6 korzyści z wdrożenia systemu ERP

Polskie przedsiębiorstwa mierzące się z wyzwaniami związanymi z transformacją cyfrową coraz chętniej decydują się na wdrożenie systemów…

Integracja ERP i MES: Lean Management w zarządzaniu produkcją

To, że produkcja przemysłowa na świecie staje się coraz bardziej złożona, a konkurencja między przedsiębiorstwami coraz bardziej zacięta,

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

5 najczęściej popełnianych błędów w I fazie wdrożenia systemu ERP, których lepiej uniknąć dla dobra projektu

Czy możemy się spodziewać startu nowego systemu pierwszego stycznia? - to pytanie może usłyszeć dostawca, podpisując z klientem w…

Koszty wdrożenia systemu ERP

Wdrażanie systemu ERP (Enterprise Resource Planning) stanowi poważne wyzwanie dla firm, niezależnie od ich rozmiaru czy branży. Jego kompleksowy…

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

proalpha PolskaBilansowanie emisji CO2, przewaga konkurencyjna i zrównoważony rozwój – systemy ERP rewolucjonizują przemysł motoryzacyjny. Systemy te pomagają przedsiębiorstwom aktywnie reagować na wymagania zmieniających się przepisów i warunków rynkowych. W szczególności producenci części samochodowych dzięki zastosowaniu systemów ERP mogą ograniczyć swój ślad węglowy i zrealizować swoje ambitne cele w drodze do ekologicznej przyszłości.

BPSC FORTERROPolskie firmy przemysłowe, choć głośno mówią o sztucznej inteligencji, w rzeczywistości borykają się z podstawowymi narzędziami digitalizacji, jakimi są systemy ERP. Obecnie, tylko 36% z nich korzysta z tych systemów. Stawia nas to daleko za średnią unijną, niemal w ogonie stawki.

SAPZarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi spółki oparte zostało na specjalistycznych narzędziach oferowanych przez pakiet oprogramowania typu ERP (Enterprise Resource Planning) SAP S/4HANA. Zakończony projekt wdrożenia wybranych funkcjonalności w obszarach zarządzania majątkiem, finansami i zasobami ludzkimi stanowi stabilne podstawy do prowadzenia najważniejszej polskiej inwestycji.

STREAMSOFTRozwiązanie Streamsoft całościowo optymalizuje zarządzanie kluczowymi procesami, będąc kompletną odpowiedzią na potrzeby lidera branży metalowej.

COMARCH Dela Cosmetics produkuje kolorowe kosmetyki proszkowe od blisko 30 lat. W celu usprawnienia procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie wdrożono system do zarządzania procesami w firmie - Comarch ERP XL. Oprogramowanie było obecne w firmie już w 2008 r., a w 2019 r. rozszerzono jego funkcjonalności i zwiększono wykorzystanie, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom organizacji. Za wdrożenie odpowiada Partner Comarch, firma Kotrak.

SAPW erze dynamicznych zmian technologicznych i rosnących oczekiwań klientów, branża motoryzacyjna stoi przed wyzwaniami wymagającymi nie tylko innowacyjności, ale także zrównoważonego i efektywnego zarządzania całym ekosystemem produkcyjnym i logistycznym. BMW Group, wykorzystując rozwiązania SAP, przekształca tradycyjne procesy w cyfrowe strategie, które napędzają rozwój i innowacje, podnosząc zarazem efektywność operacyjną na nieosiągalnym dotąd poziomie.

comarchComarch, lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT, wykorzystuje w swoich systemach sztuczną inteligencję (AI). Eksperci z firmy wyjaśnili, jak pomaga ona klientom w usprawnieniu działań biznesowych. Dzielą się też przewidywaniami dotyczącymi zastosowania AI w przyszłości oraz tłumaczą, jak wdrażać zaawansowane rozwiązania AI w poszczególnych branżach.

nav24 logo 2023Firma Nav24, specjalizująca się w implementacji rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw, z sukcesem przeprowadziła projekt wdrożenia nowoczesnego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) dla europejskiego lidera w produkcji opakowań ochronnych i rozwiązań izolacyjnych, Abriso Jiffy. Projekt ten stanowi przełom w zarządzaniu i optymalizacji procesów produkcyjnych klienta, wykorzystując zaawansowane narzędzia informatyczne.

ANEGISBBK S.A., właściciel marek home&you, Essex i lider w branży artykułów wyposażenia wnętrz, podjął strategiczną decyzję o modernizacji swojej infrastruktury technologicznej, aby sprostać nowym wyzwaniom rozwojowym i stać się odpornym na dynamiczne zmiany w branży handlu detalicznego. W efekcie projektu zrealizowanego z partnerem wdrożeniowym ANEGIS, firma z sukcesem zastąpiła przestarzały system ERP w modelu on-premises nowoczesnym i elastycznym rozwiązaniem w chmurze – Microsoft Dynamics 365.

RAMBASEZakład Przerobu Drewna Eurex, obecny na rynku od ponad 30 lat rozpoczął współpracę z RamBase. Wdrożenie zaawansowanego systemu ERP to strategiczna inwestycja, która została zrealizowana z wsparciem funduszy Unii Europejskiej, co podkreśla zobowiązanie firmy do nieustannego rozwoju i innowacji.

proalpha PolskaFirmy działające w branży przemysłowej powinny coraz bardziej koncentrować się na odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwoju. Oznacza to konieczność przeprowadzenia szczegółowych analiz oraz zmniejszenia emisji, obniżenia kosztów i ograniczenia wykorzystania surowców. Jako czołowy dostawca systemów ERP+ dla sektora produkcyjnego, nasza firma, dzięki akwizycji ENIT, stworzyła kompleksowy i proekologiczny system ERP, który wspiera ochronę środowiska.

SAPTechnologiczne innowacje, skupione na poprawie doświadczeń klientów, stają się kluczowym elementem w ewolucji klasycznych metod produkcji. Invado, lider w dziedzinie produkcji drzwi na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, w ostatnim czasie zainwestowało powyżej 100 milionów złotych w zaawansowane technologie produkcyjne. Firma, borykając się z wyzwaniami takimi jak szeroka gama produktów, zarządzanie danymi i optymalizacja procesów, postanowiła zaimplementować system SAP S/4HANA i nowatorski konfigurator produktów, co jest przykładem dążenia do spełnienia wymagań klientów na wysokim poziomie.

ANEGISGlobalny holding reklamowy, zrzeszający wiodące agencje reklamowe i marketingowe na świecie, zakończył z sukcesem wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365. Firma utrzymała pozycję lidera w branży, zapewniła bezpieczeństwo danych i procesów, zyskała efektywność operacyjną oraz dostosowała swój system finansowy do prawa podatkowego krajów, w których posiada główne oddziały – Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

sentelogo 120System ERP to powszechne w różnych firmach oprogramowanie, skupiające wiele obszarów organizacji w jednej bazie danych. Od lat przedsiębiorstwa korzystają z niego, aby zoptymalizować procesy i maksymalnie wykorzystywać swój potencjał. Z uwagi na wieloobszarowość systemu, kluczowe jest jego bezpieczeństwo. Ta kwestia jest niestety często zaniedbywana przez firmy, które posiadają takie rozwiązanie. Obecnie popularność zyskuje przenoszenie ERP do chmury, co zwiększa prawdopodobieństwo cyberataków. Z kolei praca z domu przekłada się na wzrost możliwości przypadkowego ujawnienia danych. Co zagraża systemom ERP? Jak temu zapobiec?

SAPOstatnie lata udowodniły, że nieprzewidziane wydarzenia i zmiany trendów potrafią zachwiać pozycją pojedynczych przedsiębiorstw, ale i całych branż. Zwiększa się zatem nacisk na tworzenie nowego zaplecza technologicznego łańcuchów dostaw. Ma to umożliwiać organizacjom bardziej elastyczne funkcjonowanie i zwiększać ich odporność. Czy polskie firmy rzeczywiście są gotowe na radzenie sobie ze zmianami przy użyciu technologii? Na to pytanie odpowiadają dane zebrane przez SAP Polska.

ANGISObecnie systemy ERP pełnią kluczową rolę zarówno w realizacji różnorodnych celów biznesowych, jak i koordynując główne sektory — od finansów i zarządzania zasobami ludzkimi, po produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw. Mimo dostępności do tych rozwiązań nadal wiele przedsiębiorstw polega na niekompletnych i nieaktualnych metodach zarządzania, nie będąc świadomymi rosnącego ryzyka i potencjalnych strat.

COMARCHFirma TBI Technology z Raciborza, działająca w branży CNC (komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi), skutecznie scyfryzowała procesy księgowości, sprzedaży i nie tylko dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP XL.

SYMFONIAGrupa Symfonia, lider na polskim rynku rozwiązań ERP i HCM dla małych i średnich firm, wspierana przez wiodącego inwestora technologicznego z Doliny Krzemowej - Accel-KKR, i doświadczonego inwestora z Centralnej Europy - MidEuropa, przejęła 100% udziałów w Softeh Plus.

SAPTotalizator Sportowy kontynuuje swoją transformację cyfrową, której kolejnym etapem jest wdrożenie systemu klasy ERP przy współpracy z firmą SAP. W związku z dynamicznym rozwojem skali swojego biznesu i rosnącym zapotrzebowaniem na elastyczne rozwiązania cyfrowe, spółka inwestuje w rozwiązania chmurowe RISE with SAP oraz kilkanaście innych systemów SAP. Wdrożenie potrwa co najmniej 2 lata i jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć na polskim rynku.

ANEGIS - Microsoft PartnerANEGIS ogłosił zakończenie projektu wdrożenia systemu ERP Microsoft Dynamics 365 dla BUUK Infrastructure. Nowoczesny system w chmurze pozwolił BUUK zwiększyć bezpieczeństwo danych, usprawnić kluczowe obszary operacyjne oraz dostosować infrastrukturę do aktualnych standardów technologicznych.

Obecne wyzwania w przemyśle produkcyjnym, gdzie konieczne jest stałe wprowadzanie innowacji produktowych, zapewnienie wysokiej jakości i ciągłe dostosowywanie do zmieniających się trendów i preferencji konsumentów, sprawiają, że nie ma miejsca na kompromis. Firmy muszą skutecznie radzić sobie z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności takimi, jak rosnące koszty wynagrodzeń, wzrost cen mediów, jednocześnie utrzymując stałą wysoką jakość produktów i stawiając czoło presji cenowej ze strony klientów.

SENTEDział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą wykonywać wiele złożonych zadań. W końcu to nie tylko kupowanie, ale także zapewnienie ciągłego źródła dostaw, aby przedsiębiorstwo mogło zrealizować cele biznesowe. Przed podpisaniem umowy i złożeniem zamówienia, na specjalistę do spraw zakupów czeka jeszcze szereg innych czynności. Prognozowanie potrzeb, monitorowanie poziomu zapasów w magazynie, analiza i wybór dostawców to zadania, których skuteczność można zwiększyć, korzystając z odpowiednich narzędzi IT. Jednym z nich jest system ERP, który pomaga zarządzać zakupami.

proalphaWdrożenie systemu informatycznego typu ERP jest zawsze dużą zmianą dla przedsiębiorstwa i wymaga określonych działań. Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy zawsze należy przeprowadzić analizę przedwdrożeniową? Jeśli tak, kto powinien się nią zająć? Jaki powinien być wynik audytu?

Organizacje korzystające ze starszych systemów ERP są często bardzo pozytywnie zaskoczone po zapoznaniu się z wersjami demo nowoczesnych, łatwych w obsłudze, elastycznych i wydajnych, chmurowych systemów, które można obecnie wdrożyć. To „pozytywne zaskoczenie” stanowi często podstawę do zainicjowania wewnętrznego dialogu w firmie na temat potrzeby wprowadzenia nowego systemu ERP.

COMARCHDragon, lider na rynku produkcji chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej, a także jedno z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w tym sektorze w Polsce, od lat rozwija biznes z systemem Comarch ERP XL.

COMARCHW świecie biznesu, gdzie technologia jest kluczem do sukcesu, firmy nieustannie poszukują optymalnych rozwiązań, które pomogą im w zarządzaniu złożonymi procesami. Jednym z takich rozwiązań są systemy ERP. Wielu przedsiębiorców korzysta z globalnych dostawców tych systemów, jednak jak pokazuje przykład GRUPY INCO S.A., właściciela marki Ludwik, istnieje polska alternatywa, która może przynieść wiele korzyści.

BPSCLubelska firma Stalma S.A., lider w produkcji prętów ze stali jasnej, podjęła strategiczną decyzję o gruntownej digitalizacji. W tym celu STALMA rozpoczęła wdrożenie systemu ERP Impuls EVO od BPSC.

COMARCHJako jedna z wiodących firm logistycznych, Hermes Germany GmbH zarządza procesami za pomocą oprogramowania Comarch ERP Enterprise. Przedsiębiorstwo korzysta z wersji chmurowej systemu zlokalizowanego w Comarch Data Center w Dreźnie. Dzięki dobrym doświadczeniom w tym długoterminowym projekcie, umowa z Comarch ICT na usługi dodatkowe, takie jak hosting i usługi w zakresie bezpieczeństwa, została teraz przedłużona o kolejne pięć lat.

SAPPrognozy raportu Deloitte pokazują, że do 2025 roku za połowę globalnej konsumpcji dóbr luksusowych będą odpowiedzialni millenialsi i przedstawiciele pokolenia Z. To grupa, która używa kilku kanałów zakupowych, a relacje z marką są dla niej często kluczowe podczas decyzji. Stąd rosnąca siła strategii omnichannel – zaplanowanej ścieżki zakupowej klienta, która uspójnia jego doświadczenie niezależnie od kanału zakupu. Pandora, największa na świecie marka biżuterii, wybrała RISE with SAP jako jedno z rozwiązań wspierających rozwój omnichannel oraz proces cyfryzacji.

Firma BEDECO Ltd., część Corliv Holding, największa firma private label w Europie Środkowej oferująca pełną obsługę w zakresie suplementacji żywieniowej i kosmetycznej wybrała InfoConsulting do wdrożenia rozwiązania IFS ERP, które będzie wspierać zarządzanie wszystkimi kluczowymi procesami biznesowymi firmy. Obejmie użytkowników w obszarach finansów, zarządzania łańcuchem dostaw, produkcji i sprzedaży.

comarchComarch potwierdził pozycję największego krajowego dostawcy oprogramowania ERP, a jego udział w rynku stale się umacnia, zwłaszcza w porównaniu z globalnymi graczami. W raporcie IDC „Poland Enterprise Application Software Market Analysis and 2022 Vendor Shares” firma zajęła drugie miejsce wśród dostawców systemów ERP, a pierwsze wśród polskich producentów. Comarch posiada obecnie blisko 24% rynku, generując przychody na poziomie 75,84 mln USD. Spółka utrzymała również pozycję lidera w segmencie małych firm, zdobywając 52,4% rynku.

SENTEKluczem do sukcesu w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym jest precyzyjne planowanie. Pozwala ono wyznaczyć idealne ilości surowców oraz terminy produkcji – a te czynniki są niezbędne, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. Aby odpowiednio zadbać o powyższe obszary, warto skorzystać z pomocy narzędzi informatycznych. Przedsiębiorcy mogą w tym celu wdrożyć system APS lub ERP. Jakie są różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? Który z nich wybrać?

logo proalpha 2018Rozwiązania mobilne kryją w sobie ogromny potencjał, który może znacznie wpłynąć na operacje w zakupach, gospodarce magazynowej i produkcji. Efekty mogą być przy tym widoczne zarówno w zakresie komunikacji z innymi działami, klientami i dostawcami, jak i poprzez poprawę i przyspieszenie procesów mobilnych we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa.

logo proalpha 2018Rozwiązanie bazujące na technologii internetowej proALPHA ray uzyskało status ogólnej dostępności. Nasi użytkownicy mogą mobilnie korzystać z naszej aplikacji ERP w dowolnym czasie i za pomocą prawie każdego dostępnego urządzenia. Dzięki temu modele biznesowe naszych klientów mogą zyskać skalowalność i elastyczność. Obsługa internetowego interfejsu użytkownika jest przy tym intuicyjna, co znacznie ułatwia pracę z aplikacją. Poprzez proALPHA ray udało nam się osiągnąć prawdziwy przełom, który zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, stanowi technologiczny kamień milowy.

BPSC - ERP SYSTEM IMPULSSpółka KB Pomorze wdraża nowy system ERP. Za proces implementacji systemu zintegrowanego odpowiada BPSC. Wdrożenie oprogramowania Impuls EVO jest związane z intensywnym rozwojem firmy.

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje różne branże, w tym zarządzanie łańcuchem dostaw. Analiza predykcyjna oparta o algorytmy uczenia maszynowego i o rozwiązania SAP pozwoliła firmie Coca-Cola HBC usprawnić proces logistyczny, a rozwiązania chmurowe zwiększą o 40% liczbę dostaw monitorowanych w czasie rzeczywistym.

Infor® poinformował o zakończeniu dwóch pierwszych etapów wdrożenia systemu ERP w chmurze typu multi-tenant w chorwackiej spółce Project 3 Mobility (P3). Projekt uruchomiono w celu opracowania miejskich usług autonomicznej mobilności dla rynku europejskiego.

BPSCZ raportu 2023 State of Manufacturing Technology Survey wynika, że aż 75% producentów planuje inwestować więcej w systemy. Przede wszystkim w systemy ERP, które będą wymieniane. Powód? Ze względu na ograniczenia technologiczne, stały się one wąskim gardłem w procesie cyfrowej transformacji.

SIMPLESimple rozpoczyna współpracę z jedną z największych samorządowych jednostek organizacyjnych w południowej Polsce – Zarządem Dróg Miasta Krakowa. Jest nam niezmiernie miło, że rozpoczynamy współpracę z jednostką która ma niezwykle odpowiedzialne i trudne zadania organizacji i utrzymania dróg, torowisk, mostów i oświetlenia, a także projektowania nowych układów drogowych czy torowych w dynamicznie rozwijającym się mieście.

VENDO.ERPCFI Systemy Informatyczne podpisała kontrakt z producentem kalendarzy, notesów biznesowych i reklamowych oraz ekskluzywnych gadżetów i produktów ze skóry, firmą JAVRO Group na wdrożenie systemu VENDO.ERP.

Back to top