Zarządzanie kapitałem ludzkimi w Praktikerze
Zarządzanie kapitałem ludzkim w Praktikerze
Wprowadzenie nowego systemu ocen i premiowania pracowników, wspieranego przez narzędzia informatyczne bazujące na aplikacji SAP HCM, ma na celu wzrost efektywności zarządzania kapitałem ludzkim w Praktikerze.
Od września br. trwa prowadzone przez BCC wdrożenie rozwiązania informatycznego, które kompleksowo wesprze funkcjonowanie nowego systemu motywacyjnego, opartego na filozofii zarządzania przez cele (MBO – Management by Objective).
„Zgodnie z ideą MBO, uważamy że na ostateczny efekt ma wpływ praca każdego zatrudnionego, a premia ma motywować go do działań zbieżnych z celami całej organizacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy system premiowania, który docelowo obejmie nie tylko zarząd, ale także pracowników niższego szczebla. Sposób oceny będzie zależał od specyfiki danego stanowiska pracy. Większe grupy pracowników, jak kasjerzy, magazynierzy, będą oceniane według jednolitych kryteriów, zaś cele dla osób na stanowiskach kierowniczych będą ustalane indywidualnie” – mówi Norbert Brandt, Dyrektor Personalny Praktiker Polska.
Specjaliści BCC rozbudowują system SAP HCM (SAP HR) o nowe funkcje, wspomagające m.in.: definiowanie celów dla pracowników, ocenę przez przełożonych stopnia realizacji tych celów, a także przeliczanie na premiowe składniki wynagrodzenia. Funkcje, z których skorzystają kierownicy, w tym przede wszystkim arkusze ocen pracowniczych, będą łatwo dostępne przez przeglądarkę WWW. Integracja nowego rozwiązania z listą płac w SAP HCM pozwoli na automatyczne przełożenie wyników ocen na premie. Przeprowadzenie pierwszych ocen w nowym systemie planowane jest na styczeń i luty 2008 r.
„Nowe rozwiązania biznesowe, również w obszarze HR, należy wprowadzać przy wsparciu rozwiązań IT. Współpracując z BCC mamy sposobność korzystania z doświadczeń tej firmy z podobnych przedsięwzięć w dużych organizacjach, które rozwijają potencjał HR m.in. poprzez nowoczesne systemy motywacyjne” - powiedziała Ewa Ciećwierz, Kierownik Działu Personalnego i jednocześnie kierownik projektu ze strony Praktikera.
Systemy wynagrodzeń oparte na idei MBO są nowością w Polsce, a pierwsze wdrożenia tej koncepcji w praktyce, gdzie wykorzystano system SAP HCM, były realizowane przez BCC w grupie kapitałowej PKN Orlen oraz w sieci Makro Cash & Carry.
Wdrożenie nowego systemu motywacyjnego jest kolejnym etapem współpracy firmy Praktiker Polska z BCC, które było partnerem Grupy Metro w kompleksowym wdrożeniu SAP HCM w latach 2004-2005, obejmującym również sieć Praktiker. Od marca br. Praktiker korzysta z usług outsourcingowych BCC w zakresie wsparcia administracji SAP HCM oraz stałego wsparcia użytkowników tego systemu.
Źródło: www.bcc.com.pl
Najnowsze wiadomości
W ramach realizowanej strategii transformacji PSI Software SE zaprezentowała nową identyfikację wizualną. Odświeżony wizerunek w spójny sposób oddaje technologiczne zaawansowanie firmy, jej głęboką wiedzę branżową oraz silne ukierunkowanie na potrzeby klientów. Zmiany te wzmacniają pozycję PSI jako innowacyjnego lidera technologicznego w obszarze skalowalnych rozwiązań informatycznych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, rozwijanych z myślą o energetyce i przemyśle.
Cyfryzacja produkcji w skali globalnej wymaga dziś spójnych danych, jednolitych standardów i decyzji podejmowanych w czasie rzeczywistym. W środowisku rozproszonych zakładów produkcyjnych tradycyjne raportowanie i lokalne narzędzia IT przestają wystarczać. Przykład MOWI pokazuje, jak wdrożenie rozwiązań Smart Factory i systemu MES może uporządkować zarządzanie produkcją w wielu lokalizacjach jednocześnie, zwiększając przejrzystość procesów, efektywność operacyjną oraz stabilność jakości.Najnowsze artykuły
Wdrożenie systemu ERP to jedna z najważniejszych strategicznych decyzji, jakie może podjąć firma. To inwestycja, która ma zrewolucjonizować procesy, zwiększyć efektywność i dać przewagę konkurencyjną. Jednak droga do sukcesu jest pełna potencjalnych pułapek. Wielu menedżerów obawia się nieprzewidzianych kosztów, oporu zespołu czy niedopasowania systemu do realnych potrzeb. Jak zminimalizować to ryzyko? Kluczem jest solidne przygotowanie. Zanim padnie słowo „wdrażamy”, konieczne jest przeprowadzenie trzech fundamentalnych etapów: warsztatów analitycznych, sesji discovery oraz analizy przedwdrożeniowej ERP. To nie są zbędne formalności, ale fundament, na którym zbudujesz sukces całego projektu.
Wdrożenie nowego systemu ERP to dla wielu firm nie tylko krok w stronę unowocześnienia procesów biznesowych, ale także ogromne przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. Aby nowy system ERP zaczął efektywnie wspierać działalność organizacji, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie danych, które muszą zostać bezpiecznie i precyzyjnie przeniesione ze starego systemu. Migracja danych ERP to skomplikowany proces, wymagający zarówno zaawansowanej wiedzy technologicznej, jak i dokładnego planowania na poziomie strategicznym. W tym artykule przybliżymy najlepsze metody, wskażemy najczęstsze ryzyka oraz podpowiemy, jak przeprowadzić migrację krok po kroku.

