Firmy nie nadążają z przetwarzaniem informacji

Już dziś niemal co druga firma (46 proc. badanych przez AIIM) ocenia, że przeciwdziałanie chaosowi informacyjnemu wewnątrz ich organizacji…

7 pytań, które pomogą firmie w wyborze systemu zarządzania dokumentami

erNa rynku można znaleźć wielu dostawców systemów zarządzania dokumentami (ang. document management system ― DMS). Sporządzenie wstępnej,

Doxis4 SER Group pomaga zachować ciągłość biznesową w firmie Kombiverkehr

Europejska firma logistyczna Kombiverkehr dysponuje siecią pociągów towarowych w transporcie kombinowanym (drogowym i kolejowym), przewożąc…

Jak stworzyć cyfrowe miejsce pracy?

Choć stworzenie cyfrowego miejsca pracy nigdy nie jest ostatecznym celem digitalizacji, powinno zapewniać konkretne korzyści biznesowe. Nawet…

Home office a systemy ECM – jak ułatwić pracownikom pracę zdalną?

W czasach, w których pozostanie w domu i zachowanie wszelkich środków ostrożności w zakresie ochrony zdrowia jest kluczowe, zapewnienie…

Digital workplace w Polsce – trendy i technologie

Poprawa komunikacji wewnątrz i na zewnątrz firmy, możliwość automatyzacji kluczowych procesów oraz pełniejsza kontrola pracy zespołów przez…

Previous Next Play Pause
loading...
SER Group
CASE STUDIES
ser groupSER Group łączy ludzi, produkty i procesy w optymalny sposób by zapewnić pracownikom cyfrowe środowisko pracy przyszłości. Dzięki platformie Doxis4 iECM od 30 lat ustalamy standardy rozwoju rozwiązań ECM w dużych przedsiębiorstwach. Ponad 1 mln zadowolonych użytkowników na świecie polega na naszych przyjaznych w obsłudze rozwiązaniach by zwiększyć tzw. zwrot z informacji. Zintegrowana platforma rozwiązań ECM i BPM (zarządzanie procesami biznesowymi) sprawnie łączy treści z procesami – z korzyścią dla użytkowników. Podejście "ECM Excellence by SER” łączy w sobie wizję, wiedzę i doświadczenie ponad 550 pracowników SER Group.

Dzięki temu, że posiadamy biura sprzedażowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Rosji, UK, Indiach i Chinach, oferujemy klientom dostosowane do lokalnych wymagań produkty i rozwiązania. Międzynarodowa sieć partnerów wspiera nasze działania w jeszcze większej liczbie miejsc.
 
symfonia logo 2021Są różne rodzaje listów: miłosne, motywacyjne, referencyjne, lotnicze i formalne, ale w grudniu liczą się tylko te, których adresatem jest Święty Mikołaj. Ciężko sobie wyobrazić, że w tym przedświątecznym okresie znajdzie się choć jedna dziecięca korespondencja, która do niego nie dotrze. W biurze Świętego Mikołaja nie ma miejsca na błędy… także w fakturach, dlatego w tym roku Fundacja Świętego Mikołaja postawiła na bezpieczeństwo i korzysta z narzędzia, jakim jest Symfonia Obieg Dokumentów.

proalpha PolskaUmowy, faktury, dokumentacja – rosnąca liczba dokumentów sprawia, że archiwum przedsiębiorstwa stale się powiększa. Najnowsze badania wykazały, że samo ręczne zarządzanie dokumentami pochłania między 40 a 60 procent czasu pracy, a czas potrzeby na znalezienie pojedynczego dokumentu wynosi przy tym średnio 18 minut. Równie istotne są kwestie finansowe i ekologiczne związane ze zużyciem papieru. Organizacja WWF odkryła, że prawie co drugie ścięte przemysłowo drzewo jest przetwarzane na papier, a do produkcji kilograma papieru potrzebne jest nawet 100 litrów wody i ogromna ilość energii.

suncode logoWedług raportu „The State of Mobile 2022” przeprowadzonego przez firmę data.ai, użytkownicy urządzeń mobilnych spędzają na nich aż 3,8 biliona godzin rocznie! Oznacza to, że przeciętny użytkownik poświęca aż 4,8 h dziennie na korzystanie z różnego rodzaju aplikacji.

suncode logoGrupa Krotoski to największy autoryzowany polski dealer samochodów marki Volkswagen, Skoda, Audi oraz Porsche, prowadzący działalność na terenie centralnej i południowej Polski.

SUNCODEJak wynika z analiz przeprowadzonych przez McKinsey & Company, popularyzacja rozwiązań w chmurze w polskich firmach oraz instytucjach publicznych może wytworzyć do roku 2030 zysk w wysokości 121 mld zł, co jest równoważne z 4% PKB.

SUNCODEZgodnie z art. 5 pkt 2 ustawy o podpisie elektronicznym „Dane w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej”. Wynika z tego jednoznacznie, że dokumenty opatrzone elektronicznym podpisem kwalifikowanym mają taką samą moc prawną co dokumenty podpisane własnoręcznie.

suncode logoPrzedsiębiorstwa na całym świecie zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest ograniczenie dokumentacji w wersji papierowej w codziennej pracy, nie tylko ze względów biznesowych, ale również ekologicznych. Skutkiem tego, w myśl idei Paperless, firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie rozwiązań do digitalizacji dokumentów i szeroko pojętej cyfryzacji przedsiębiorstwa. Tego typu podejście niesie za sobą wymierne korzyści – nie tylko minimalizuje ilość wykorzystywanych kartek papieru, ale również zwiększa bezpieczeństwo przetwarzanych dokumentów i ogranicza koszty związane z ich obsługą.

ser groupSER, wiodący globalny dostawca inteligentnych rozwiązań do automatyzacji treści uzyskał certyfikat SOC 2 Typu 2 dla swoich usług Doxis Cloud Services. Ten dodatkowy certyfikat SOC 2 podkreśla zaangażowanie SER we wprowadzanie najwyższych standardów zarządzania danymi w chmurze.

Asseco Data Systems podpisało umowę z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na utrzymanie i rozwój systemu Workflow, który stanowi centralny komponent Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) do obsługi najważniejszych procesów biznesowych KRUS. System Workflow integruje usługi systemów dziedzinowych, takich jak Farmer i nSIU służących do obsługi ubezpieczeń oraz świadczeń rolników i ich rodzin. Zapewnia bezpieczną wymianę danych z instytucjami zewnętrznymi. Nowa umowa to kontynuacja wieloletniej współpracy Asseco z KRUS.

SUNCODEPrzedsiębiorcy, którzy myślą innowacyjne i pragną utrzymać pozycję lidera na rynku, zdają sobie sprawę z faktu, jak istotną rolę w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, odgrywają cyfryzacja i digitalizacja. Również branża budowlana coraz częściej dostrzega potrzebę optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych dzięki wykorzystaniu systemów do elektronicznego obiegu dokumentów i procesów biznesowych klasy Workflow. Cyfryzacja firmy nie jest prostym zadaniem, ale odpowiednio zaimplementowany system przynosi wiele wymiernych korzyści, a należycie dobrany system może wesprzeć branżę budowlaną m.in. w realizacji inwestycji.

COMARCHWilhelm Herm. Müller Polska od 25 lat specjalizuje się w dostarczaniu i serwisowaniu pasów napędowych i transportujących dla przemysłu. Działalnośc prowadzi w czterech oddziałach, z których każdy posiada własny magazyn i własny serwis. Koordynacja i organizacja pracy wszystkich placówek realizowana jest przy użyciu systemu do zarządzania przedsiębiorstwem - Comarch ERP XL. Dodatkowo firma korzysta z aplikacji do elektronicznego obiegu dokumentów tego samego producenta.

suncode logoPierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam do głowy po usłyszeniu słowa „logistyka”, jest transport. Jednak zadania wchodzące w zakres działań logistycznych są znacznie bardziej złożone. Logistyka to szereg procesów, od planowania i zarządzania czasem, poprzez nadzorowanie i zarządzanie procesami dystrybucji towarów, usług i informacji, aż po optymalizację kosztów.

SER GROUPSER ogłosił wprowadzenie Doxis Intelligent Content Automation, rewolucyjnej platformy opartej na sztucznej inteligencji, która automatyzuje zrozumienie treści: dokumentów, faktur, danych, etc. i poprawia ich widoczność w przedsiębiorstwach. W efekcie zwiększa możliwości generowania przychodów i zmniejsza ryzyko.

ser groupWedług najnowszych szacunków, do 2026 roku firmy na całym świecie stracą 1,3 biliona USD z powodu zmian klimatycznych . Pomimo tak widocznej skali problemu, wiele firm nadal nie podejmuje aktywnych działań w celu obniżenia emisji CO2. Badania pokazują, że chociaż 90% globalnych liderów IT uznaje zrównoważony rozwój za priorytet, tylko 67% z nich stawia sobie konkretne cele biznesowe w tym zakresie . Co może skłonić firmy do stosowania zrównoważonych rozwiązań? Co taka zmiana może dla nich oznaczać?

ser groupFirma SERgroup Holding International ogłosiła, że na stanowisko CEO powołano doktora Johna Batesa. Firma wzmocniła także swój zespół zarządzający: nowe osoby pojawiły się w działach odpowiadających za finanse, sprzedaż, zarządzanie produktem oraz satysfakcję klienta. Nowo powołani menedżerowie będą wspierać ambitne plany rozwoju SER Group.

ser groupJuż dziś niemal co druga firma (46 proc. badanych przez AIIM) ocenia, że przeciwdziałanie chaosowi informacyjnemu wewnątrz ich organizacji „wypada słabo” lub „wymaga poprawy”. W najbliższych latach sytuacja może być jeszcze trudniejsza – według prognoz za 2 lata przedsiębiorstwa mogą mieć do przetworzenia nawet 4,5 raza więcej informacji niż obecnie, z czego ponad połowę będą stanowiły te częściowo lub nawet całkowicie nieustrukturyzowane1. Jakie działania powinny podjąć firmy, by nie zostały pochłonięte przez „tsunami”?
 

suncode logoNajważniejszym kapitałem każdej organizacji są ludzie. Tylko dzięki odpowiednio dobranej kadrze, firmy mogą oferować swoje kompleksowe usługi i współpracę w miłej, przyjemnej oraz profesjonalnej atmosferze na najwyższym poziomie.

ser groupSER Group, wiodący dostawca platform ECM i obsługi treści, ma zaszczyt ogłosić, że otrzymał tytuł „Wizjonera” w raporcie firmy Gartner Magic Quadrant for Content Services Platforms 2021*. W raporcie oceniono 18 dostawców platform obsługi treści na podstawie kompletności ich wizji oraz zdolności do jej realizacji.

SUNCODEWszystkie przedsiębiorstwa, bez względu na wielkość czy obszar działalności, dążą do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Budowanie i utrzymanie pozycji na rynku jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w obecnych czasach transformacji cyfrowej, która wymusza na firmach poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań — wychodzących naprzeciw wymaganiom Klientów, poprawiających efektywność pracy, czy eliminujących ewentualne błędy. W rezultacie coraz więcej firm decyduje się na optymalizację i automatyzację procesów biznesowych, często przy wykorzystaniu rozwiązań typu RPA.

SENTEProces wdrażania oprogramowania informatycznego niejednokrotnie jest drogi i długotrwały. Setki przykładów dużych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i na świecie pokazują, że takie projekty mogą kosztować wiele milionów złotych i trwać wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat. W sposobie prowadzenia biznesu zachodzą dynamiczne zmiany, które powodują, że oprogramowanie nie nadąża za przemianami organizacyjnymi, a tym samym jest nieaktualne.

suncode logoŻyjemy w czasach dynamicznie zmieniającego się środowiska, w których niezwykle istotne są nieustanny rozwój i elastyczność. Pandemia COVID-19 wymusiła na przedsiębiorcach podjęcie szybkich działań ku cyfrowej transformacji, a co za tym idzie wdrażanie nowoczesnych systemów informatycznych, mających na celu optymalizację i automatyzację procesów biznesowych. W rezultacie, rozwiązania typu low-code i no-code, otwierające firmom drzwi do digitalizacji bez konieczności zatrudniania specjalistów z zaawansowaną wiedzą programistyczną, zyskują na popularności.

ser groupDo 2030 r. trzy na cztery firmy w Unii Europejskiej będą korzystać z usług przetwarzania w chmurze, big data i rozwiązań sztucznej inteligencji – wynika z przewidywań Kompasu Cyfrowego. Jednak 97% menedżerów w polskich przedsiębiorstwach przyznaje, że ich firma nie zakończyła jeszcze procesu transformacji cyfrowej i tylko około ćwierć z nich uważa, że ich firma obecnie znajduje się na zaawansowanym etapie. Co w ten sposób tracą? Czy będą w stanie sprostać oczekiwaniom UE do końca dekady?

ser groupW ostatnim roku liczba aktywnych użytkowników usługi Microsoft Teams wzrosła lawinowo (z 20 mln w lipcu 2019 r. do 145 mln w kwietniu 2021 r.) . Aby ułatwić zdalną pracę swoim klientom, Grupa SER prezentuje nową wtyczkę Doxis4 SmartBridge for Teams. Daje ona centralny dostęp do wszystkich informacji na platformie zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM) Doxis4 bezpośrednio z poziomu Microsoft Teams. Wtyczka umożliwia wzrost produktywności zespołów, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z zasadami ładu informatycznego i wymogami regulacyjnymi.

ser groupGrupa SER po raz czwarty z rzędu została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM (wg rankingu Computerworld TOP200). Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.

SER Group, jeden z głównych światowych dostawców platform do obsługi treści umożliwiających inteligentne zarządzanie informacjami, został uznany za „Strong Performer” w raporcie The Forrester Wave™: Content Platforms, Q2 2021, opracowanym przez firmę analityczną Forrester Research. Ponadto, grupa może poszczycić się uzyskaniem najwyższego wyniku w kategorii aktualnych ofert.

Pandemia i praca zdalna znacząco utrudniły papierowy obieg dokumentów w firmach. Umowy, faktury czy dokumentacja pracownicza wymaga uzyskania podpisów, co nierzadko przy przejściu na pracę zdalną powoduje opóźnienia oraz nieplanowane koszty. W sytuacji, gdy możliwości bezpośredniego kontaktu są ograniczone, coraz więcej organizacji poszukuje rozwiązań, które pomogą przenieść procesy związane z obsługą dokumentów do świata cyfrowego. Jedną z nich jest Polskie Towarzystwo Informatyczne, które w ramach procesu digitalizacji zdecydowało się na implementację platformy Signer od Asseco.

snt logo 2018Firma S&T wdroży oprogramowanie do obsługi procesu obiegu faktur zakupowych w oparciu o system SAP Invoice Management by OpenText (VIM) oraz Information Capture by OpenText (OCR – optyczne rozpoznawanie tekstu). Podstawowym założeniem projektu jest implementacja procesu obiegu dokumentów zakupowych, oparta o konfigurację systemu bez konieczności tworzenia nowych rozszerzeń programistycznych. Nowe rozwiązanie umożliwi także wszystkim użytkownikom akceptację faktur na urządzeniach mobilnych poprzez interfejs SAP Fiori.

SER GROUPPACCOR, globalny gracz w branży opakowań, aby usprawnić procesy zarządzania umowami w grupie, firma wdrożyła system Doxis4 Contract Management. Oparte na chmurze rozwiązanie SER Group umożliwia firmie PACCOR zgodne z przepisami prawa zarządzanie dokumentacją i tworzenie sprawnych przepływów pracy na poziomie całego przedsiębiorstwa.

ser groupWiększości menadżerów nie trzeba już przekonywać, że systemy sztucznej inteligencji podnoszą standardy funkcjonowania banków na wielu poziomach. Algorytmy sztucznej inteligencji umożliwiają pracownikom podejmowanie natychmiastowych decyzji kredytowych, pomagając im w ocenie poziomów ryzyka. Jak wskazują badania, Już niemal co piąta instytucja z sektora bankowego zaangażowała inteligentne algorytmy do pracy w kilku działach. Sztuczna Inteligencja doskonale sprawdza się w szybkich insightach dotyczących klienta. Ma to olbrzymie znaczenie dla tworzenia indywidualnych ofert, rekomendacji produktowych i symulacji przyszłych jego zachowań. Nie można pominąć zasług algorytmów w obniżaniu ryzyka dokonywania nieautoryzowanych operacji.

Żabka we współpracy z Asseco Data Systems, jako pierwsza firma w polskim handlu, wykorzystuje na masową skalę kwalifikowane usługi zaufania w obszarze logistyki. Sieć wdrożyła pierwsze i projektuje kolejne mechanizmy potwierdzania wszelkich czynności logistycznych związanych z dostawami towarów do wszystkich franczyzobiorców na terenie całego kraju. Dzięki zastosowaniu kwalifikowanych podpisów i pieczęci ze znacznikiem czasu oraz kwalifikowanej walidacji cały proces dowodowy zrealizowanych dostaw, oraz czynności odbiorowych został zaprojektowany i wdrożony w postaci elektronicznej. Wprowadzone rozwiązania praktycznie do zera zredukują liczbę papierowych dokumentów, znacznie ułatwiając ich archiwizację i oszczędzając tony papieru.

Mnóstwo dokumentów i konieczność ich ciągłego przekazywania między pracownikami – to codzienność, z którą stykaliśmy się jeszcze przed pandemią. Podczas zyskującej dziś na znaczeniu pracy w trybie home office znacznie częściej komunikujemy się pisemnie. Jak dostosować do nowej formy działania firmowe i archiwa, by zapewnić wszystkim wygodny dostęp do plików i zminimalizować niebezpieczeństwo ich zagubienia?

COMARCHWiększa wydajności programu, nowe moduły sztucznej inteligencji oraz robotyzacji a także automat do wysyłki faktur pocztą e-mail to tylko niektóre zmiany, jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji oprogramowania Comarch ERP Optima.

ser groupGrupa SER, wiodący dostawca oprogramowania ECM i platform zarządzania treścią, z dumą ogłasza, że została uznana za „Wizjonera” w badaniu Magic Quadrant for Content Services Platforms przeprowadzonym przez Gartner . Raport ocenił 18 twórców rozwiązań zarządzania treścią w oparciu o ich „zdolności wykonawcze” oraz „przekrojowość wizji”.

DAHLIAMATICNiegasnące zainteresowanie sztuczną inteligencją sprawia, że jej potencjał jest coraz mocniej eksploatowany, a usprawnianie funkcjonowania przedsiębiorstw przez programy i systemy symulujące modele zachowań inteligentnych stało się powszechne. Dążąc do optymalizacji zarówno procesów, jak i wykorzystania zasobów, firmy prześcigają się w innowacyjnych pomysłach na wykorzystanie dorobku z dziedziny sztucznej inteligencji otwierając tym samym drzwi kolejnym przełomom technologicznym.

Cyfryzacja przedsiębiorstw jest kierunkiem niezbędnym w procesie ulepszania i przyspieszania procesów - ponad połowa polskich menadżerów wysokiego szczebla uznaje ją za priorytet. Dostęp do coraz lepszych i bardziej precyzyjnych narzędzi, a także łatwość ich wdrożenia w organizacji sprawia, że cyfryzacja przestaje jawić się jako proces, który wymaga dużej inwestycji zasobów. Przykłady narzędzi można mnożyć, a jednym z nich jest z pewnością oprogramowanie DocuWare pozwalające na zarządzanie dokumentami w firmie. DPS Software stał się właśnie autoryzowanym partnerem technologicznego gracza na polskim rynku.

SER GroupEuropejska firma logistyczna Kombiverkehr dysponuje siecią pociągów towarowych w transporcie kombinowanym (drogowym i kolejowym), przewożąc ponad 800 000 ładunków ciężarówek za pomocą kolei. Jednocześnie wdraża korporacyjną platformę Doxis4 firmy SER Group do zarządzania treścią (ECM) w modelu SaaS w celu cyfryzacji procesów biznesowych w całej swojej organizacji.

ser groupJuż czwarty rok z rzędu SER Group został uznany liderem rynku rozwiązań do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ang. Enterprise Content Management, ECM). Kategorię tę wprowadzono do rankingu ITwiz Best 100 w 2017 r. Ten doroczny ranking analizuje potrzeby klientów i obecnie uwzględnia 241 dostawców z polskiego rynku IT w podziale na różne kategorie. Oprócz utrzymania pozycji lidera na rynku rozwiązań ECM, SER uzyskał 14. pozycję spośród wszystkich firm pod względem wartości sprzedaży własnego oprogramowania.

ser groupNowe rozwiązanie SER Group umożliwia przedsiębiorstwom cyfryzację procesów zakupowych począwszy od zamówienia, aż do płatności. Moduł Doxis4 Intelligent Order Confirmation Automation umożliwia automatyczne przetwarzanie i rejestrowanie przychodzących potwierdzeń zamówień w systemie ERP SAP. To inteligentne rozwiązanie firmy SER zostało zaprojektowane tak, by pomóc działom zakupów w zapewnieniu terminowości dostaw i poprawnej realizacji zamówień. Ponadto, zwiększa ono przejrzystość i jakość procesów zakupu.

AASA Polska to firma finansowa, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek ratalnych. Spółka wywodzi się ze Skandynawii. Pierwsze udzielenie pożyczki przez spółkę miało miejsce w Finlandii w 2010 roku, kolejne w Szwecji oraz Czechach. Obecna na polskim rynku od 2012 roku, gdzie pozycje do dnia dzisiejszego bardzo umocniła. Centrala firmy mieści się w Estonii. AASA specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych długoterminowych. Współpracuje ściśle z biurami Erif i Infomonitor, będąc jednocześnie członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

sergroup db 1Computerworld opublikował swój coroczny ranking „Top 200*”, w którym ocenia polski rynek informatyczny w różnych kategoriach. W tegorocznym rankingu Grupa SER nie tylko zajęła wysokie miejsca w 21 kategoriach, lecz także po raz kolejny została uznana za największego dostawcę rozwiązań ECM w Polsce.

Back to top