Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
bpscBranża IT wraca na właściwe tory, podaje Gartner. Wydatki na technologie informatyczne wzrosną w 2022 o 5,1%, co da wycenę na poziomie 4,5 biliona dolarów. Według analityków optymizm, który wraca do branży, jest efektem zmiany nastawienia do inwestycji w technologię wśród przedsiębiorców, którzy kończą z działaniem ad hoc.

dahliamaticlogoPod koniec grudnia 2021 roku kompetencje naszych specjalistów SAP zostały potwierdzone uzyskaniem autoryzacji najnowszego SAP – programu RISE with SAP S/4HANA Cloud Private Edition.

sap logoHandel podrabianymi i kradzionymi lekami staje się coraz bardziej poważnym zagrożeniem. Według raportu OECD i EUIPO, skala tego zjawiska wzrosła o 25% w porównaniu do 2019 roku. Przestępcy wykorzystują globalną sytuację pandemiczną, co stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Dlatego też SAP we współpracy z Boehringer Ingelheim pracuje nad aplikacją, która ułatwi walkę z podróbkami na rynku farmaceutycznym.

simpleZ początkiem grudnia 2021 r., do grona klientów Simple SA dołączył Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Zawarta w wyniku udzielenia zamówienia publicznego umowa, dotyczy wdrożenia zintegrowanego systemu finansowo-księgowego oraz kadrowo-płacowego wraz z przeprowadzeniem szkoleń. Wdrożenie realizowane będzie w ramach dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich projektu konkursowego „Cyfryzacja procesów back-office w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie”.

Nowy Styl, lider w kreowaniu ergonomicznych przestrzeni biurowych oraz jeden z największych producentów rozwiązań biurowych na świecie, wybrał oprogramowanie IFS Cloud. Właśnie najnowsze rozwiązanie z oferty IFS będzie wspierało dalszy rozwój i ekspansję międzynarodową firmy. Skala działalności prowadzonej przez Nowy Styl oraz innowacyjne podejście do organizacji produkcji wymagają dostępu do najnowszych technologii i zaawansowanych funkcjonalności.

exact logo 2021Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – jak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego, miasta rozrastają się aż o 200 tysięcy osób dziennie. Stawia to olbrzymie wyzwania przed branżą budowlaną, której działania bezpośrednio wpływają na warunki życia ludzi. Jak zatem zadbać o zrównoważony rozwój budownictwa? Transformację znacznie ułatwią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, choćby takie jak druk 3D czy oprogramowanie do zarządzania biznesem.

logo proalpha 2018Tylko wtedy, gdy liderzy są świadomi znaczenia czystych danych dla analityki biznesowej, możliwe jest pomyślne wdrażanie w firmach zasad administrowania danymi. Aby uwrażliwić pracowników na potencjał, jaki niesie ze sobą wysoka jakość danych, należy zdefiniować czytelne cele, które mogą być osiągnięte dzięki zarządzaniu jakością danych. Mowa tu o usprawnieniu biznesowych procesów decyzyjnych, wzroście produkcji czy poprawie relacji z klientami. Co zrobić, aby przechowywane w firmie dane dostarczały cennych informacji?

bpscCzy pracownicy chcą automatyzacji w swojej pracy? Z raportu Automation Pulse wynika, że zdecydowanie tak. Czy wiedzą, na czym polegać ma robotyzacja? Większość (75%) uważa że wie, ale zapytani o szczegóły najczęściej powielają popularne stereotypy, jak np. ten, że technologia istnieje wyłącznie po to, aby zastąpić ludzi.

sentelogo 12069% przedsiębiorców z branży handlu B2B ma zamiar wdrożyć rozwiązania z zakresu transformacji cyfrowej w przeciągu najbliższych dwóch lat. Z tego, aż 42% ma takie plany już w kontekście kolejnych 12 miesięcy. To wyniki badania Stopień wdrożenia cyfrowej transformacji w polskich firmach B2B przeprowadzonego przez Sente we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu oraz Polskim Instytutem Rozwoju Biznesu, które zostało zrealizowane w gronie 100 firm.

symfonia logo 2021Czego potrzebujemy, by nadgonić już nie tyle Zachód, co naszych sąsiadów w regionie
 
Dla blisko 80 proc. firm z sektora MŚP podczas wdrażania oprogramowania do zarządzania biznesem kluczowe jest profesjonalne doradztwo oraz kompleksowe wsparcie ze strony dostawcy. Kwestie finansowe mają drugorzędne znaczenie. Takie wnioski płyną z raportu Symfonii, producenta oprogramowania dla sektora MŚP, w którym zapytano małe i średnie firmy o rozwiązania, które usprawniłyby proces cyfryzacji.

comarchPolska jest obecnie piątym co do wielkości partnerem handlowym Niemiec i największym odbiorcą eksportu niemieckiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest też największym rynkiem zbytu spośród wszystkich wschodnioeuropejskich krajów UE, a także drugim pod względem powierzchni krajem sąsiedzkim. Prawie 30 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec. To sprawia, że Niemcy są największym rynkiem zbytu dla Polski, znacznie wyprzedzając następny w kolejności kraj - Francję z zaledwie 6 proc. eksportem.

sap logoZalando rozwija strategię cyfrowej transformacji w obszarze finansów i handlu detalicznego. Firma, przy wsparciu PwC, wdrożyła w Niemczech system SAP S/4HANA optymalizujący codzienne operacje biznesowe. Cyfrowa technologia od SAP pomogła poprawić jakość oraz strukturę danych.

oracle 120Firma Oracle ogłosiła dziś dostępność nowego rozwiązania do przeprowadzania analiz w chmurze, które zapewnia użytkownikom pakietu Oracle Fusion Cloud Supply Chain & Manufacturing (SCM) informacje potrzebne do wykrywania i szybszego rozwiązywania problemów w firmowym łańcuchu dostaw. Oparte na narzędziach Oracle Analytics Cloud i Oracle Autonomous Data Warehouse rozwiązanie Oracle Fusion SCM Analytics zapewnia gotowe metryki oraz pulpity nawigacyjne i wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomóc liderom łańcucha dostaw kontrolować koszty, zmniejszać ryzyko, zapewniać satysfakcję klientów i zwiększanie przychodów.

Infor poinformował o nabyciu Lighthouse Systems, czołowego dostawcy systemów realizacji produkcji (ang. manufacturing execution system – MES) przeznaczonych do inteligentnego zarządzania produkcją. Flagowy system firmy, Shopfloor-Online™, pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym w zarządzaniu i usprawnianiu działalności w obszarze produkcji, jakości, magazynów i serwisu.

todisOstatni rok był jednym z trudniejszych, i choć pandemia dotknęła niektóre sektory bardziej niż inne, nikt nie miał łatwo. Agencje kreatywne ciężko pracują, aby przetrwać najgorsze, co pokazuje nasz nowy raport „Reflect, Recharge, Move On: Creative Agencies in 2021”.

symfonia logo 2021Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług Alior Banku i wykorzystują oprogramowanie Symfonii (finansowo-księgowe lub z linii ERP) mogą zautomatyzować obsługę operacji bankowych.

sentelogo 120Dynamiczny wzrost polskiego rynku e-Commerce B2B to dla firm to szansa, jak i wyzwanie. Aby mu sprostać, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na transformację cyfrową swoich firm. Jaki jest stopień jej wdrożenia w firmach zajmujących się handlem i dystrybucją? Postanowiliśmy to zbadać.

bpscIDC prognozuje, że europejski biznes nareszcie otworzy się na analitykę Big Data, a tempo wzrostu będzie dwucyfrowe. Czas najwyższy, bo jak na razie o Wielkich Zbiorach Danych dużo się mówi, a mało się robi. Z danych Eurostatu wynika, że raptem co dziesiąta firma w Europie wykorzystuje analitykę Big Data.

cogit logoMinimalne wymogi i standardy dotyczące ochrony sygnalistów zostały wprowadzone do prawa wspólnotowego w 2019 r., natomiast pierwsze polskie firmy będą musiały się podporządkować nowym regulacjom już 17 grudnia 2021 r. Z pomocą przychodzą im systemy whistleblowingowe, które pomagają w bezpieczny sposób zgłaszać nieprawidłowości i ewidencjonować zgłoszenia.

Temat automatyzacji procesów będzie jedną z ważnych kwestii podejmowanych przez uczestników tegorocznej edycji IFS Connect 2021, która odbędzie się już 27 października. Na potrzeby konferencji powstał raport „Procesy automatyzacji w polskich przedsiębiorstwach”. Z badania wynika, że prawie 93 proc. respondentów uważa automatyzację za strategiczny element swojego rozwoju. Jedynie 3,3 proc. badanych, którzy zainwestowali już w ten obszar nie planuje kolejnych aktywności w tym zakresie.

Handel nadal boryka się z zakłóceniami w realizacji łańcuchów dostaw. Sportowy gigant NIKE już zapowiedział, że zakupy jego produktów przed świętami mogą być mocno utrudnione. Zakłady produkcyjne w Wietnamie i Indonezji nadal mają przestoje w pracy, a transport z Azji do Europy wydłużył się dwukrotnie. Przedstawiciele IKEA, która ma podobne kłopoty od kilkunastu miesięcy, mówią o inwestycjach w transport i własne kontenery oraz czarterach dodatkowych statków. Firmy starają się zrobić wszystko, żeby poprawić globalne łańcuchy dostaw. Konserwatywny handel otwiera się na nowe.

Back to top