System ERP – wsparcie dla Twojego sklepu internetowego
ANEGISW obliczu obecnych trendów i przenoszenia znacznej części biznesu do świata online - sklepy internetowe muszą nieustannie poszukiwać efektywnych narzędzi, sposobów raportowania, dróg dotarcia i sprzedaży. Wszystko po to, aby spełnić wymagania nie tylko Klientów, ale także handlowców czy dystrybutorów. Odpowiedzią na te wyzwania jest ERP dla sklepów internetowych, który gwarantuje szereg korzyści i kompleksową pomoc w osiąganiu stawianych celów rozwojowych i biznesowych.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Rozwój sklepów internetowych

Od kilku lat obserwujemy gwałtowny wzrost ecommerców. Pandemia COVID-19 tylko napędziła tą branżę, otrzymując roczny przychód na poziomie 4.88 mld USD. Wynik ten jest niemalże dwukrotnie wyższy niż w 2018 roku. Raport Forrester poszedł o krok dalej, wskazując, że tendencja ta będzie się utrzymywać, co w ostateczności sprawi, że udział ecommerców wyniesie nawet 60% wszystkich transakcji na świecie (online i offline). Potwierdzeniem dla tych słów ma być wynik ankiety, w której to 76% respondentów przyznało, że doskonalenie systemów informatycznych jest ich biznesowym priorytetem. Wszystko to po to, aby nadążać za rynkowymi trendami.

Raport „E-commerce w Polsce 2022” wskazał dalej, że nawet 75% Polaków regularnie dokonuje zakupów w polskich sklepach online, a 32% z nich chętnie korzysta ze sklepów zagranicznych. Nic więc dziwnego, że liczba sklepów w ostatnich latach wzrosła o 34% (raport PWC), co z kolei pociągnęło za sobą wzrost konkurencyjności, konieczność poszukiwania nowych kanałów dotarcia, dbania o obsługę klienta oraz konieczność poszukiwania dróg do promowania.

ERP – ang. enterprise resource planning – to metoda efektywnego planowania zarządzania całością zasobów przedsiębiorstwa – również sklepów internetowych – lub wyłącznie poszczególnych obszarów i działów. W dużym uproszczeniu bazuje on na sukcesywnym gromadzeniu danych, które można wykorzystać w celu zautomatyzowania wielu, wewnętrznych operacji i procesów.

W jaki sposób pomaga ecommercom system ERP?

Wspomnieliśmy już, że w związku z rozwojem sprzedaży online, wiele ecommerców stoi przed poważnymi wyzwaniami logistycznymi i procesowymi.

Dlatego też zadaniem systemów ERP jest pomóc i wspierać w:
 • Presji czasu. Ta pociąga za sobą konieczność utrzymania najwyżej jakości usługi i produktu. Każdy, prężnie rozwijający się sklep, musi redukować błędy w zakresie np. planowania dostaw czy zarządzania magazynem. Wszystko to idzie w parze z koniecznością szybkiej obsługi – Klienci nie chcą czekać na swoje zamówienia, a każdy dzień zwłoki wynikający z nieefektywnego przekazywania informacji pociąga z sobą ryzyko krytyki.
 • Nadążanie (a nawet wyprzedzanie) działań konkurencji. Chodzi o bezpośrednią konkurencję w branży, ale także o marpatplace’y, które stanowią nawet 50% wszystkich udziałów w rynku.
 • Zbieranie i analizowanie danych. Te cechują się dużą zmiennością, dlatego istotne jest, aby je zbierać, a następnie analizować i wykorzystywać do doskonalenia swojego biznesu. Jest to szczególnie ważne, gdy zrozumiemy, że nawet 42% przedsiębiorców nie zbiera danych, a tym samym – działa nieefektywnie.
 • Poszukiwanie nowych kanałów – sprzedaży i płatności. Śledź trendy, nie stój w miejscu, wykorzystuj nowe technologie, poszukuj nowych dróg dotarcia i analizuj działania konkurencji. Dzięki temu będziesz zawsze krok dalej, dostosowując swoją stronę www czy obsługę klienta do stawianych oczekiwań.
Dlaczego warto?

System ERP automatyzuje, a także zespala zarządzanie z kilkoma innymi obszarami w Twoim sklepie, odpowiadając tym samym na narzucony kierunek rozwoju. Kolejny raz okazuje się bowiem, że nowoczesne rozwiązania IT pomagają osiągać wyznaczone sobie cele, oferując przy tym:
 • Tworzenie prognoz,
 • Tworzenie planów sprzedażowych,
 • Wspieranie i odpowiadanie na trendy,
 • Kontrolowanie i zarządzaniem obrotem magazynowego,
 • Automatyzację procesów – m.in. w celu zwiększenia produktywności w transporcie,
 • Wspieranie wewnętrznych procesów – np. dot. obsługi magazynowej,
 • System wspierający komunikację między różnymi działami,
 • Szybszą kompletacje zamówień online,
 • Wykrywanie błędów i szukanie rozwiązań,
 • Szybkie lokalizowanie towarów w magazynie.
Warto podkreślić, że integracja oprogramowania z ecommercem przebiega w sposób szybki, bez obciążania dotychczasowych procesów i bez angażowania wielu mocy przerobowych.
 
Źródło: www.anegis.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top