMARCHComarch wyposaży Bankowy Fundusz Gwarancyjny w Zintegrowaną Platformę Analityczną klasy Business Intelligence, która będzie pełniła rolę centralnego ośrodka przetwarzania danych w instytucji. Umowa została podpisana 28 grudnia 2021 roku i zakłada implementację systemu w ciągu 48 miesięcy od daty zawarcia kontaktu. Comarch odpowiada za wdrożenie, ale także utrzymanie oraz dalszy rozwój platformy.

Jak wynika z badania instytutu Capgemini „Fast forward: Rethinking chain resilience for a after-COVID-19 world”, większość przedsiębiorstw nadal musi mierzyć się ze skutkami pandemii. Wirus dotkliwie wpłynął na wszystkie obszary działalności niezależnie od branży. Firmy oraz rządy muszą być gotowe na wyzwania, jakie przyniesie 2022 rok, a wiele z nich będzie związanych z dalszą walką z koronawirusem.

enova365 logo 2019Obszar gospodarki magazynowej cechuje bardzo duża złożoność, która dodatkowo wymaga analizy danych z wielu perspektyw. W dzisiejszych czasach dostępność towarów i możliwość szybkiego dostarczenia ich do klientów liczą się szczególnie. W konsekwencji, firmy handlowe, aby zachować konkurencyjność, nie mogą pozwolić sobie na sytuację braku towarów w swoich magazynach. Zwracają przy tym jednak dużą uwagę na optymalizację kosztów magazynowania, które stają się coraz to wyższe. Jak więc zachować równowagę w tym wszystkim i nie dopuścić do braków w dostępności towarów z jednej strony, a z drugiej nie doprowadzić do nadmiernego ich zalegania? Generuje to bowiem tym samym zbędne koszty lub też, w przypadku branży spożywczej, naraża na przeterminowanie zalegających produktów.

Jak wynika z badania firmy doradczej Capgemni, producenci FMCG oraz firmy związane z handlem detalicznym powinni bardziej skupić się na gromadzeniu i analizie informacji. Przebadanych zostało ponad 1200 organizacji związanych z handlem pod kątem ich dojrzałości w zakresie wykorzystania danych. Z raportu jasno wynika, że przedsiębiorstwa, które skutecznie analizują gromadzone przez siebie informacje, osiągają lepsze wskaźniki, w tym również wyniki finansowe.

Każda organizacja gromadzi dziś dane i przetwarza je w określony sposób. Samo zbieranie danych nie jest jednak równoznaczne z prowadzeniem biznesu w oparciu o dane. Co dla współczesnej organizacji znaczy bycie „data-driven”? O tym rozmawiali uczestnicy dyskusji panelowej, zorganizowanej w trakcie niedawnego Microsoft Envision Forum 2021. Eksperci wymieniali się również doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie wsparcia strategii „data-driven”.

Zróżnicowane i złożone środowiska danych stanowią wyzwanie dla organizacji szukających możliwości operacjonalizacji analityki i wykorzystania najnowszych technik AI w celu podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Lider analityki, firma SAS, rozbudowuje platformę cloud-native SAS Viya o nowe funkcje ułatwiające zarządzanie danymi.

S&TCentrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych (CEZAR), działające w strukturze Polskiej Agencji Atomistyki (PAA), odpowiada za systematyczną ocenę sytuacji radiacyjnej w Polsce. Pełni także rolę Krajowego Punktu Kontaktowego i wykonuje zadania wynikające z międzynarodowego systemu powiadamiania o zdarzeniach radiacyjnych. Obejmują one m.in. wczesne informowanie o awarii jądrowej oraz pomoc w przypadku wystąpienia zagrożeń promieniotwórczych.

ORACLERed Bull będzie korzystać z automatycznego uczenia i narzędzi do analizy danych dostępnych na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI), aby optymalnie wykorzystywać dane w swojej działalności — od czynności wykonywanych na torze po dostarczanie większej ilości informacji fanom z całego świata. Rozwiązania oparte na OCI pozwolą zespołowi wzmocnić jego już i tak znaczną przewagę nad konkurencją.

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw w ostatnich miesiącach nabrała rozpędu. Firmy chcą i muszą wdrażać narzędzia, które pomogą im w sprawnym zarządzaniu, w oparciu o analizę danych w czasie rzeczywistym. Wprowadzenie rozwiązań takich jak SAP S/4HANA jest dziś koniecznością biznesów, które chcą utrzymać się na rynku i osiągać więcej. Poznaj transformację z perspektywy partnera wdrożeniowego. Sprawdź, jakie kompetencje są niezbędne i dlaczego warto pracować przy takich wdrożeniach.

Nowa wersja SAS Viya zapewnia uproszczoną migrację do chmury, dostarcza kompleksowy model zarządzania procesami analitycznymi, co zapewnia efektywny sposób operacjonalizacji analityki w ramach całej organizacji. SAS umacnia partnerstwo z Microsoft w zakresie integracji z platformą Azure.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wykorzysta zaawansowaną analitykę i sztuczną inteligencję do wsparcia działań i procesów certyfikacji w Centrum Ewaluacji i Badań nad Lekami.

Firma SAS zgromadziła ponad 3500 ekspertów, wizjonerów i menedżerów najwyższego szczebla z trzech kontynentów. Podczas wirtualnego wydarzenia Beyond Tomorrow stworzono zupełnie nową platformę do wymiany doświadczeń i wiedzy. W ciągu trzech dni odbyły się sesje, dyskusje i warsztaty, mające pomóc organizacjom z Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji odkryć na nowo możliwości, jakie daje analityka, sztuczna inteligencja, data science oraz strategia rozwoju oparta na danych.

SAPEuropejski lider branży sanitarnej – Geberit stawiając na SAP HANA Cloud zyskał dostęp do danych w czasie rzeczywistym i znacząco poprawił możliwości ich analizy. Uproszczony, nowoczesny wgląd w informacje stanowi dla firmy kluczowy element w strategii działania organizacji.

Trwający kryzys pandemii COVID-19 spowodował znaczące zmiany w przepływie strumieni finansowych. Część klientów straciła pracę, niektórym zredukowano wynagrodzenie. Wpłynęło to na ich nawyki związane zarówno z oszczędzaniem, jak i wydawaniem pieniędzy. Firmy muszą podejmować szybkie decyzje, aby odpowiadać na potrzeby zmieniającego się rynku. O tym, jak systemy analityczne mogą pomóc zrealizować ten cel, dyskutować będą przedstawiciele nauki i biznesu podczas wirtualnej konferencji Advanced Analytics and Data Science 2020.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele działań przeniosło się ze świata rzeczywistego do wirtualnego, co stanowi szansę dla biznesu. Klienci pozostawiają po sobie cyfrowy ślad, którego analiza pozwala poprawić ich doświadczenia, przygotować lepszą ofertę, a w efekcie zwiększyć lojalność względem marki. Aby wykorzystać wiedzę drzemiącą w danych generowanych przez użytkowników podczas pandemii, biznes musi wdrożyć skuteczne narzędzia do analiz big data.

ENOVA365Ogromne ilości danych wytwarzanych każdego dnia w organizacji to nieocenione źródło wiedzy biznesowej. Dowiedz się, jak wdrożyć analitykę w firmie w oparciu o system ERP z pomocą bezpłatnego przewodnika!

Kolejna wersja systemu SAS Viya wprowadza znaczące zmiany w sposobie podejmowania decyzji biznesowych. Najpopularniejsza platforma rozwiązań analitycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję stała się bardziej elastyczna i skalowalna dzięki wykorzystaniu technologii cloud computing.

Microsoft i SAS ogłosiły rozpoczęcie szeroko zakrojonej współpracy strategicznej w zakresie technologii i promocji nowych rozwiązań. Firmy umożliwią klientom łatwą pracę z systemami SAS w chmurze, rozbudowując w ten sposób swoje portfolio biznesowe i tworząc nową wartość poprzez wykorzystanie inicjatyw z zakresu cyfrowej transformacji.

Krakowska firma Automationstechnik Sp. z o.o., wiodące polskie przedsiębiorstwo dostarczające linie produkcyjne dla firm z branży motoryzacyjnej i elektroniki użytkowej, poinformowała o integracji systemu ERP z oprogramowaniem firmy Autodesk do projektowania i zarządzania dokumentacją produkcyjną. Dzięki temu zamówienia realizowane są szybciej, podniosła się jakość i wydajność pracy, odnotowano również zmniejszenie kosztów projektowania i produkcji.

Zdaniem Gartnera, analityka rozszerzona nie jest tylko modnym hasłem, ale rzeczywiście napędza dzisiaj sprzedaż rozwiązań Business Intelligence. Rynkowym liderem w tym obszarze jest wciąż Microsoft.

Problem z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i dynamiczne zmiany na rynku, wymuszają na przedsiębiorstwach konieczność podejmowania szybko trafnych decyzji. W takich sytuacjach szczególnie ważne jest odpowiednie zarządzanie organizacją, bo nie ma miejsca i czasu na błędy. W jaki sposób tego dokonać, kiedy wszyscy pracują #zdomu? Co należy zrobić, by wyeliminować ryzyko pomyłki? Jak zachować opanowanie w rozproszonej firmie, w tak szalonych czasach?

proalogo proalpha 2018Jakość danych w cyfrowych procesach biznesowych bezpośrednio przekłada się na wydajność i sukces firmy, w czasach gdy manualna weryfikacja staje się przestarzała. Właśnie dlatego eksperci nalegają by przedsiębiorstwa zadbały o zwiększenie jakości przetwarzanych informacji. Czy jest to opłacalne? I jeśli tak – gdzie zacząć? W tym artykule, odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Infor poinformował o nawiązaniu współpracy ze Snowflake - chmurową platformą danych. Celem partnerstwa jest wsparcie przedsiębiorstw w budowie zautomatyzowanych hurtowni danych przy użyciu Birst - platformy analitycznej typu full-stack.

Według IDC rynek rozwiązań analitycznych w zakresie Big Data w 2019 roku był wart prawie 190 mld dol. Eksperci SAS nie mają wątpliwości, że analityka będzie miała kluczowe znaczenie również w nadchodzącym roku. Ma to związek z coraz bardziej złożonymi wyzwaniami, jakim musi stawić czoła biznes – od przeciwdziałania nadużyciom, po rosnące oczekiwania klientów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Internet obiegła informacja o skradzionym laptopie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Studenci otrzymali powiadomienie od uczelni, w którym zostali poinformowani o możliwości naruszenia ich danych osobowych w związku z incydentem. Ten, nie dotyczył jednak samej kradzieży. Na urządzeniu mogły znajdować się wrażliwe dane nawet dziesiątek tysięcy osób – zarówno studentów, jak i kandydatów z ostatnich lat. Co więcej, prawdopodobnie poza hasłem systemowym, komputer nie był zabezpieczony w żaden inny sposób.

codec logo 2017ITP SA specjalizuje się w selekcji najlepszych technologii i światowych marek w zakresie medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness. Wdrożony system ma wspierać dynamiczny rozwój firmy i idący za tym wzrost potrzeb informacyjnych.

Ponad połowa modeli analitycznych nigdy nie jest wykorzystywana w praktyce, ponieważ pozostaje w fazie projektowej. Mimo że praca nad nimi jest niezwykle kosztowna i zajmuje dużo czasu specjalistom data science, biznes często nie korzysta z nich w fazie produkcyjnej, czyli działalności operacyjnej firmy. Nowa, kompleksowa oferta SAS sprawia, że firmy mogą wykorzystać pełnię potencjału analityki.

Wdrożenie Korporacyjnej Hurtowni Danych objęło integrację danych z ok. 10 systemów. Obecnie to największa hurtownia danych w Europie. Wykonawcą projektu był SID. W lipcu 2019 r. zakończono trzyletni kontrakt.

Rosnąca popularność technologii cloud computing sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na analitykę w chmurze. Firma SAS wprowadziła szereg udogodnień, które mają sprawić, że łatwiej będzie wdrożyć i wykorzystywać jej rozwiązania oraz włączyć je do już istniejącego ekosystemu IT.

oracle 120Aby nadal pomagać wszystkim organizacjom w uzyskaniu pozycji eksperta w dziedzinie danych i ich analizy, firma Oracle wprowadziła na rynek swoją pierwszą ofertę Oracle Analytics for Applications przeznaczoną dla aplikacji Oracle ERP Cloud.

snt logo 2018Zakończyła się właśnie (trwająca 20 tygodni) budowa kokpitów menedżerskich dla spółki PERN, zrealizowanej w ramach umowy ramowej na rozwój i utrzymanie systemu SAP. Głównym celem projektu było stworzenie środowiska do raportowania i analiz typu Business Intelligence dla danych pochodzących ze wskazanych obszarów oprogramowania SAP ERP oraz zewnętrznych aplikacji planistycznych.

Jak wynika z danych CBOSu, Polacy nie są zbyt skłonni do wolontariatu. W ciągu minionego roku jedynie 7% respondentów badania „Aktywności i doświadczenia Polaków w 2018 r.” wskazało, że pracowało w tym charakterze. Na cele dobroczynne chętniej przeznaczamy pieniądze (74% odpowiedzi) i rzeczy, takie jak ubrania czy książki (62% odpowiedzi). Wspieramy też szczytne idee naszą pracą czy usługami (21% wskazań).

Firmy z branży ubezpieczeniowej znajdują się aktualnie pod silną presją, by poprawić jakość swoich usług i zachować pozycję na rynku. W obecnych realiach biznesowych cennym źródłem informacji są dane dotyczące ubezpieczonych osób, przedmiotów, a także domów i samochodów, pochodzące z miliardów inteligentnych urządzeń. Umożliwiają one stworzenie bardziej spersonalizowanych ofert ubezpieczeniowych oraz większą retencję klientów.

Back to top