Autonomiczne bazy danych Oracle wyznaczają nowe standardy

Larry Ellison  poinformował podczas specjalnej konferencji o wprowadzeniu pierwszej usługi opartej na nowym, rewolucyjnym rozwiązaniu Oracle Autonomous Database. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud to pierwsza na świecie usługa udostępniająca bazę danych w chmurze, która samodzielnie działa, zabezpiecza się i naprawia. Usługa ta wykorzystuje uczenie maszynowe do zapewnienia znakomitej wydajności, bezpieczeństwa i dostępności, bez udziału człowieka, przy dwukrotnie niższych kosztach niż w przypadku platformy Amazon Web Services.

 REKLAMA 
 enova 
 
Ta technologia zmienia wszystko – powiedział Ellison. Oracle Autonomous Database opiera się na technologii tak rewolucyjnej jak sam Internet. Samodzielnie się uaktualnia, dostraja i naprawia. Bazy danych Amazon kosztują więcej, a potrafią mniej.
Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud zapewnia wszystkie funkcje analityczne, zabezpieczenia i wysoką dostępność bazy danych Oracle przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności skomplikowanego konfigurowania, dostrajania i administrowania - nawet jeśli obciążenia hurtowni lub wolumeny danych ulegają zmianom. Autonomiczna baza danych to całkiem nowa oferta, która zapewnia następujące korzyści:
  • Łatwość obsługi. Pierwsza w branży bezpieczna, łatwa w obsłudze hurtownia danych, która zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz architekturę wysokiej dostępności – w zaledwie kilka sekund. Migracja do chmury jest prosta z uwagi na pełną kompatybilność z bazami danych działającymi lokalnie.
  • Szybkość. Znakomita wydajność obsługi zapytań bez konieczności dostrajania. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud działa znacznie szybciej niż inne hurtownie danych w chmurze, a Oracle gwarantuje obsługę takiej samej liczby obciążeń przy dwukrotnie niższych kosztach niż w przypadku platformy Amazon Web Services*.
  • Elastyczność. Niezależne skalowanie online zasobów obliczeniowych i pamięci masowej. Możliwość dynamicznego zwiększania lub zmniejszania zasobów umożliwia dokonywanie opłat w oparciu o faktyczne zużycie, co znacznie ogranicza koszty.
Najpopularniejsza na świecie baza dla hurtowni danych teraz jest również najprostsza i najbezpieczniejsza. Oracle wykorzystuje swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie oraz czołową pozycję technologiczną do przekształcenia sposobu, w jaki firmy korzystają z usług baz danych. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud to pierwsza z wielu usług Oracle Autonomous Database Cloud. Inne usługi, które niebawem zostaną wprowadzone, obejmują Oracle Autonomous Database do przetwarzania transakcji; Oracle Autonomous NoSQL Database do szybkiego zapisu i odczytu na masową skalę (często wymagane w przypadku urządzeń Internetu Rzeczy); Oracle Autonomous Graph Database do analizy sieciowej. Do najważniejszych funkcji Oracle Autonomous Database należą:
  • Autonomiczne działanie: wyeliminowanie wkładu pracy człowieka i ludzkich błędów w celu udostępniania, zabezpieczania, monitorowania i odzyskiwania bazy danych oraz tworzenia jej kopii zapasowych i rozwiązywania problemów z nią związanych. Automatyczne wprowadzanie uaktualnień i poprawek podczas pracy.
  • Samodzielne zabezpieczanie: ochrona przed atakami z zewnątrz i ze strony nieuczciwych użytkowników wewnętrznych. Automatyczne wprowadzanie aktualizacji zabezpieczeń podczas pracy w celu ochrony przed cyberatakami oraz automatyczne szyfrowanie wszystkich danych.
  • Samonaprawa: zautomatyzowana ochrona przed wszystkimi planowanymi i nieplanowanymi przestojami dzięki dostępności na poziomie 99,995%, co daje mniej niż 2,5 minuty przestojów w miesiącu, łącznie z planowaną konserwacją.
Oracle Autonomous Data Warehouse opiera się na bazie danych Oracle Database 18c, pierwszego produktu wprowadzonego w ramach dorocznego cyklu udostępniania oprogramowania Oracle. Baza danych Oracle Database 18c to swoiste epicentrum innowacji, zapewniające ponad 100 nowych funkcji. W tym roku Oracle planuje również wprowadzenie usług Oracle Autonomous Analytics, Oracle Autonomous Mobility, Oracle Autonomous Application Development i Oracle Autonomous Integration.

Autor: Patryk Jaworski

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top