Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

5 najczęściej popełnianych błędów w I fazie wdrożenia systemu ERP, których lepiej uniknąć dla dobra projektu

Czy możemy się spodziewać startu nowego systemu pierwszego stycznia? - to pytanie może usłyszeć dostawca, podpisując z klientem w…

Od Excela do oprogramowania ERP: Dlaczego firmy powinny dokonać zmiany?

W dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym środowisku biznesowym firmy często muszą dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych…

Dobry system ERP – jakie ma cechy?

Zanim wybierzesz system informatyczny w swoim przedsiębiorstwie, zapewne zastanawiasz się nad tym, które z dostępnych rozwiązań rynkowych jest…

Krócej, szybciej, taniej. Nadchodzi technologiczna era “light”?

Co nagle, to po diable - mówi przysłowie, które przestrzega przed decyzjami podejmowanymi w pośpiechu. W branży IT przestaje mieć jednak ono…

Previous Next Play Pause
loading...
IT SOLUTIONS
APS
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ERP

loading...
ERP

BUSINESS INTELLIGENCE

loading...
BUSINESS INTELLIGENCE

ECM

loading...
ECM

CRM

loading...
CRM

CLOUD COMPUTING

loading...
CLOUD COMPUTING

BEZPIECZEŃSTWO IT

loading...
BEZPIECZEŃSTWO IT
loading...
RYNEK IT

CYBERLUSTRO DLA PRZEMYSŁU – FORCAM ABC

Firma Forcam, światowej klasy producent systemu do zarządzania produkcją, opracowała White Paper, dotyczący najnowszej wersji systemu cyber-fizycznego Factory Framework – Release 5. Forcam informuje w nim o kluczowych zaletach oprogramowania, które spełnia wymogi koncepcji Industry 4.0, oferując technologię „In Memory“, Big Data w czasie rzeczywistym oraz możliwości cloud computing.

Przedsiębiorstwa posiadające międzynarodową infrastrukturę potrzebują obecnie technologii IT najnowszej generacji do zarządzania produkcją na wszystkich jej poziomach. Rozwiązania, które będzie w stanie stworzyć „cyberlustro” pokazujące kluczowe dane produkcji. Korzystając z CPS (Cyber-Physical System) można na bieżąco analizować kluczowe dane, optymalizując tym samym procesy produkcji.

Franz Gruber, CEO firmy FORCAM wyjaśnia:
Kluczowym elementem Przemysłu 4.0 jest stworzenie systemu cyber-fizycznego. Jest to mapa procesu produkcji w czasie rzeczywistym w przestrzeni wirtualnej, przypominającej „cyberlustro”. Wymaga to technologii gromadzenia i przetwarzania danych In Memory w czasie rzeczywistym. Dzięki takim obiektywnym danym można jasno zidentyfikować nieefektywne gospodarowanie, a także uzyskać przejrzystość w działaniu zakładu. Można wirtualnie analizować produkcję i optymalizować ją w czasie rzeczywistym.
Najważniejsze wymagania dla CPS:
  • Maszyny i sterowniki różnego typu muszą być połączone w system
  • Big Data są przetwarzane w czasie rzeczywistym dla różnych lokalizacji
  • Konfiguracja jest dostępna we wszystkich językach
  • Możliwe jest raportowanie ze wszystkich stref czasowych, z uwzględnieniem różnic czasu, tak aby wszystkie zegary w każdej fabryce użytkownika były zsynchronizowane
  • Gwarantowana jest wizualizacja na wszystkich urządzeniach końcowych
Technologia In Memory jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwia obsługę bardzo dużej ilości danych w bardzo krótkim czasie. Technologia ta jest podstawą rozwiązania Factory Framework. Obecnie, Forcam implementuje tą nowoczesną architekturę IT dla jednego z klientów z sektora Automotive. Wdrożenie przebiega w 10 fabrykach, znajdujących się w 5 krajach, w 4 językach oraz w 3 różnych strefach czasowych.

FORCAM ABC – OPROGRAMOWANIE RELEASE 5.

A
dapters and sensors
B
est in class with In Memory
C
loud Services for worldwide availability

A) Adaptery i czujniki: Połączenie sterowników maszyn jest podstawowym warunkiem działania każdego systemu MES. Rozwiązanie firmy Forcam jest elastyczne i może być modyfikowane za pomocą adapterów i czujników pod kątem współpracy z różnymi maszynami i sterownikami (Siemens, Mazak, Fanuc, Allen Bradley i inne). Zebrane dane są standaryzowane i przesyłane do systemu zarządzania produkcją.

B) Najlepszy w swojej klasie - Technologia In Memory: Factory Framework przetwarza duże zbiory danych w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii In Memory - umożliwiającej przetwarzanie informacji pochodzących z różnych baz danych. FORCAM jest unikalnym dostawcą technologii In Memory, opartej na metodzie Przetwarzania Zdarzeń Złożonych (CEP) z buforowaniem na żywo. Technologia ta wywodzi się z sektora finansowego (High Frequency Trading).

C) Usługi w „chmurze”, dostępne w każdej lokalizacji: Na całym świecie współpraca urządzeń połączonych w sieć jest realizowana na bazie infrastruktury IT. Oprogramowanie Factory Framework jest w 100% oparte na technologii WEB-owej (architektura serwera J2EE). Umożliwia to wirtualną analizę, optymalizację i synchronizację komputerów w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem konfiguracji językowych (Unicode) i niezależnych stref czasowych (UTC). Usługi w chmurze zapewniają dostęp do wszystkich danych przez całą dobę na wszystkich urządzeniach, takich jak np.: tablet, smartphone, czy PC.

Źródło: Forcam Poland

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top