Przejdź do głównej treści

Więcej narzędzi do optymalizacji procesów kadrowo-płacowych

Katgoria: ROZWIĄZANIA HR / Utworzono: 29 wrzesień 2009

Więcej narzędzi do optymalizacji procesów kadrowo-płacowych

 GAVDI Polska podpisała umowę o współpracy z firmą Open Text specjalizującą się w systemach ECM (Enterprise Content Management) - do zarządzania treścią przedsiębiorstwa. W ramach umowy GAVDI będzie oferować na polskim rynku Open Text Employee Information Management for SAP Solutions jako uzupełnienie SAP HR. Rozwiązanie zapewnia szybszy dostęp do dokumentów pracowniczych, obniżenie kosztów administrowania i zgodność z przepisami.

f

Zgodnie z polskimi przepisami każdy pracodawca musi dla każdego pracownika prowadzić teczkę osobową, o zawartości ściśle określonej wymogami prawa, a odpowiednie dokumenty muszą być przechowywana nawet przez 50 lat. W wielu przedsiębiorstwach dokumentacja działów kadrowo-płacowych nadal przechowywana jest wyłącznie w wersji papierowej, w kartotekach, segregatorach i szafach. Codziennie praca działu HR opiera się na wymianie dokumentów i korespondencji w różnej postaci – wnioski, zaświadczenia, CV, maile, pliki itd. Kiedy dodać do tego pracę w organizacji rozproszonej terytorialnie, czyli konieczność przechowywania i przesyłania dokumentacji w różnych lokalizacjach, zadanie staje się złożone. Pracodawcy może w tym pomóc oferowane przez Open Text narzędzie informatyczne do zarządzania dokumentami. Open Text Employee Information Management for SAP umożliwia prowadzenie teczek personalnych w postaci elektronicznej. Dokumenty przechowywane w archiwum elektronicznym są nieedytowalne i dostępne w ramach kontroli uprawnień systemu SAP, a więc bezpiecznie, zgodnie z regulacjami prawnymi (ochrona danych osobowych).

Jakie wymierne korzyści biznesowe zapewnia rozwiązanie Open Text? Wdrożenie systemu przede wszystkim ogranicza czas i koszty związane z pracą administracyjną. Czas poświęcony na wyszukanie i udostępnienie dokumentów skraca się o co najmniej 30%. Ilość dokumentów przesyłanych fizycznie z miejsca na miejsce może zostać znacząco ograniczona, co skraca czas trwania procesu nawet o 70%. W przypadku części dokumentów można nawet rozważyć możliwość rezygnacji z przechowywania papierowych wersji, co ogranicza koszty składowania. Dzięki systemowi wiele zadań administracyjnych działu HR można uprościć lub przesunąć na pracowników i ich przełożonych za pomocą funkcji samoobsługi (self-service). Pracownik nie musi iść do działu HR, żeby obejrzeć swoją teczkę, może to zrobić sam z dowolnego komputera. W ramach nadanych uprawnień może przeglądać swoje dane, uaktualniać je i dodawać do swojej teczki inne niezbędne dokumenty. Aplikacja Open Text jest zintegrowana z portalem SAP, a więc dokumenty mogą być udostępniane za pomocą przeglądarki internetowej.

Zarządzanie dokumentami w SAP oraz wykorzystanie standardowego workflow pozwala usprawnić takie procesy HR jak np. rekrutacja i przyjmowanie pracownika, akceptacja wniosków czy ocena pracy.

Zainteresowaliśmy się produktem Open Text ponieważ rozwija on funkcjonalność SAP HR o funkcje związane z administrowaniem i zarządzaniem dokumentami pracowniczymi – mówi Teresa Olszewska, prezes GAVDI Polska. - Narzędzie jest dobrze zintegrowane z SAP HR i umożliwia kolejną optymalizację procesów kadrowo-płacowych. Niejako w sposób naturalny powinno więc trafić do naszej oferty.

Rozwiązanie Open Text Employee Information Management for SAP Solutions przeznaczone jest dla wszystkich klientów, którzy korzystają z SAP HR. Im więcej pracowników zatrudnia firma tym efekt wdrożenia jest oczywiście większy, a zwrot z inwestycji szybszy. Np. przy skali ok. 5000 pracowników zwrot z inwestycji może być osiągnięty już w pierwszym roku.

Produkt Open Text przyniesie też wiele korzyści firmom o strukturze rozproszonej, liczącym wiele oddziałów czy placówek, gdy pracownicy w terenie mają utrudniony dostęp do danych HR, a dział HR ma kłopoty z przekazywaniem im informacji w sposób bezpieczny i kontrolowany.

GAVDI Polska jest ekspertem na rynku rozwiązań HR – podsumowuje Piotr Jankiewicz, Sales Manager, CE, Open Text Corporation. - Wdraża rozwiązania SAP HR i ma w tym duże doświadczenie. Wydaje się to najlepszą kombinacją doświadczeń i możliwości. Nasza aplikacja zapewnia organizowanie dostępu do danych pracowniczych w ramach SAP. To dokładnie ten obszar, na który GAVDI Polska może łatwo rozszerzyć swoje kompetencje.

Źródło: www.gavdi.pl


Najnowsze wiadomości

Europejski przemysł cyfryzuje się zbyt wolno – ERP, chmura i AI stają się koniecznością
BPSCEuropejski przemysł średniej wielkości wie, że cyfryzacja jest koniecznością, ale wciąż nie nadąża za tempem zmian. Ponad 60% firm ocenia swoje postępy w transformacji cyfrowej jako zbyt wolne, mimo rosnącej presji konkurencyjnej, regulacyjnej i kosztowej. Raport Forterro pokazuje wyraźną lukę między świadomością potrzeby inwestycji w chmurę, ERP i AI a realną zdolnością do ich wdrożenia – ograniczaną przez braki kompetencyjne, budżety i gotowość organizacyjną.
Nowa era komunikacji biznesowej, KSeF stał się faktem
SymfoniaOd 1 lutego 2026 roku, w Polsce z sukcesem rozpoczęła się nowa era elektronicznej komunikacji w biznesie. Od tego dnia przedsiębiorcy zaczynają posługiwać się wspólnym standardem we wzajemnej wymianie dokumentów – fakturą ustrukturyzowaną, znaną jako FA(3) lub po prostu faktura KSeF.
Smart Factory w skali globalnej: jak MOWI porządkuje produkcję dzięki danym w czasie rzeczywistym
accevoCyfryzacja produkcji w skali globalnej wymaga dziś spójnych danych, jednolitych standardów i decyzji podejmowanych w czasie rzeczywistym. W środowisku rozproszonych zakładów produkcyjnych tradycyjne raportowanie i lokalne narzędzia IT przestają wystarczać. Przykład MOWI pokazuje, jak wdrożenie rozwiązań Smart Factory i systemu MES może uporządkować zarządzanie produkcją w wielu lokalizacjach jednocześnie, zwiększając przejrzystość procesów, efektywność operacyjną oraz stabilność jakości.
Hakerzy nie kradną już tylko haseł. Oni kradną Twój czas i przyszłość. Jak chronić ERP przed paraliżem?
Hakerzy coraz rzadziej koncentrują się wyłącznie na kradzieży haseł. Ich prawdziwym celem jest dziś sparaliżowanie kluczowych systemów biznesowych, przejęcie kontroli nad danymi i wymuszenie kosztownych decyzji pod presją czasu. System ERP, jako centralny punkt zarządzania finansami, produkcją i logistyką, stał się dla cyberprzestępców najbardziej atrakcyjnym celem. Ten artykuł pokazuje, dlaczego tradycyjne zabezpieczenia przestają wystarczać i jak realnie chronić ERP przed atakami, które mogą zatrzymać firmę z dnia na dzień.
PSI automatyzuje logistykę Rossmanna: Wdrożenie WMS i MFC w Czechach
PSINowoczesne centrum logistyczne Rossmann w Czechach to przykład, jak strategiczne inwestycje w automatykę i systemy IT wspierają skalowanie biznesu w handlu detalicznym. Projekt realizowany przez PSI Polska obejmuje wdrożenie zaawansowanego systemu WMS oraz sterowania przepływem materiałów, tworząc w pełni zintegrowane środowisko dla obsługi rosnących wolumenów sprzedaży i dynamicznego rozwoju e-commerce. To wdrożenie pokazuje, jak technologia staje się fundamentem efektywnej, przyszłościowej logistyki.



Najnowsze artykuły

Magazyn bez błędów? Sprawdź, jak system WMS zmienia codzienność logistyki
SENTEWspółczesna logistyka wymaga nie tylko szybkości działania, lecz także maksymalnej precyzji – to właśnie te czynniki coraz częściej decydują o przewadze konkurencyjnej firm. Nawet drobne pomyłki w ewidencji stanów magazynowych, błędy przy przyjmowaniu dostaw czy nieprawidłowe rozmieszczenie towarów, mogą skutkować poważnymi stratami finansowymi i opóźnieniami w realizacji zamówień. W jaki sposób nowoczesne rozwiązania do zarządzania pomagają unikać takich sytuacji? Czym właściwie różni się tradycyjny system magazynowy od zaawansowanych rozwiązań klasy WMS (ang. Warehouse Management System)? I w jaki sposób inteligentne zarządzanie procesami magazynowymi realnie usprawnia codzienną pracę setek firm?
Jak maksymalizować zyski z MTO i MTS dzięki BPSC ERP?
BPSC FORTERROZysk przedsiębiorstwa produkcyjnego zależy nie tylko od wydajności maszyn, ale przede wszystkim od precyzyjnego planowania, realnych danych i umiejętnego zarządzania procesami. Dlatego firmy, które chcą skutecznie działać zarówno w modelu Make to Stock (MTS), jak i Make to Order (MTO), coraz częściej sięgają po rozwiązania klasy ERP, takie jak BPSC ERP.
Warsztaty analityczne i sesja discovery. Jak wygląda pierwszy etap współpracy z partnerem wdrożeniowym ERP
TODIS ConsultingWdrożenie systemu ERP to jedna z najważniejszych strategicznych decyzji, jakie może podjąć firma. To inwestycja, która ma zrewolucjonizować procesy, zwiększyć efektywność i dać przewagę konkurencyjną. Jednak droga do sukcesu jest pełna potencjalnych pułapek. Wielu menedżerów obawia się nieprzewidzianych kosztów, oporu zespołu czy niedopasowania systemu do realnych potrzeb. Jak zminimalizować to ryzyko? Kluczem jest solidne przygotowanie. Zanim padnie słowo „wdrażamy”, konieczne jest przeprowadzenie trzech fundamentalnych etapów: warsztatów analitycznych, sesji discovery oraz analizy przedwdrożeniowej ERP. To nie są zbędne formalności, ale fundament, na którym zbudujesz sukces całego projektu.
Strategia migracji danych do nowego systemu ERP. Metody, ryzyka i najlepsze praktyki
TODISWdrożenie nowego systemu ERP to dla wielu firm nie tylko krok w stronę unowocześnienia procesów biznesowych, ale także ogromne przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. Aby nowy system ERP zaczął efektywnie wspierać działalność organizacji, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie danych, które muszą zostać bezpiecznie i precyzyjnie przeniesione ze starego systemu. Migracja danych ERP to skomplikowany proces, wymagający zarówno zaawansowanej wiedzy technologicznej, jak i dokładnego planowania na poziomie strategicznym. W tym artykule przybliżymy najlepsze metody, wskażemy najczęstsze ryzyka oraz podpowiemy, jak przeprowadzić migrację krok po kroku.
Strategiczna przewaga czy kosztowny mit? Kto wygrywa dzięki chmurze?
Chmura miała być odpowiedzią na wyzwania sektora finansowego: przestarzałą infrastrukturę, rozproszone dane, rosnące oczekiwania klientów i klientek. Dziś korzysta z niej już 91% instytucji, a mimo to tylko nieliczne mówią o realnych efektach. Zaledwie 12% firm maksymalizuje potencjał chmury – tworzy skalowalne platformy, wdraża GenAI, monetyzuje dane. Reszta? Często grzęźnie w kosztach, integracjach i braku kompetencji. Różnica nie tkwi w technologii, ale w strategii – i to ona może zadecydować o miejscu w sektorze, który właśnie wchodzi w kolejną fazę transformacji.

Przeczytaj Również

Kadry i płace bliżej realnej działalności organizacji – dlaczego system kadrowo-płacowy nie może być „obok”, lecz w środku procesów

W wielu organizacjach system kadrowo-płacowy przez lata pełnił rolę zaplecza administracyjnego. Jeg… / Czytaj więcej

Rejestracja czasu pracy (RCP) bez czytników wejścia/wyjścia - czy to naprawdę możliwe?

W wielu organizacjach, szczególnie tam, gdzie pracownicy wykonują zadania w terenie, tradycyjny RCP… / Czytaj więcej

SD Worx uznany za lidera w zakresie transformacji i modernizacji procesów HR przez NelsonHall

SD Worx  został uznany za Lidera w raporcie NEAT 2025. Autor raportu firma analityczna NelsonH… / Czytaj więcej

Ludzie kluczem do sukcesu cyfrowego HR

W dobie cyfryzacji i nieustannych zmian technologicznych, wiele firm wciąż mierzy się z fundamental… / Czytaj więcej

Jedna z czterech osób zatrudnionych w HR regularnie korzysta ze sztucznej inteligencji w pracy

Według najnowszych danych zebranych w 16 europejskich krajach przez SD Worx, aż 11 proc. europejski… / Czytaj więcej

Cegła do cegły – rekordowy czas wdrożenia SAP HCM w Wojskowej Akademii Technicznej

Zakończył się pierwszy etap wdrożenia systemu ERP HCM w Wojskowej Akademii Technicznej. O tym, jaki… / Czytaj więcej