(R)EVOlucja w zarządzaniu małymi ośrodkami zdrowia

BPSCBPSC uzupełnia ofertę o rozwiązanie wspomagające zarządzanie przychodniami i niewielkimi sieciami medycznymi. To zestaw funkcjonalności systemu Impuls EVO, wdrożonego do tej pory w ponad 600 przedsiębiorstwach, w tym także w szpitalach, dostosowany funkcjonalnie do potrzeb mniejszych placówek medycznych. System pozwala m.in. na ocenę opłacalności ich funkcjonowania, poszczególnych procedur medycznych oraz kontraktów z NFZ. Z rozwiązania skorzystał już pierwszy klient – to FamiliaMed, spółka zarządzająca 3 placówkami medycznymi w śląskim Mikołowie.

Stworzyliśmy ofertę dedykowaną dla małych ośrodków zdrowia ze względu na rosnący rynek usług medycznych a także coraz większą świadomość zarządzających takimi podmiotami. Oferujemy im narzędzie, które pomogło w rozwoju ponad 600 polskich firm i które dostosowaliśmy do potrzeb służby zdrowia zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i koszty wdrożenia – tłumaczy Jarosław Iwanek, dyrektor ds. konsultingu i analiz w BPSC S.A..
Przy opracowywaniu branżowej, „medycznej” wersji Impuls EVO, BPSC wykorzystało swoje wieloletnie doświadczenie w informatyzacji placówek medycznych – przede wszystkim publicznych szpitali – oraz firm usługowych
Od strony biznesowej przychodnie czy gabinety specjalistyczne prowadzą bardzo podobną działalność. Z tego powodu procesy takie jak rejestracja i rozliczenia kontraktów z lekarzami wynajmującymi gabinety, automatyczne sugerowanie zakupu szczepionek, środków opatrunkowych czy rozliczanie rentowności procedur medycznych, z powodzeniem mogą zostać obsłużone przez system ERP wykorzystywany wcześniej przez firmy usługowe.– przekonuje Jarosław Iwanek z BPSC.
Wdrożenie w kilka tygodni
Medyczny” Impuls EVO wspiera wszystkie istotne obszary działalności placówek służby zdrowia. Dzięki mechanizmom ewidencji i podziału kosztów, umożliwia on m.in. dokładną ocenę rentowności każdej z gałęzi prowadzonej działalności medycznej. Pozwala na analizę opłacalności funkcjonowania jednostek organizacyjnych (placówek medycznych), poszczególnych procedur medycznych, a także kontraktów z NFZ.
Impuls EVO jest alternatywą m.in. dla rozwiązań „pudełkowych”. Już na starcie oferuje on znacznie bogatszą funkcjonalność, dodatkowo można go dowolnie rozbudowywać wraz z rozwojem placówki medycznej - aż do poziomu wymaganego przez średnie i duże firmy. Jego zaletą jest też krótki czas wdrożenia.
Z takich modułów systemu jak kadry-płace, finanse-księgowość, gospodarka materiałowa, środki trwałe, dystrybucja czy CRM wydzieliliśmy te funkcjonalności, które w największym stopniu wspierają funkcjonowanie placówek medycznych. Dzięki temu wdrożenie Impuls EVO jesteśmy w stanie zrealizować w kilka tygodni. Placówka medyczna w zasadzie od razu dostrzega korzyści wynikające z implementacji systemu. – podkreśla Jarosław Iwanek z BPSC.
Pierwszy „mały” klient

Potwierdza to Celestyna Mędrala-Błaszczyk, Kierownik Działu Administracji w FamiliaMed – spółce ze śląskiego Mikołowa, która jako pierwsza zdecydowała się skorzystać z oferty BPSC. FamiliaMed to sieć 3 placówek medycznych, która świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ w zakresie m.in.: podstawowej opieki zdrowotnej, ginekologii, neurologii, ortopedii, alergologii oraz medycyny paliatywnej. Firma w zaledwie 8 tygodni wdrożyła moduły: Finanse-Księgowość–Koszty, Kadry-Płace, Gospodarkę Magazynową, CRM, Dystrybucję (wraz ze sprzedażą usług fiskalizowanych drukarkami fiskalnymi) oraz Środki Trwałe. Plany dalszej informatyzacji przewidują wdrożenie w kolejnych trzech placówkach FamiliaMed modułu Budżetowania oraz Zarządzania Obiegiem Informacji.
Dzięki wdrożeniu systemu Impuls EVO, szybko uzyskaliśmy możliwość rezerwacji gabinetów medycznych, mamy też ich pełny podgląd na terminarzu graficznym. – tłumaczy Celestyna Mędrala – Błaszczyk. -Tworzenie grafików pracy personelu odbywa się za pomocą wcześniej zdefiniowanych wzorców harmonogramu, a po rozliczeniu czasu pracy system automatycznie przelicza pensje pracowników. Impuls EVO pomaga nam również w zaopatrzeniu – posiada mechanizmy sugestii zakupów szczepionek na podstawie zdefiniowanych stanów minimalnych oraz aktualnych, zarejestrowanych w placówkach zapotrzebowań. Dzięki temu, że system jest zintegrowany, raz wprowadzone informacje są dostępne dla wszystkich pracowników, co jest dla nas kluczowe przy zarządzaniu trzema placówkami medycznymi – zaznacza Celestyna Mędrala – Błaszczyk z FamiliaMed.
Wdrożenia w szpitalach

Rozwiązania klasy ERP autorstwa BPSC SA funkcjonują w prawie 600 polskich przedsiębiorstwach i instytucjach. Od lat wykorzystywane są także przez służbę zdrowia. Dzięki współpracy w firmą SI ALMA, specjalizującą się w implementacji szpitalnych systemów informatycznych, system Impuls wdrożono między innymi w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Szpitalu Wojewódzkim czy też Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi UM w Poznaniu. Oprogramowanie BPSC wykorzystują również placówki niepublicznej ochrony zdrowia, w tym Pleszewskie Centrum Medyczne czy Spółka ARS MEDICAL Sp. z o.o. w Pile.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top