PSIwms usprawni procesy logistyczne w firmie Edu-Książka
Edu-Książka, wiodący dystrybutor podręczników do kształcenia ogólnego, zawodowego zdecydował się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms Omnichannel. Wybrane rozwiązanie bazuje na prekonfigurowanej wersji do obsługi procesów omnichannel, które pozwala na sprawne wdrożenie oprogramowania.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Edu-Książka jest jednym z największych dystrybutorów podręczników do kształcenia ogólnego, zawodowego oraz nauczania języków obcych w Polsce. Firma jest przedstawicielem największych wydawnictw Pearson, Hachette FLE i wielu innych. Edu-Książka realizuje sprzedaż do odbiorców hurtowych i detalicznych w Polsce i na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Oprócz sprzedaży B2B firma prowadzi sieć własnych księgarni Bookland oraz sklep internetowy. W celu usprawnienia procesów logistycznych w magazynie w Lublinie, którego 80% wolumenu wysyłek odbywa się w kanale e-commerce firma podjęła decyzję o wymianie systemu WMS.

O wyborze PSIwms zdecydował nie tylko zakres funkcjonalny i intuicyjna obsługa oprogramowania. Poszukiwaliśmy solidnego partnera, który ma duże doświadczenie w dystrybucji wielokanałowej i wymianie systemu WMS w dużych centrach dystrybucyjnych. Wierzymy, że sprawdzone rozwiązanie PSIwms pozwoli nam zoptymalizować procesy logistyczne. A to m.in sprawna logistyka daje nam przewagę na wymagającym rynku – podkreśla Adam Olesiewicz, prezes zarządu Edu-Książka.


PSI Polska będzie odpowiedzialna za wdrożenie prekonfigurowanego do obsługi procesów omnichannel systemu WMS, obsługę fal zleceń z dwóch systemów obsługujących różne kanały sprzedaży (B2C i B2B). PSIwms będzie także koordynować konfigurację opakowań wysyłkowych dla wszystkich kurierów. System będzie zintegrowanym z systemem ERP, BaseLinker oraz MFC sterującym systemem przenośników.

PSI Polska, jako dostawca systemów do zarządzania operacjami magazynowymi, ma doświadczenie we współpracy z dużymi sieciami handlowymi działającymi w modelu omnichannelowym. W Polsce do grona klientów spółki IT należą m.in. LPP, CCC czy Empik.

Cieszymy się z wyboru firmy Edu-Książka, z docenienia naszego rozwiązania WMS oraz zaufania do naszego zespołu. Wymiana systemu WMS w działającym magazynie to pewnego rodzaju operacja na żywym sercu i spore wyzwanie dla firmy, aby przeprowadzić to bez negatywnego wpływu na obsługę Klientów. Zespół PSI wielokrotnie przeprowadził operacje wymiany systemu WMS bez zatrzymywania pracy magazynu. Dlatego w połączeniu z naszym sprawdzonym, prekonfigurowanym systemem WMS dla omnichannel daje on gwarancję bezpiecznego przejścia na nowe rozwiązane – wyjaśnia Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży z PSI Polska


PSIwms, który wdrażany będzie w Edu-Książka, zawiera rozbudowany zestaw funkcji dla obsługi kluczowych procesów magazynowych z uwzględnieniem charakterystyki zarówno rynku e-commerce, jak i salonów stacjonarnych oraz kanału B2B. Prekonfigurowana wersja oprogramowania pozwala na sprawne wdrożenie systemu i jego elastycznie rozwijanie w zależności od potrzeb.

Wymianę aktualnego systemu WMS na PSIwms zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r.

Źródło: PSI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top