Comarch ERP XL jako klucz do sukcesu w przemyśle drzewnym
comarchGrunty leśne w Polsce zajmują ponad 29,7% powierzchni kraju (stan z 31 grudnia 2022 r.) i liczba ta stale rośnie. Mimo korzystnych warunków naturalnych firmy z branży drzewnej stoją przed takimi wyzwaniami jak wzrost konkurencji, zmienne regulacje prawne, konieczność inwestycji w nowoczesne rozwiązania czy optymalizacja produkcji. System Comarch ERP XL jest przystosowany, aby je pokonać.
 

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Oprogramowanie Comarch ERP XL to system klasy 4.0 rozwijany z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach. Polski dostawca oznacza dla branży drzewnej gwarancję bieżącej zgodności z przepisami prawno-podatkowymi. Rozwiązanie poprawia wydajność firmy przez pracę na jednej bazie danych, co eliminuje ryzyko błędów, dublowania danych czy potrzebę ich synchronizacji. Comarch ERP XL jest w pełni skalowalny i umożliwia wdrożenie jedynie tych funkcjonalności, które odpowiadają na potrzeby danej firmy.

Rozbudowanie systemu oraz jego elastyczność sprawiają, że oprogramowanie wspiera firmy z przemysłu meblarskiego, celulozowo-papierniczego, tartacznego i nie tylko. Rozwiązania Comarch są świetnie dostosowane do pracy w firmach z branży drzewnej, co potwierdzają rosnąca liczba klientów, referencje i wiele lat doświadczenia w realizacji projektów wdrożeniowych.

Pakiet zintegrowanych aplikacji w systemie Comarch ERP XL umożliwia m.in.:
  •  rejestrację wyrobów i przeliczanie ilości drewna na m3 przez sprzedawców oraz pracowników produkcji,
  • ewidencję informacji o certyfikatach FSC, PEFC i nie tylko podczas dostaw surowców, 
  • realizację kontraktów z Lasami Państwowymi (a właściwie nadleśnictwami) dotyczących dostarczania określonych gatunków drewna.
To jednak tylko przykładowe ułatwienia, jakie oferuje oprogramowanie. Przykładowo ChatERP to wirtualny asystent zasilany sztuczną inteligencją towarzyszący użytkownikom systemu podczas codziennych obowiązków. Dzięki niemu operacje związane z zarządzaniem produkcją, logistyką, a także kontrolą jakości stają się jeszcze prostsze.

Firma Comarch szerzej opowiada o przystosowaniu systemu Comarch ERP XL do pracy z przedsiębiorstwami z przemysłu drzewnego w najnowszej, bezpłatnej broszurze dostępnej na: https://www.comarch.pl/erp/branze-i-rynki/branza-drzewna

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top