Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
Wyniki badania przeprowadzonego przez Monitor Deloitte pokazują ogromny wpływ technologii na rozwój przedsiębiorstw. Firma konsultingowa zapytała dyrektorów ds. strategii o ich opinię na temat znaczenia innowacyjnych technologii. Aż 84 proc. ankietowanych potwierdza, że zaawansowane technologie, takie jak automatyzacja, analityka predykcyjna, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe oraz rzeczywistość wirtualna, będą odgrywać w ich firmach coraz większą, a nawet strategiczną, rolę.

Przemysł wydaje miliardy na digitalizacje, a to wciąż za mało. Tylko co trzecia firma produkcyjna jest gotowa na elastyczny model pracy. W ciągu najbliższych 2 lat aż 9 na 10 firm planuje zainwestować w technologię, które mają wesprzeć hybrydową pracę. Co wstrzymuje transformację: źle alokowane budżety czy pośpiech?

Firma IFS opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące 2022 r. Rozpoznany przychód roczny (ACV Bookings) firmy odnotował wzrost o 78% r/r, a przychody cykliczne zwiększyły się aż o 45% r/r.

proalpha Polska1992: Minęło już 30 lat od chwili, gdy firma proALPHA rozpoczeła swoją działalność, wtedy jeszcze pod nazwą W. Ernst Informatik GmbH. Upłyneło sporo czasu i wiele rzeczy uległo zmianie, ale są jeszcze pracownicy, którzy towarzyszą nam od początku naszej podróży.

Odmrażanie gospodarki i coraz bardziej optymistyczne prognozy związane z końcem pandemii sprawiły, że pozytywne nastroje panują przede wszystkim wśród przedsiębiorców. Trend szczególnie widoczny jest na przykładzie sektora informatycznego, który obserwuje wzrost inwestycji na poziomie B2B. Według danych PARP , aż 2/3 firm w tej branży nastawia się na intensywny rozwój, większy niemal 3,5-krotnie w porównaniu do tego sprzed pierwszego lockdown’u. Swoją obecność zaznaczają również na arenie międzynarodowej.

SYMFONIA Sp. z o.o.Grupa Symfonia kupuje HRtec Sp. z o. o., firmę technologiczną specjalizującą się w tworzeniu chmurowego oprogramowania do zarządzania i automatyzacji procesów HR.

L systems logoDużymi krokami zbliża się premiera autorskiego projektu firmy L-Systems: Multi-Robota. W 2019 roku firma podjęła wyzwanie zbudowania innowacyjnego w skali światowej systemu zarządzającego produkcją, którego działanie zostało oparte na programowaniu agentowym. Wykorzystanie technologii agentów pozwoliło stworzyć rozwiązanie, które w znaczący sposób poprawia wydajność, terminowość i jakość wszystkich procesów produkcyjnych zachodzących w zakładach przemysłowych.

IT.IntegroProgramiści stanowią podstawowy czynnik sukcesu projektów wdrożenia systemu ERP w organizacjach. To od ich kompetencji technicznych i komunikacji z klientem w dużej mierze zależy końcowy efekt projektów ERP. W IT.integro 200-osobowy zespół jest podstawą działalności firmy, a jej rozwój zależy od wzrostu samych specjalistów. W ciągu najbliższych trzech lat firma chce zatrudnić kolejnych 100 programistów ERP, którzy będą realizować usługi dla klientów z 60 krajów na całym świecie.

proalphalogo2018newDawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria. Niestety w wielu przypadkach oznaczało to kłopoty ‒ dodatkowe koszty, a także problemy z klientami, którzy nie otrzymywali dostaw na czas, co skutkowało spadkiem konkurencyjności. Dziś cyfryzacja daje zupełnie nowe możliwości. Automatyzacja procesów i stały wgląd w sytuację przedsiębiorstw są możliwe dzięki Internetowi Rzeczy (IoT), sztucznej inteligencji (AI) i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Jak można wykorzystać je w przemyśle?

Pojawiające się technologie zapewniają nowy poziom elastyczności w finansach i księgowości (F&A). Najbardziej efektywne narzędzia nie tylko stosuje się w istniejących modelach biznesowych, ale przede wszystkim są wykorzystywane do większej i szerszej ponownej oceny tego, jak same procesy mogą się zmieniać – do projektowania nowej biznesowej rzeczywistości.

itintegro logo2015IT.integro to firma technologiczna obecna na rynku już od ponad 30 lat. Z początkowej siedziby w Poznaniu, dostawca systemu ERP rozrósł się do 200-osobowej załogi w 4 miastach Polski - Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W związku z ekspansją Partner Microsoft Dynamics 365 Business Central rozbudowuje obecnie zespoły projektowe w każdej z lokalizacji o nowych konsultantów programistów ERP.

snt logo 2018Od 2023 roku e-faktura będzie obowiązkowym formatem rozliczeń. Polski fiskus się cyfryzuje i daje firmom rok na adaptację do nowego systemu. W przypadku dużego przedsiębiorstwa warto zacząć wdrożenia z wyprzedzeniem. Firma S&T oferuje narzędzie, które zintegruje oprogramowanie SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

IFS wprowadza na rynek pierwszą z dwóch zaplanowanych na bieżący rok aktualizacji platformy IFS Cloud. Ważne nowe funkcje w obszarach zarządzania serwisem, zarządzania majątkiem (EAM), produkcji, łańcucha dostaw, zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) i zarządzania relacjami z klientami (CRM), a także specyficzne rozszerzenia dla poszczególnych branż.

SAPMicrosoft i SAP zacieśniają partnerstwo technologiczne. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest pierwszym dostawcą chmury publicznej, który wdroży kompleksowe rozwiązanie RISE with SAP, przenosząc swoje firmowe oprogramowanie SAP ERP do SAP S/4 HANA cloud, Private Edition. Nowy system będzie działał w infrastrukturze Microsoft Cloud.

proalpha PolskaW listopadzie ubiegłego roku mogliśmy nareszcie uruchomić nasz portal klienta my proALPHA i udostępnić go wszystkim klientom. Jednak jak wyglądał proces powstawania naszego portalu i w jaki sposób korzystają z niego nasi klienci?

Platforma low-code jest nowoczesnym, ustandaryzowanym oprogramowaniem o wysokiej funkcjonalności, z którego obecnie bardzo chętnie korzystają zwłaszcza użytkownicy biznesowi. Za jej pomocą możliwe jest tworzenie kompletnych aplikacji dla biznesu bez kodowania lub z jego minimalnym zastosowaniem. Z funkcjonalności platform low-code mogą więc z powodzeniem korzystać osoby, które nie posiadają umiejętności z zakresu kodowania.

comarchJuż wkrótce Santander Bank Polska, we współpracy z firmą informatyczną Comarch, rozszerzy ofertę automatycznej obsługi operacji bankowych dla klientów korzystających z systemu iBiznes24. Dzięki integracji z systemami Comarch ERP, przedsiębiorcy będą mogli m.in. zlecać przelewy oraz sprawdzać saldo konta bezpośrednio w programie finansowo-księgowym.

ORACLEBSS zdecydował się na chmurowe rozwiązania Oracle Cloud ERP oraz Oracle Cloud Infrastructure w celu realizacji historycznej transformacji dla obsługi finansów i procesów księgowych (FK) Grupy Pelion.

L-SystemsSystem ERP zarządzany i serwisowany w chmurze? IFS Cloud to rozwiązanie, które zapewni użytkownikom wiele rozbudowanych funkcjonalności w zakresie zarządzania serwisem, planowania zasobów przedsiębiorstwa, zarządzania realizacją projektów oraz zarządzania majątkiem.

logo proalpha 2018Jako dostawca systemu ERP codziennie wspieramy naszych klientów w ich cyfrowej transformacji. Jednak w jaki sposób podchodzimy do digitalizacji w naszych własnych szeregach? Zapraszamy do przeczytania zapisu rozmowy z Oliverem Weinem, szefem działu IT i organizacji proALPHA. Opowiedział nam, jak przebiega nasza własna transformacja i jak wyglądać powinien idealny zespół do realizacji projektu digitalizacji.

Technologia ma tę cechę, że nie znosi stagnacji. Jednocześnie napędzane m.in. rozwojem nowych aplikacji tempo zmian jest obecnie tak duże, że konieczność zarządzania coraz bardziej złożonym środowiskiem IT może wpływać na zmniejszenie efektywności biznesowej firm. Jakby tego było mało, nowe rozwiązania wpływają także na zmianę sposobu komunikacji i współpracy z pracownikami, partnerami i klientami.

Back to top