Analizy w czasie rzeczywistym na platformia SAP HANA

Firma SAP poinformowała o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych rozwiązań, które umożliwią małym i średnim przedsiębiorstwom uzyskiwanie korzyści dostarczanych przez platformę SAP HANA™. Pierwsze z nich to rozwiązanie analityczne, oparte na SAP HANA, dla systemu ERP SAP® Business One, drugie zaś to rozwiązanie SAP HANA Edge Edition. Dzięki tej ofercie firmy z sektora MŚP będą mogły korzystać z zaawansowanej technologii przetwarzania w pamięci (in-memory) firmy SAP. Umożliwiając dostęp do informacji w czasie naprawdę rzeczywistym, platforma SAP HANA całkowicie zmienia specyfikę podejmowania decyzji, radykalnie przyspiesza realizację istniejących procesów i zapewnia szybszy dostęp do dużych ilości danych.
 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku to właśnie od natychmiastowego dostępu do danych operacyjnych i możliwości ich błyskawicznej analizy zależy sukces przedsiębiorstwa. Firmy muszą na bieżąco mieć wgląd w prowadzone działania operacyjne, aby szybko reagować na zmieniające się warunki ekonomiczne. Nowe produkty firmy SAP zaprojektowano właśnie z myślą o tym, aby zapewnić firmom z sektora MŚP dostęp w czasie rzeczywistym do informacji, w sposób dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Platforma SAP HANA to oparte na technologii in-memory oprogramowanie do zarządzania danymi, dostarczane na serwerach partnerów SAP.

Analityka biznesowa na platformie SAP HANA dla systemu ERP SAP Business One została pomyślana jako nowe, ekonomiczne kosztowo rozwiązanie, łączące funkcjonalności specjalnej wersji platformy SAP HANA, zaprojektowane z myślą o potrzebach mniejszych firm. Jest ono przeznaczone dla przedsiębiorstw, które korzystają już z rozwiązania SAP Business One i będzie dystrybuowane wyłącznie przez partnerów SAP. Rozwiązanie to udostępnia niewielką, łatwą w obsłudze aplikację opartą na platformie SAP HANA, zawierającą m.in. najlepsze w swojej klasie funkcje do generowania raportów operacyjnych z portfolio SAP® Crystal Reports® . Pierwsze wdrożenia rozwiązania analitycznego SAP HANA dla SAP Business one rozpoczną się u wybranych klientów pod koniec lutego 2012 r. Rozwiązanie będzie powszechnie dostępne w późniejszym okresie roku 2012.
Analityka oparta na SAP HANA umożliwi klientom SAP Business One jeszcze szybsze i elastyczniejsze tworzenie raportów interaktywnych oraz przeprowadzanie doraźnych analiz ― powiedział Ketan Solanki, konsultant Evolution Future Solutions Pty Ltd., firmy partnerskiej SAP z Australii, zajmującej się wdrożeniami SAP Business One. Kolejnym ważnym atutem tego rozwiązania jest dostępu do odpowiednich informacji w ciągu kilku sekund za pomocą funkcji dowolnego wyszukiwania (freestyle search). Możliwe jest też przechodzenie pomiędzy różnymi obiektami biznesowymi z poziomu aplikacji SAP Business One, bez potrzeby wyświetlania kolejnych ekranów, gdyż wszystkie te obiekty można uwzględnić w aktualnym kokpicie. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to zapewni klientom znaczący wzrost produktywności.
Rozwiązanie SAP HANA Edge Edition dostępne poprzez sieć autoryzowanych partnerów SAP i jest przeznaczone przede wszystkim dla tych klientów SAP z sektora firm średniej wielkości, którzy korzystają już z rozwiązań SAP® Business All-in-One. Dodatkową ofertę stanowi pakiet SAP HANA Edge Edition i oprogramowania SAP® BusinessObjects™ Edge Business Intelligence (BI), który zapewnia jeszcze więcej korzyści poprzez połączeniu dostępu w czasie rzeczywistym do informacji z analityką biznesową dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Rozwiązanie SAP HANA Edge Edition jest dostępne na całym świecie za pośrednictwem autoryzowanych partnerów SAP.

Firmy MŚP również mają do czynienia z problemem tzw. big data, czyli ogromnych ilości danych ― powiedział Donald Feinberg, analityk i wiceprezes firmy Gartner. Problemy te nie ograniczają się tylko do dużych ilości danych, ale są także związane z ich różnorodnością i złożonością. Jeśli uwzględni się treści takie jak nagrania audio, filmy, teksty i dokumenty, małe firmy muszą obsługiwać równie duże ilości złożonych i zróżnicowanych danych jak duże przedsiębiorstwa. Produkty dla segmentu MŚP muszą więc oferować rozwiązanie tego problemu.
W celu szybkiego i przewidywalnego wdrożenia platformy SAP HANA klienci i partnerzy mogą wykorzystać rozwiązania SAP® Rapid Deployment Solutions, w tym m.in. rozwiązanie do szybkiego wdrażania systemu SAP® ERP umożliwiające generowanie raportów operacyjnych z wykorzystaniem środowiska SAP HANA. Rozwiązania SAP Rapid Deployment Solutions obejmują skonfigurowane fabrycznie oprogramowanie, usługi wdrożeniowe oraz szkolenia dla użytkowników. Takie łatwe do wdrażania i zintegrowane rozwiązania gwarantują szybki zwrot z inwestycji. Kolejny produkt to oprogramowanie SAP® CO-PA Accelerator, które umożliwia znacznie szybsze przetwarzanie złożonych danych oraz udzielanie niemal natychmiastowych odpowiedzi na zapytania o rentowność. Jest przeznaczone do stosowania w charakterze akceleratora w przypadkach, w których platforma SAP HANA pełni rolę dodatkowej bazy danych dla aplikacji SAP, np. dla SAP® ERP.
Małe przedsiębiorstwa z jednej strony potrzebują działającej w czasie rzeczywistym platformy wspierającej ich biznes, a z drugiej – żądają prostych systemów informatycznych – powiedział dr Vishal Sikka, członek zarządu SAP ds. technologii i innowacji. SAP HANA może umożliwić niemal 80 procentom naszych klientów – małym i średniej wielkości przedsiębiorstwom – analizę danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, pochodzących z dowolnego źródła, a także obsługę aplikacji transakcyjnych i analitycznych w jednej skalowalnej i elastycznej infrastrukturze, i to wszystko w czasie rzeczywistym. Zarówno my, jak i nasi partnerzy cieszymy się, że SAP HANA daje firmom tak nieprawdopodobny wzrost wydajności.
Źródlo: SAP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top